Inloggen Registreren

De Beste P2P-platformen 2026

Elke ranglijst op deze pagina wordt samengesteld uit de echte, geanonimiseerde portefeuillegegevens van 2.035 beleggers en elke nacht opnieuw berekend. Geen redactionele mening, geen betaalde plaatsingen: alleen de data bepaalt de volgorde.

Beste P2P-platformen op vertrouwen van de community 2026

Elke belegger op P2P Dash geeft per platform aan wat hij daarna van plan is: bijstorten, herbeleggen, aanhouden, afbouwen of uitstappen. Deze ranglijst sorteert de 28 gekwalificeerde platformen op dat signaal. Inrento staat bovenaan met een communityscore van 81 op 100.

28 platformen kwalificeerden zich met elk minstens 50 stemmen van investeerders.

Uitbreiden Herbeleggen Aanhouden Afbouwen Uitstappen

Gegevens per 11 oktober 2026

  1. 1 Inrento logo
    Inrento

    54 stemmen

    81

    Communityscore

  2. 2 Go & Grow logo
    Go & Grow

    288 stemmen

    72

    Communityscore

  3. 3 Monefit logo
    Monefit

    251 stemmen

    72

    Communityscore

  4. 4 Nectaro logo
    Nectaro

    173 stemmen

    70

    Communityscore

  5. 5 Afranga logo
    Afranga

    165 stemmen

    68

    Communityscore

  6. 6 Debitum logo
    Debitum

    262 stemmen

    67

    Communityscore

  7. 7 Triple Dragon Funding logo
    Triple Dragon Funding

    105 stemmen

    66

    Communityscore

  8. 8 Modena logo
    Modena

    99 stemmen

    66

    Communityscore

  9. 9 Peerberry logo
    Peerberry

    154 stemmen

    64

    Communityscore

  10. 10 Income logo
    Income

    126 stemmen

    62

    Communityscore

  11. 11 Loanch logo
    Loanch

    115 stemmen

    62

    Communityscore

  12. 12 Twino logo
    Twino

    100 stemmen

    62

    Communityscore

  13. 13 Hive5 logo
    Hive5

    69 stemmen

    62

    Communityscore

  14. 14 Viainvest logo
    Viainvest

    173 stemmen

    60

    Communityscore

  15. 15 Mintos logo
    Mintos

    289 stemmen

    57

    Communityscore

  16. 16 Indemo logo
    Indemo

    170 stemmen

    57

    Communityscore

  17. 17 LenderMarket logo
    LenderMarket

    138 stemmen

    57

    Communityscore

  18. 18 Lande logo
    Lande

    146 stemmen

    56

    Communityscore

  19. 19 FF Forest logo
    FF Forest

    126 stemmen

    56

    Communityscore

  20. 20 Devon logo
    Devon

    101 stemmen

    56

    Communityscore

  21. 21 Fintown logo
    Fintown

    56 stemmen

    54

    Communityscore

  22. 22 Swaper logo
    Swaper

    110 stemmen

    52

    Communityscore

  23. 23 Asterra Estate logo
    Asterra Estate

    91 stemmen

    51

    Communityscore

  24. 24 Maclear logo
    Maclear

    116 stemmen

    41

    Communityscore

  25. 25 Robocash logo
    Robocash

    100 stemmen

    40

    Communityscore

  26. 26 Esketit logo
    Esketit

    116 stemmen

    38

    Communityscore

  27. 27 Ventus Energy logo
    Ventus Energy

    208 stemmen

    29

    Communityscore

  28. 28 Estateguru logo
    Estateguru

    73 stemmen

    6

    Communityscore

Hoe deze ranglijst werkt

De score

Het uitgesproken plan van elke investeerder wordt gewogen: geld bijstorten +2, herinvesteren +1, aanhouden 0, afbouwen −1, uitstappen −2. Het gemiddelde wordt geschaald naar 0–100, waarbij 50 neutraal is.

Wie kwalificeert zich

Een platform heeft minstens 20 investeerders met gevolgde data nodig en minstens 50 uitgesproken intenties. Daaronder zou één enkele stem de score te sterk beïnvloeden.

Meer ranglijsten

Dezelfde data, telkens bekeken vanuit één vraag.

Beste P2P-platformen op rendement 2026

Wat beleggers van plan zijn, is één ding. Wat ze verdiend hebben, is iets anders. Deze tweede ranglijst sorteert 48 platformen op het mediane rendement dat gevolgde portefeuilles daadwerkelijk haalden, gemeten als XIRR over geïmporteerde transacties. Ventus Energy staat bovenaan met 26,9% per jaar.

Middelste helft van de portefeuilles, mediaan gemarkeerd ▲ ▼ Laatste 12 maanden versus 2025
  1. 1 Ventus Energy logo
    Ventus Energy

    411 portefeuilles

    26,9%

    Mediaan p.j.

    19,5% zonder bonussen

  2. 2 FF Forest logo
    FF Forest

    13 portefeuilles

    24,1%

    Mediaan p.j.

    19,5% zonder bonussen

  3. 3 Maclear logo
    Maclear

    271 portefeuilles

    23,5%

    Mediaan p.j.

    15,6% zonder bonussen

  4. 4 8lends logo
    8lends

    10 portefeuilles

    23,4%

    Mediaan p.j.

    21,5% zonder bonussen

  5. 5 Asterra Estate logo
    Asterra Estate

    133 portefeuilles

    23,2%

    Mediaan p.j.

    16,3% zonder bonussen

Hoe deze ranglijst werkt

Het cijfer

Rendement is de XIRR per portefeuille, samengevat als mediaan van wat die portefeuilles haalden, inclusief cashback en loyaliteitsbonussen. Het cijfer zonder bonussen staat ernaast, zodat je ziet hoeveel van het rendement uit het uitlenen zelf komt.

Wie kwalificeert zich

Een platform heeft minstens 10 portefeuilles met geïmporteerde transactiegegevens nodig. Daaronder zou één enkele portefeuille de mediaan te sterk verschuiven.

Rendementen zijn historisch en zeggen niets over toekomstige resultaten.

Waar de data vandaan komt

Elke ranglijst op deze pagina leest dezelfde nachtelijke dataset: de echte portefeuilles die beleggers op P2P Dash importeren en volgen. Elke ranglijst past zijn eigen regels toe op die data; die staan uitgelegd onder elke lijst.

Basis van deze pagina: 2.035 beleggers, € 115 mln. aan gevolgd kapitaal en gepubliceerde cijfers voor 67 platformen, per 11 oktober 2026. De cijfers komen uit geïmporteerde transactiegegevens, niet uit enquêtes.

Bekijk de statistieken van alle platformen →

Altijd actueel

De onderliggende statistieken worden elke nacht opnieuw berekend op basis van geanonimiseerde portfoliodata van alle P2P Dash-gebruikers.

Onafhankelijk

De volgorde wordt uitsluitend door data bepaald. Geen enkel platform kan betalen om te stijgen, en geen enkel platform kan een slechte score voorkomen.

De ranglijsten op deze pagina worden samengesteld uit de portefeuillegegevens en uitgesproken intenties van P2P Dash-gebruikers. Ze zijn geen beleggingsadvies en geen aanbeveling om te kopen of verkopen. Resultaten uit het verleden zijn geen betrouwbare indicator voor toekomstige resultaten.

De ranglijsten uitgelegd in een video

In drie minuten laat de video zien welke vraag elke ranglijst beantwoordt, waar de cijfers vandaan komen en waar hun grenzen liggen.

Thumbnail van de P2P Dash-video “Welche P2P-Plattform ist die beste?”

Over deze data: De cijfers op deze pagina zijn samengesteld uit geanonimiseerde data die gebruikers van P2P Dash zelf importeren, aangevuld met platforminformatie die wij handmatig bijhouden. We controleren beide, maar kunnen niet garanderen dat ze volledig of foutloos zijn. Een fout gezien? Mail naar tim@newnow.de, dan corrigeren we die.

Waar het geld naartoe ging in Q3 2026

De ranglijst hierboven gaat over sentiment. Hier staat wat onze beleggers vorig kwartaal daadwerkelijk met hun geld deden.

Bekijk de kapitaalstromen →

Grootste instroom

Grootste uitstroom

Gereguleerde P2P-platformen in Europa

Regulering garandeert geen rendement, maar bepaalt welke regels een platform moet volgen en wie er toezicht houdt. Van de 28 platformen in deze ranglijst zijn er 15 in enige vorm gereguleerd: 6 als MiFID II-beleggingsonderneming en 5 onder de Europese crowdfundingverordening (ECSP), de rest onder nationale regimes.

MiFID II-beleggingsondernemingen

Vergund als beleggingsonderneming onder het Europese MiFID II-kader, het strengste niveau, met uitgebreide informatieverplichtingen en een beleggerscompensatiestelsel dat 90% van de vordering dekt tot € 20.000 per belegger. Let op: dit beschermt bij het falen van de onderneming zelf, niet bij wanbetaling op leningen.

ECSP-crowdfundingvergunning

Toegelaten onder de Europese verordening voor crowdfundingdienstverleners (ECSP), die de regels in de hele EU harmoniseert: getoetst bestuur, kapitaalvereisten, blad met essentiële beleggingsinformatie en toezicht door een nationale autoriteit.

Nationale vergunningen

Gereguleerd onder een nationaal regime, bijvoorbeeld een lokale krediet- of bemiddelingsvergunning, in plaats van een EU-breed kader. Het beschermingsniveau verschilt per land; de details staan op de pagina van elk platform.

Zonder vergunning

Niet onder toezicht van een financiële autoriteit. Dat maakt een platform op zich geen oplichterij, maar je vertrouwt volledig op zijn eigen governance. Er is geen toezichthouder om naartoe te stappen als het misgaat.

Volledige ranglijst: Gereguleerde platformen →

De regulatorische status wordt per platform bijgehouden en op elke platformpagina getoond, samen met de specifieke vergunningen en de toezichthoudende autoriteit. Vergunningen kunnen worden verleend en teruggegeven. Controleer dit vóór je investeert rechtstreeks bij de toezichthouder. We doen ons best om deze informatie actueel te houden, maar kunnen dat niet garanderen; zie je een fout, neem dan contact met ons op zodat we die kunnen corrigeren.

P2P-platformen per activaklasse

Niet alle P2P-leningen zijn dezelfde activaklasse: consumentenleningen, zakelijke leningen, vastgoedgedekte projecten en gepoolde rendementsrekeningen verschillen in risico, liquiditeit en rendement. Hier zijn de 28 gerangschikte platformen gegroepeerd op de activaklassen die ze daadwerkelijk financieren; een platform dat er twee financiert, staat in beide. Binnen elke klasse is de volgorde het behaalde rendement.

Consumentenleningen

Beste platform voor Consumentenleningen op rendement: LenderMarket, met 17,3% per jaar.

rendement score
  1. 1 LenderMarket 17,3% 57
  2. 2 Nectaro 16,4% 70
  3. 3 Loanch 15,7% 62
+12 meer in deze klasse →

Zakelijke leningen (mkb)

Beste platform voor Zakelijke leningen (mkb) op rendement: Maclear, met 23,5% per jaar.

rendement score
  1. 1 Maclear 23,5% 41
  2. 2 LenderMarket 17,3% 57
  3. 3 Nectaro 16,4% 70
+10 meer in deze klasse →

Vastgoed

Beste platform voor Vastgoed op rendement: Asterra Estate, met 23,2% per jaar.

rendement score
  1. 1 Asterra Estate 23,2% 51
  2. 2 Devon 21,9% 56
  3. 3 Twino 11,6% 62
+7 meer in deze klasse →

Rendementsrekeningen

Beste platform voor Rendementsrekeningen op rendement: Twino, met 11,6% per jaar.

rendement score
  1. 1 Twino 11,6% 62
  2. 2 Modena 11,0% 66
  3. 3 Mintos 10,4% 57
+3 meer in deze klasse →

Landbouw

Beste platform voor Landbouw op rendement: FF Forest, met 24,1% per jaar.

rendement score
  1. 1 FF Forest 24,1% 56
  2. 2 Debitum 15,3% 67
  3. 3 Lande 9,3% 56

Factuurfinanciering

Beste platform voor Factuurfinanciering op rendement: Debitum, met 15,3% per jaar.

rendement score
  1. 1 Debitum 15,3% 67

Procesfinanciering

Beste platform voor Procesfinanciering op rendement: Income, met 12,0% per jaar.

rendement score
  1. 1 Income 12,0% 62

Crypto-gedekt

Beste platform voor Crypto-gedekt op rendement: Mintos, met 10,4% per jaar.

rendement score
  1. 1 Mintos 10,4% 57

Hernieuwbare energie

Beste platform voor Hernieuwbare energie op rendement: Ventus Energy, met 26,9% per jaar.

rendement score
  1. 1 Ventus Energy 26,9% 29

Veelgestelde vragen

Alles wat je moet weten over de ranglijsten op deze pagina.

Welk P2P-leenplatform is het beste in 2026?

Op basis van het sentiment van 2.035 investeerders op P2P Dash staat Inrento momenteel bovenaan de ranglijst met een communityscore van 81 van de 100. De volgorde verschuift naarmate investeerders hun strategie aanpassen; de ranglijst wordt dagelijks opnieuw berekend.

Hoe wordt de communityscore berekend?

Elke investeerder geeft per platform een intentie aan: geld bijstorten (+2), herinvesteren (+1), aanhouden (0), afbouwen (−1), uitstappen (−2). Het gewogen gemiddelde wordt geschaald naar 0–100, waarbij 50 neutraal is. Een score boven de 50 betekent dat investeerders per saldo van plan zijn hun positie te vergroten.

Welk P2P-platform heeft het hoogste rendement?

Van de 48 platformen met genoeg gevolgde portefeuilles om een cijfer te publiceren, heeft Ventus Energy het hoogste mediane rendement: 26,9% per jaar. Het cijfer is de mediane XIRR van echte portefeuilles inclusief cashback en loyaliteitsbonussen, dus precies wat die beleggers overhielden. Het cijfer zonder bonussen staat ernaast.

Waarom ontbreekt een platform in een ranglijst?

Elke ranglijst heeft een eigen drempel. De communityranglijst vraagt minstens 20 investeerders met gevolgde data en 50 uitgesproken intenties per platform; de rendementranglijst minstens 10 portefeuilles met geïmporteerde transacties. Daarom kan een platform in de ene lijst staan en in de andere ontbreken. Platformen kwalificeren zich automatisch zodra meer investeerders ze volgen.

Hoe actueel zijn de gegevens?

De statistieken worden elke nacht opnieuw berekend op basis van geanonimiseerde portfoliodata van alle P2P Dash-gebruikers, en deze pagina wordt dagelijks opnieuw opgebouwd. De datum boven de lijst is de peildag van de laatste berekening.

Welke P2P-platformen zijn gereguleerd in Europa?

Van de 28 platformen in deze ranglijst zijn er 15 gereguleerd: 6 met een MiFID II-vergunning als beleggingsonderneming, 5 met een Europese crowdfundingvergunning (ECSP), en de rest opereert onder nationale regimes. De specifieke vergunningen en de toezichthoudende autoriteit staan op de detailpagina van elk platform.

Zijn deze ranglijsten beleggingsadvies?

Nee. Ze worden samengesteld uit de portefeuillegegevens en uitgesproken intenties van P2P Dash-gebruikers en zijn uitsluitend bedoeld ter informatie. Doe altijd je eigen onderzoek voordat je investeert; in het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst.

In de P2P Dash-app

Sentiment is slechts één van zes factoren

In de P2P Dash-app weegt de Discover-ranglijst ook daadwerkelijke rendementen, geldstroommomentum, gebruikersgroei en kapitaalefficiëntie mee. Ook kun je je eigen portfolio vergelijken met de community.

Sentiment is slechts één van zes factoren