Inloggen Registreren

Nectaro vs Ventus Energy

Welk platform presteert beter in 2026? Geanonimiseerde data uit echte beleggersportefeuilles op P2P Dash: rendement, sentiment en feiten naast elkaar.

Het duel in één oogopslag

Hoger mediaan rendement

10,5% voorsprong

Betere laatste 12 maanden

Te dicht bij elkaar

15,4% · 15,7%

Meer gevolgde beleggers

138 meer

Meer beleggers die bijstorten

44,4% voorsprong

Communitydata vergeleken

Per 13 oktober 2026

Nectaro logo Nectaro Ventus Energy logo Ventus Energy
Communityranglijst 2026 Plaats 4 van 28 Plaats 27 van 28
Mediaan nettorendement (XIRR) 16,4% 26,9%
Mediane cash drag 1,3% 0,5%
Beleggers op P2P Dash 560 698
Totale portefeuillewaarde € 4,41 mln. € 8,96 mln.
Totaal verdiende rente € 458K € 1,48 mln.

Platformfeiten

Opgericht 2023 2024
Hoofdkantoor 🇱🇻 Letland 🇪🇪 Estland
Gereguleerd Ja Nee
Terugkoopgarantie Ja Nee
Secundaire markt Nee Nee
Auto-Invest Ja Nee

Rendement jaar voor jaar

Mediaan nettorendement per kalenderjaar, uit de portefeuilles die elk platform volgen.

Nectaro

15,4%

Laatste 12 maanden · Sinds het begin 16,4%

100 beleggers

Ventus Energy

15,7%

Laatste 12 maanden · Sinds het begin 26,9%

7 beleggers

17,0%

29,3%

2025

14,9%

19,6%

2026

Nectaro Ventus Energy

Ventus Energy stond voor in 2 van de 2 jaren waarvoor beide platforms cijfers hebben.

Hoe ver beleggers uit elkaar liggen

De balk beslaat de middelste 50 % van de beleggers, de markering is de mediaan.

Nectaro logo Nectaro

Middelste 50% van de beleggers: 14,7% – 19,0%

Mediaan nettorendement (XIRR): 16,4%

Ventus Energy logo Ventus Energy

Middelste 50% van de beleggers: 24,9% – 30,9%

Mediaan nettorendement (XIRR): 26,9%

Beleggers bij Nectaro liggen dichter bij elkaar: 4,3% tussen het 25e en 75e percentiel, tegenover 6,0%.

Wat beleggers van plan zijn

De strategie die elke belegger voor het platform opgaf, van bijstorten tot uitstappen.

Nectaro logo Nectaro

64% · Gebaseerd op 173 opgegeven strategieën

Ventus Energy logo Ventus Energy

19% · Gebaseerd op 208 opgegeven strategieën

Uitbreiden Herbeleggen Aanhouden Afbouwen Uitstappen

Waar het geld heen gaat

Stortingen min opnames per maand over het afgelopen jaar, over de beleggers die elk platform volgen.

Nectaro logo Nectaro

€ +2.133.857

Nettostroom, laatste 12 maanden

nov 2025 okt 2026

+279 gevolgde beleggers over het jaar

Ventus Energy logo Ventus Energy

€ +1.716.334

Nettostroom, laatste 12 maanden

nov 2025 okt 2026

+168 gevolgde beleggers over het jaar

Instroom Uitstroom

Beleggers die beide volgen

287 beleggers volgen beide platforms.

51% van de beleggers bij Nectaro volgt ook Ventus Energy.

41% van de beleggers bij Ventus Energy volgt ook Nectaro.

Wat de data zegt

Gemeten aan echte portefeuilles op P2P Dash levert Ventus Energy momenteel het hoogste mediane nettorendement: 26,9% tegenover 16,4% bij Nectaro.

Het beleggerssentiment is momenteel in het voordeel van Nectaro: 64% van de opgegeven strategieën is “geld toevoegen” of “herinvesteren”, tegenover 19% bij Ventus Energy.

Ventus Energy is het grotere platform op P2P Dash, met 698 beleggers die het volgen tegenover 560 bij Nectaro.

Geanonimiseerde, elke nacht geaggregeerde communitydata uit P2P Dash-portefeuilles. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. Dit is geen beleggingsadvies.

Veelgestelde vragen

Antwoorden op basis van geanonimiseerde communitydata van P2P Dash-beleggers.

Welk platform levert het hoogste rendement: Nectaro of Ventus Energy?

Onder P2P Dash-beleggers toont Ventus Energy momenteel het hoogste mediane nettorendement (XIRR): 26,9% tegenover 16,4% (per 13 oktober 2026). De middelste 50 % van de portefeuilles verdient 14,7% – 19,0% bij Nectaro en 24,9% – 30,9% bij Ventus Energy.

Waar steken beleggers op dit moment nieuw geld in, Nectaro of Ventus Energy?

Per 13 oktober 2026 is 64% van de opgegeven strategieën bij Nectaro “geld toevoegen” of “herinvesteren”, tegenover 19% bij Ventus Energy.

Gebruiken beleggers Nectaro en Ventus Energy tegelijk?

287 beleggers op P2P Dash volgen beide platforms. 51% van de beleggers bij Nectaro heeft ook Ventus Energy in portefeuille.

Hoe vergelijk ik mijn eigen rendementen op Nectaro en Ventus Energy?

Importeer je transactie-exports van beide platformen gratis in P2P Dash. Je krijgt je echte nettorendement (XIRR), cash drag en inkomsten per platform, direct vergelijkbaar in één dashboard.

Over deze data: De cijfers op deze pagina zijn samengesteld uit geanonimiseerde data die gebruikers van P2P Dash zelf importeren, aangevuld met platforminformatie die wij handmatig bijhouden. We controleren beide, maar kunnen niet garanderen dat ze volledig of foutloos zijn. Een fout gezien? Mail naar tim@newnow.de, dan corrigeren we die.

Je eigen cijfers naast elkaar

Importeer je portefeuilles van beide platformen gratis en P2P Dash toont je echte nettorendement (XIRR), cash drag en inkomsten, per platform en gecombineerd.