Logi sisse Registreeru

Ventus Energy vs Viainvest

Kumb platvorm toimib 2026. aastal paremini? Anonümiseeritud andmed tõelistest investorite portfellidest P2P Dashis: tootlus, meelestatus ja faktid kõrvuti.

Võrdlus lühidalt

Kõrgem mediaantootlus

14,9% edu

Paremad viimased 12 kuud

3,8% edu

Rohkem jälgitud investoreid

144 rohkem

Rohkem investoreid, kes raha lisavad

33,9% edu

Kogukonna andmed võrdluses

Seisuga 13. oktoober 2026

Ventus Energy logo Ventus Energy Viainvest logo Viainvest
Kogukonna edetabel 2026 27. koht 28-st 14. koht 28-st
Mediaan-puhastootlus (XIRR) 26,9% 12,0%
Mediaan cash drag 0,5% 2,1%
Investorid P2P Dashis 698 554
Portfellide koguväärtus 8,96 mln € 3,58 mln €
Kokku teenitud intressid 1,48 mln € 963 tuh €

Platvormide faktid

Asutatud 2024 2016
Peakorter 🇪🇪 Eesti 🇱🇻 Läti
Reguleeritud Ei Jah
Tagasiostgarantii Ei Jah
Järelturg Ei Ei
Auto-Invest Ei Jah

Tootlus aasta-aastalt

Mediaan-netotootlus kalendriaastate kaupa, portfellidest, mis kumbagi platvormi jälgivad.

Ventus Energy

15,7%

Viimased 12 kuud · Kogu aeg 26,9%

7 investorit

Viainvest

11,9%

Viimased 12 kuud · Kogu aeg 12,0%

171 investorit

29,3%

12,1%

2025

19,6%

11,8%

2026

Ventus Energy Viainvest

Ventus Energy oli ees 2 aastal 2-st, mille kohta on andmeid mõlemal platvormil.

Kui kaugel investorid üksteisest on

Riba katab keskmised 50 % investoritest, tähis on mediaan.

Ventus Energy logo Ventus Energy

Keskmised 50% investoritest: 24,9% – 30,9%

Mediaan-puhastootlus (XIRR): 26,9%

Viainvest logo Viainvest

Keskmised 50% investoritest: 11,3% – 12,6%

Mediaan-puhastootlus (XIRR): 12,0%

Viainvest investorid on üksteisele lähemal: 1,2% 25. ja 75. protsentiili vahel, 6,0% asemel.

Mida investorid edasi plaanivad

Strateegia, mille iga investor platvormi kohta märkis, raha lisamisest väljumiseni.

Ventus Energy logo Ventus Energy

19% · Põhineb 208 märgitud strateegial

Viainvest logo Viainvest

53% · Põhineb 173 märgitud strateegial

Suurendada Reinvesteerida Hoida Vähendada Väljuda

Kuhu raha liigub

Sissemaksed miinus väljamaksed kuus viimase aasta jooksul, kõigi platvormi jälgivate investorite peale.

Ventus Energy logo Ventus Energy

+1 716 334 €

Netovoog, viimased 12 kuud

nov 2025 okt 2026

+168 jälgitud investorit aasta jooksul

Viainvest logo Viainvest

+154 428 €

Netovoog, viimased 12 kuud

nov 2025 okt 2026

+142 jälgitud investorit aasta jooksul

Sissevool Väljavool

Investorid, kes jälgivad mõlemat

286 investorit jälgib mõlemat platvormi.

41% Ventus Energy investoritest jälgib ka platvormi Viainvest.

52% Viainvest investoritest jälgib ka platvormi Ventus Energy.

Mida andmed ütlevad

Mõõdetuna tõeliste portfellide järgi P2P Dashis pakub Ventus Energy praegu kõrgemat netotootluse mediaani: 26,9% versus 12,0% platvormil Viainvest.

Investorite meelestatus soosib praegu platvormi Viainvest: 53% märgitud strateegiatest on „raha lisada“ või „reinvesteerida“, versus 19% platvormil Ventus Energy.

Ventus Energy on P2P Dashis suurem platvorm, mida jälgib 698 investorit, võrreldes 554 investoriga platvormil Viainvest.

Anonümiseeritud, igal öösel koondatud kogukonnaandmed P2P Dashi portfellidest. Varasem tootlus ei taga tulevasi tulemusi. See ei ole investeerimisnõustamine.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused põhinevad P2P Dashi investorite anonümiseeritud kogukonnaandmetel.

Kumb platvorm annab kõrgema tootluse: Ventus Energy või Viainvest?

P2P Dashi investorite seas näitab Ventus Energy praegu kõrgemat netotootluse mediaani (XIRR): 26,9% versus 12,0% (seisuga 13. oktoober 2026). Keskmised 50 % portfellidest teenivad 24,9% – 30,9% platvormil Ventus Energy ja 11,3% – 12,6% platvormil Viainvest.

Kummal on viimasel ajal paremini läinud, Ventus Energy või Viainvest?

Viimase 12 kuu jooksul näitab Ventus Energy kõrgemat mediaan-netotootlust: 15,7% vs 11,9%. Kogu perioodi peale on need 26,9% platvormil Ventus Energy ja 12,0% platvormil Viainvest (seisuga 13. oktoober 2026).

Kuhu investorid praegu uut raha paigutavad, Ventus Energy või Viainvest?

Seisuga 13. oktoober 2026 on 19% märgitud strateegiatest platvormil Ventus Energy „raha lisada“ või „reinvesteerida“, versus 53% platvormil Viainvest.

Kas investorid kasutavad Ventus Energy ja Viainvest korraga?

286 investorit P2P Dashis jälgib mõlemat platvormi. 52% Viainvest investoritest hoiab portfellis ka platvormi Ventus Energy.

Kuidas võrrelda oma tootlust platvormidel Ventus Energy ja Viainvest?

Importige oma tehingueksporid mõlemalt platvormilt tasuta P2P Dashi. Saate oma tegeliku netotootluse (XIRR), cash drag'i ja tulud platvormide kaupa, otse võrreldavad ühes töölauas.

Nende andmete kohta: Selle lehe arvud on koondatud anonümiseeritud andmetest, mille P2P Dashi kasutajad ise impordivad, ning platvormide andmetest, mida hoiame käsitsi ajakohasena. Kontrollime mõlemat, kuid ei saa tagada, et need on täielikud või veatud. Märkasid viga? Kirjuta aadressile tim@newnow.de ja me parandame selle.

Teie enda numbrid kõrvuti

Importige oma portfellid mõlemalt platvormilt tasuta ja P2P Dash näitab teie tegelikku netotootlust (XIRR), cash drag'i ja tulusid, platvormide kaupa ja koos.