Logi sisseRegistreeru
Importija viimati uuendatud: 14. mai 2026

Ventus Energy

Ventus Energy on taastuvenergia laenuplatvorm, mida haldab Ventus Energy Group OÜ, mis registreeriti Eestis 2024. aastal ja avas platvormi laenajatele sama aasta septembris. Meeskond ja peale ühe Leedu tuulepargi ka kõik elektrijaamad asuvad Lätis. Tegemist ei ole turuplatsiga: laenajad ei rahasta kolmandaid laenuvõtjaid, vaid laenavad kontserni enda projektiettevõtetele, kes ehitavad ja käitavad koostootmisjaamu, päikese- ja tuuleparke ning akusalvestusi Lätis ja Leedus. Laenud on vahefinantseering, mis jääb järjekorras eelisvõlausaldajate ja pankade taha, ilma tagasiostukohustuse ja järelturuta. 11. juunil 2026 lõpetas platvorm tavapärase tegevuse: intressimaksed peatati, ennetähtaegne väljumine külmutati ja väljamaksed blokeeriti. BaFin oli ettevõttele juba 5. mail 2026 teinud ettekirjutuse lõpetada ja likvideerida oma loata hoiustamistegevus Saksamaal ning Austria FMA avaldas 24. juunil 2026 investorihoiatuse. 18. augustil 2026 algatas Harju Maakohus ettevõtte suhtes saneerimismenetluse numbriga 2-26-16225. Selle 65 protsendi omanik ja juhatuse liige Jānis Timma on ühtlasi Crowdestor OÜ ainuomanik ja ainus juhatuse liige; see ettevõte haldab platvormi Crowdestor.

🇪🇪Eesti·Asutatud 2024·Reguleerimata
Varaklassid:Taastuvenergia
Auto-InvestTagasiostgarantiiJärelturg
Ventus Energy
Kogukonna andmed28. koht 29 platvormi seast kogukonna edetabelisSeisuga 1. november 2026

Ventus Energy päris numbrites

Anonümiseeritud statistika kõigist P2P Dashis jälgitavatest Ventus Energy portfellidest: päris investorite andmed, mitte platvormi turundusnumbrid.

Vaata kõigi platvormide statistikat →

Mediaan-puhastootlus (XIRR)

27,2%

Põhineb 441 investori portfellil

Keskmised 50% investoritest

24,9%31,2%

Investorite meeleolu

Põhineb 216 märgitud strateegial

Suurendada9%Reinvesteerida8%Hoida22%Vähendada4%Väljuda57%

Portfellide koguväärtus

9 066 937 €

Investorid P2P Dashis

704

Kokku teenitud intressid

1 498 555 €

Mediaan cash drag

0,5%

Investeerimata raha osakaal

Olulised märkused

  • Kasuta rahakoti tehinguid, mitte portfelli kokkuvõtet
  • Tagasimakse eksporditakse intressina, kuid heuristika tuvastab tagasimaksed boonusena

Ventus Energy tootlus ajas

Ventus Energy investorite mediaantootlus P2P Dashis kalendriaastate lõikes. Aastad, kus investoreid on avaldamiseks liiga vähe, jäetakse välja.

Viimased 12 kuud

15,1%

6 investorit

29,1%

2025

19,6%

2026

Tootlus ilma cashback'itaCashback'i lisatud osa

Vaata tootlust platvormi ja aasta kaupa →

Kas raha liigub platvormile Ventus Energy?

Ventus Energy investorite igakuised sissemaksed miinus väljamaksed P2P Dashis. Positiivne tähendab, et kogukond paigutab raha sisse, negatiivne, et võtab välja.

Netovoog, viimased 12 kuud

+1 785 813 €

704 investorit jälgib platvormi

SissevoolVäljavool

Q3 2026 on Ventus Energy netokapitalivoo järgi 9. kohal 51 platvormist. Vaata kõiki Q3 2026 kapitalivoogusid →

Vaata kiiremini kasvavaid platvorme →

Kuidas meeleolu platvormi Ventus Energy suhtes muutub?

Strateegiad, mida Ventus Energy investorid P2P Dashis märgivad, nädalast nädalasse. Igaüks valib iga platvormi jaoks ühe: suurendada, reinvesteerida, hoida, vähendada või väljuda.

Kogukonna skoor

Iga nädal, skaalal 0 kuni 100. Üle 50 kaaluvad plaanid raha juurde panna üles plaanid seda välja võtta, alla 50 on vastupidi. Tulbad allpool näitavad, kui paljud sel nädalal strateegiat muutsid ja mis suunas.

Kogukonna skoor

27

seisuga 1. nov 2026

Viimased 7 päeva

−1

Ettevaatlikumad
2
Enesekindlamad
0

26. okt kuni 1. nov 2026

EnesekindlamadEttevaatlikumad50 = neutraalne
Nädalad kuni 1. nov 2026

Strateegiad ajas

Iga strateegia osa kõigist märgitud strateegiatest, nädalast nädalasse.

SuurendadaReinvesteeridaHoidaVähendadaVäljuda
Näita kõiki nädalaid tabelina
NädalKogukonna skoorHääledEnesekindlamadEttevaatlikumadUued hääledTühistatudSuurendadaReinvesteeridaHoidaVähendadaVäljuda
26. okt kuni 1. nov 20262721602409%8%22%4%57%
19. okt kuni 25. okt 20262821202109%9%22%4%56%
12. okt kuni 18. okt 20262921101309%9%23%4%55%
5. okt kuni 11. okt 202629208113010%10%23%4%54%
28. sept kuni 4. okt 202630205003010%10%23%4%54%
21. sept kuni 27. sept 202630202011010%10%23%4%53%
14. sept kuni 20. sept 202630201023210%10%23%4%52%
7. sept kuni 13. sept 202631200012010%11%24%4%51%
31. aug kuni 6. sept 202632198147110%12%24%4%50%
24. aug kuni 30. aug 202633192031110%13%26%4%47%
17. aug kuni 23. aug 202634192003210%13%27%5%45%
10. aug kuni 16. aug 202635191011010%13%27%5%44%
3. aug kuni 9. aug 202635190004011%13%27%5%44%
27. juuli kuni 2. aug 202636186136111%13%28%5%42%

Ventus Energy investorid jälgivad ka

Osa Ventus Energy investoritest P2P Dashis, kes jälgivad ka neid platvorme: anonümiseeritud kogukonna andmed, kuvatakse ainult vähemalt 10 ühise investori korral.

Nende andmete kohta: Selle lehe arvud on koondatud anonümiseeritud andmetest, mille P2P Dashi kasutajad ise impordivad, ning platvormide andmetest, mida hoiame käsitsi ajakohasena. Kontrollime mõlemat, kuid ei saa tagada, et need on täielikud või veatud. Märkasid viga? Kirjuta aadressile tim@newnow.de ja me parandame selle.

Edetabel

Parimad P2P-platvormid 2026

Iga edetabel sellel lehel koondatakse 2093 investori päris anonüümitud portfelliandmetest ja arvutatakse igal öösel uuesti. Ei mingit toimetuse arvamust ega tasulisi kohti: järjestuse määravad ainult andmed.

Korduma kippuvad küsimused platvormi Ventus Energy kohta

Vastused põhinevad P2P Dashi investorite anonümiseeritud kogukonnaandmetel.

Mis on Ventus Energy?

Ventus Energy on ühisrahastuse (P2P) laenuplatvorm, asutatud 2024. aastal (peakontor: Eesti). P2P Dashis impordivad investorid oma Ventus Energy kontoväljavõtted, et jälgida seal teenitud tegelikku netotootlust.

Millist tootlust investorid platvormil Ventus Energy tegelikult teenivad?

P2P Dashis jälgitava 441 Ventus Energy portfelli netotootluse mediaan (XIRR) on 27,2%. Keskmised 50 % investoritest teenivad 24,9% kuni 31,2% (seisuga 1. november 2026).

Kui palju investoreid jälgib platvormi Ventus Energy P2P Dashis?

704 investorit jälgivad oma Ventus Energy portfelle P2P Dashis, koguväärtusega 9 066 937 € ja kokku teenitud intressidega 1 498 555 €.

Kuidas Ventus Energy P2P-platvormide seas paikneb?

Ventus Energy on P2P Dashi kogukonna edetabelis 2026 kohal 28 / 29. Edetabel põhineb sellel, mida investorid ütlevad, et kavatsevad oma rahaga igal platvormil järgmisena teha.

Kas investorid praegu lisavad või võtavad platvormilt Ventus Energy raha välja?

216 märgitud strateegiast platvormi Ventus Energy kohta plaanib 18% raha juurde lisada või reinvesteerida, 22% kavatseb positsiooni hoida ja 61% plaanib vähendada või väljuda (seisuga 1. november 2026).

Kas Ventus Energy on reguleeritud?

Ei, Ventus Energy ei oma finantslitsentsi. Reguleerimata platvormid võivad pakkuda kõrgemaid intresse, kuid investoritel on väiksem kaitse, kui platvorm satub raskustesse.

Kas Ventus Energy pakub tagasiostugarantiid?

Ei, Ventus Energy ei paku tagasiostugarantiid, seega jääb iga investeeringu krediidirisk investori kanda.

Kuidas analüüsida oma Ventus Energy portfelli?

Ekspordi oma tehinguajalugu platvormilt Ventus Energy (csv, excel) ja impordi see tasuta P2P Dashi. Saad oma tegeliku netotootluse (XIRR), cash drag'i, tuluprognoosid ja palju muud, kõigi oma P2P-platvormide kohta ühes töölauas.