Logi sisseRegistreeru
Importija viimati uuendatud: 1. juuni 2026

Viainvest

Viainvest on 2016. aastal asutatud Läti P2P laenuplatvorm, mille peakorter asub Riias. See tegutseb VIA SMS Groupi osana, mis on mittepanganduslik laenuandja ja on väljastanud tarbijalaene alates 2009. aastast. Platvorm on spetsialiseerunud lühiajalistele tarbijalaenudele laenuvõtjatele üle Euroopa, sealhulgas Lätist, Rootsist, Tšehhist ja Rumeeniast. Viainvest on litsentseeritud ja Latvijas Banka (Läti keskpanga) järelevalve all ning pakub investorite kaitset kuni 20 000 euro ulatuses. Enamikul laenudest on tagasiostmise garantii, kus laenupakkujad ostavad tagasi maksejõuetud laenud 60 päeva pärast mittemaksmist.

🇱🇻Läti·Asutatud 2016·Reguleeritud
Varaklassid:Tarbimislaenud
Litsentsid:MiFID II
Auto-InvestTagasiostgarantiiJärelturg

Toeta meid, kasutades meie partnerlinki: sina saad tavaliselt boonuse ja meie komisjonitasu. Aitäh!

Viainvest

Viainvest päris numbrites

Anonümiseeritud statistika kõigist P2P Dashis jälgitavatest Viainvest portfellidest: päris investorite andmed, mitte platvormi turundusnumbrid.

Vaata kõigi platvormide statistikat →

Mediaan-puhastootlus (XIRR)

12,0%

Põhineb 385 investori portfellil

Keskmised 50% investoritest

11,2%12,6%

Investorite meeleolu

Põhineb 180 märgitud strateegial

Suurendada25%Reinvesteerida26%Hoida26%Vähendada8%Väljuda15%

Portfellide koguväärtus

3 696 982 €

Investorid P2P Dashis

574

Kokku teenitud intressid

1 000 161 €

Mediaan cash drag

2,1%

Investeerimata raha osakaal

Viainvest tootlus ajas

Viainvest investorite mediaantootlus P2P Dashis kalendriaastate lõikes. Aastad, kus investoreid on avaldamiseks liiga vähe, jäetakse välja.

Viimased 12 kuud

11,9%

148 investorit

11,4%

2017

10,8%

2018

10,8%

2019

11,6%

2020

11,5%

2021

11,8%

2022

12,8%

2023

12,8%

2024

12,1%

2025

11,7%

2026

Tootlus ilma cashback'itaCashback'i lisatud osa

Vaata tootlust platvormi ja aasta kaupa →

Kas raha liigub platvormile Viainvest?

Viainvest investorite igakuised sissemaksed miinus väljamaksed P2P Dashis. Positiivne tähendab, et kogukond paigutab raha sisse, negatiivne, et võtab välja.

Netovoog, viimased 12 kuud

+15 674 €

574 investorit jälgib platvormi

SissevoolVäljavool

Q3 2026 on Viainvest netokapitalivoo järgi 49. kohal 51 platvormist. Vaata kõiki Q3 2026 kapitalivoogusid →

Vaata kiiremini kasvavaid platvorme →

Kuidas meeleolu platvormi Viainvest suhtes muutub?

Strateegiad, mida Viainvest investorid P2P Dashis märgivad, nädalast nädalasse. Igaüks valib iga platvormi jaoks ühe: suurendada, reinvesteerida, hoida, vähendada või väljuda.

Kogukonna skoor

Iga nädal, skaalal 0 kuni 100. Üle 50 kaaluvad plaanid raha juurde panna üles plaanid seda välja võtta, alla 50 on vastupidi. Tulbad allpool näitavad, kui paljud sel nädalal strateegiat muutsid ja mis suunas.

Kogukonna skoor

59

seisuga 1. nov 2026

Viimased 7 päeva

−2

Ettevaatlikumad
8
Enesekindlamad
0

26. okt kuni 1. nov 2026

EnesekindlamadEttevaatlikumad50 = neutraalne
Nädalad kuni 1. nov 2026

Strateegiad ajas

Iga strateegia osa kõigist märgitud strateegiatest, nädalast nädalasse.

SuurendadaReinvesteeridaHoidaVähendadaVäljuda
Näita kõiki nädalaid tabelina
NädalKogukonna skoorHääledEnesekindlamadEttevaatlikumadUued hääledTühistatudSuurendadaReinvesteeridaHoidaVähendadaVäljuda
26. okt kuni 1. nov 202659179081025%26%26%8%15%
19. okt kuni 25. okt 202661178106027%27%24%8%14%
12. okt kuni 18. okt 202660172140126%27%24%9%15%
5. okt kuni 11. okt 202660173216027%27%23%9%15%
28. sept kuni 4. okt 202660167141026%28%24%8%14%
21. sept kuni 27. sept 202661166651027%28%23%8%14%
14. sept kuni 20. sept 202661165435027%27%23%10%13%
7. sept kuni 13. sept 202660160022026%26%24%10%14%
31. aug kuni 6. sept 202660158157226%27%24%9%14%
24. aug kuni 30. aug 202661153030225%29%24%9%13%
17. aug kuni 23. aug 202661155034026%29%23%8%14%
10. aug kuni 16. aug 202663151043028%29%23%9%11%
3. aug kuni 9. aug 202664148323028%29%23%9%11%
27. juuli kuni 2. aug 202663145165128%29%22%10%11%

Viainvest investorid jälgivad ka

Osa Viainvest investoritest P2P Dashis, kes jälgivad ka neid platvorme: anonümiseeritud kogukonna andmed, kuvatakse ainult vähemalt 10 ühise investori korral.

Alternatiivid platvormile Viainvest

Sama varaklassi platvormid kogukonna edetabelist päris portfelliandmetega. Valitud numbrite, mitte komisjonitasude järgi.

Nectaro logoNectaro

16,1% mediaantootlus (XIRR) · 577 investorit

ReguleeritudTagasiostgarantii
Viainvest vs Nectaro →
Modena logoModena

11,3% mediaantootlus (XIRR) · 356 investorit

ReguleeritudTagasiostgarantii
Viainvest vs Modena →
Afranga logoAfranga

14,9% mediaantootlus (XIRR) · 503 investorit

ReguleeritudJärelturg

Täielik edetabel:Tarbimislaenud →

Nende andmete kohta: Selle lehe arvud on koondatud anonümiseeritud andmetest, mille P2P Dashi kasutajad ise impordivad, ning platvormide andmetest, mida hoiame käsitsi ajakohasena. Kontrollime mõlemat, kuid ei saa tagada, et need on täielikud või veatud. Märkasid viga? Kirjuta aadressile tim@newnow.de ja me parandame selle.

Edetabel

Parimad P2P-platvormid 2026

Iga edetabel sellel lehel koondatakse 2093 investori päris anonüümitud portfelliandmetest ja arvutatakse igal öösel uuesti. Ei mingit toimetuse arvamust ega tasulisi kohti: järjestuse määravad ainult andmed.

Korduma kippuvad küsimused platvormi Viainvest kohta

Vastused põhinevad P2P Dashi investorite anonümiseeritud kogukonnaandmetel.

Mis on Viainvest?

Viainvest on ühisrahastuse (P2P) laenuplatvorm, asutatud 2016. aastal (peakontor: Läti). P2P Dashis impordivad investorid oma Viainvest kontoväljavõtted, et jälgida seal teenitud tegelikku netotootlust.

Millist tootlust investorid platvormil Viainvest tegelikult teenivad?

P2P Dashis jälgitava 385 Viainvest portfelli netotootluse mediaan (XIRR) on 12,0%. Keskmised 50 % investoritest teenivad 11,2% kuni 12,6% (seisuga 1. november 2026).

Kui palju investoreid jälgib platvormi Viainvest P2P Dashis?

574 investorit jälgivad oma Viainvest portfelle P2P Dashis, koguväärtusega 3 696 982 € ja kokku teenitud intressidega 1 000 161 €.

Kuidas Viainvest P2P-platvormide seas paikneb?

Viainvest on P2P Dashi kogukonna edetabelis 2026 kohal 15 / 29. Edetabel põhineb sellel, mida investorid ütlevad, et kavatsevad oma rahaga igal platvormil järgmisena teha.

Kas investorid praegu lisavad või võtavad platvormilt Viainvest raha välja?

180 märgitud strateegiast platvormi Viainvest kohta plaanib 51% raha juurde lisada või reinvesteerida, 26% kavatseb positsiooni hoida ja 23% plaanib vähendada või väljuda (seisuga 1. november 2026).

Kas Viainvest on reguleeritud?

Jah, Viainvest on reguleeritud platvorm, mille üle teeb järelevalvet Latvijas Banka.

Kas Viainvest pakub tagasiostugarantiid?

Jah, Viainvest pakub tagasiostugarantiid: kui laen on üle kindlaksmääratud aja maksehäires, ostetakse see tagasi. Pea meeles, et garantii on täpselt nii tugev kui selle taga seisev osapool.

Kuidas analüüsida oma Viainvest portfelli?

Ekspordi oma tehinguajalugu platvormilt Viainvest (csv) ja impordi see tasuta P2P Dashi. Saad oma tegeliku netotootluse (XIRR), cash drag'i, tuluprognoosid ja palju muud, kõigi oma P2P-platvormide kohta ühes töölauas.

Millised on platvormi Viainvest alternatiivid?

Kogukonna edetabeli põhjal on platvormi Viainvest lähimad alternatiivid samas varaklassis Nectaro, Modena, Afranga. Iga platvormi lehel on näha P2P Dashi kogukonna tõelised mediaantootlused ja investorite arv.