Ventus Energy vs Viainvest
Welk platform presteert beter in 2026? Geanonimiseerde data uit echte beleggersportefeuilles op P2P Dash: rendement, sentiment en feiten naast elkaar.
Het duel in één oogopslag
Communitydata vergeleken
Per 13 oktober 2026
| | | |
|---|---|---|
| Communityranglijst 2026 | Plaats 27 van 28 | Plaats 14 van 28 |
| Mediaan nettorendement (XIRR) | 26,9% | 12,0% |
| Mediane cash drag | 0,5% | 2,1% |
| Beleggers op P2P Dash | 698 | 554 |
| Totale portefeuillewaarde | € 8,96 mln. | € 3,58 mln. |
| Totaal verdiende rente | € 1,48 mln. | € 963K |
Platformfeiten
| Opgericht | 2024 | 2016 |
| Hoofdkantoor | 🇪🇪 Estland | 🇱🇻 Letland |
| Gereguleerd | Nee | Ja |
| Terugkoopgarantie | Nee | Ja |
| Secundaire markt | Nee | Nee |
| Auto-Invest | Nee | Ja |
Rendement jaar voor jaar
Mediaan nettorendement per kalenderjaar, uit de portefeuilles die elk platform volgen.
Ventus Energy
15,7%
Laatste 12 maanden · Sinds het begin 26,9%
7 beleggers
Viainvest
11,9%
Laatste 12 maanden · Sinds het begin 12,0%
171 beleggers
29,3%
12,1%
2025
19,6%
11,8%
2026
Ventus Energy stond voor in 2 van de 2 jaren waarvoor beide platforms cijfers hebben.
Hoe ver beleggers uit elkaar liggen
De balk beslaat de middelste 50 % van de beleggers, de markering is de mediaan.
Middelste 50% van de beleggers: 24,9% – 30,9%
Mediaan nettorendement (XIRR): 26,9%
Middelste 50% van de beleggers: 11,3% – 12,6%
Mediaan nettorendement (XIRR): 12,0%
Beleggers bij Viainvest liggen dichter bij elkaar: 1,2% tussen het 25e en 75e percentiel, tegenover 6,0%.
Wat beleggers van plan zijn
De strategie die elke belegger voor het platform opgaf, van bijstorten tot uitstappen.
19% · Gebaseerd op 208 opgegeven strategieën
53% · Gebaseerd op 173 opgegeven strategieën
Waar het geld heen gaat
Stortingen min opnames per maand over het afgelopen jaar, over de beleggers die elk platform volgen.
€ +1.716.334
Nettostroom, laatste 12 maanden
+168 gevolgde beleggers over het jaar
€ +154.428
Nettostroom, laatste 12 maanden
+142 gevolgde beleggers over het jaar
Beleggers die beide volgen
286 beleggers volgen beide platforms.
41% van de beleggers bij Ventus Energy volgt ook Viainvest.
52% van de beleggers bij Viainvest volgt ook Ventus Energy.
Wat de data zegt
Gemeten aan echte portefeuilles op P2P Dash levert Ventus Energy momenteel het hoogste mediane nettorendement: 26,9% tegenover 12,0% bij Viainvest.
Het beleggerssentiment is momenteel in het voordeel van Viainvest: 53% van de opgegeven strategieën is “geld toevoegen” of “herinvesteren”, tegenover 19% bij Ventus Energy.
Ventus Energy is het grotere platform op P2P Dash, met 698 beleggers die het volgen tegenover 554 bij Viainvest.
Geanonimiseerde, elke nacht geaggregeerde communitydata uit P2P Dash-portefeuilles. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. Dit is geen beleggingsadvies.
Veelgestelde vragen
Antwoorden op basis van geanonimiseerde communitydata van P2P Dash-beleggers.
Welk platform levert het hoogste rendement: Ventus Energy of Viainvest?
Onder P2P Dash-beleggers toont Ventus Energy momenteel het hoogste mediane nettorendement (XIRR): 26,9% tegenover 12,0% (per 13 oktober 2026). De middelste 50 % van de portefeuilles verdient 24,9% – 30,9% bij Ventus Energy en 11,3% – 12,6% bij Viainvest.
Wie doet het de laatste tijd beter, Ventus Energy of Viainvest?
Over de laatste 12 maanden laat Ventus Energy het hogere mediane nettorendement zien: 15,7% tegenover 11,9%. Over de hele periode is dat 26,9% bij Ventus Energy en 12,0% bij Viainvest (stand 13 oktober 2026).
Waar steken beleggers op dit moment nieuw geld in, Ventus Energy of Viainvest?
Per 13 oktober 2026 is 19% van de opgegeven strategieën bij Ventus Energy “geld toevoegen” of “herinvesteren”, tegenover 53% bij Viainvest.
Gebruiken beleggers Ventus Energy en Viainvest tegelijk?
286 beleggers op P2P Dash volgen beide platforms. 52% van de beleggers bij Viainvest heeft ook Ventus Energy in portefeuille.
Hoe vergelijk ik mijn eigen rendementen op Ventus Energy en Viainvest?
Importeer je transactie-exports van beide platformen gratis in P2P Dash. Je krijgt je echte nettorendement (XIRR), cash drag en inkomsten per platform, direct vergelijkbaar in één dashboard.
Over deze data: De cijfers op deze pagina zijn samengesteld uit geanonimiseerde data die gebruikers van P2P Dash zelf importeren, aangevuld met platforminformatie die wij handmatig bijhouden. We controleren beide, maar kunnen niet garanderen dat ze volledig of foutloos zijn. Een fout gezien? Mail naar tim@newnow.de, dan corrigeren we die.
Je eigen cijfers naast elkaar
Importeer je portefeuilles van beide platformen gratis en P2P Dash toont je echte nettorendement (XIRR), cash drag en inkomsten, per platform en gecombineerd.