Zaloguj się Zarejestruj się

Ventus Energy vs Viainvest

Która platforma radzi sobie lepiej w 2026? Zanonimizowane dane z prawdziwych portfeli inwestorów na P2P Dash: zwroty, nastroje i fakty obok siebie.

Pojedynek w skrócie

Wyższa mediana zwrotu

14,9% przewagi

Lepsze ostatnie 12 miesięcy

3,8% przewagi

Więcej śledzonych inwestorów

o 144 więcej

Więcej inwestorów dopłacających

33,9% przewagi

Dane społeczności w porównaniu

Stan na 13 października 2026

Ventus Energy logo Ventus Energy Viainvest logo Viainvest
Ranking społeczności 2026 27. miejsce na 28 14. miejsce na 28
Mediana stopy zwrotu netto (XIRR) 26,9% 12,0%
Mediana cash drag 0,5% 2,1%
Inwestorzy w P2P Dash 698 554
Łączna wartość portfeli 8,96 mln € 3,58 mln €
Łącznie zarobione odsetki 1,48 mln € 963 tys. €

Fakty o platformach

Założona 2024 2016
Siedziba 🇪🇪 Estonia 🇱🇻 Łotwa
Regulowany Nie Tak
Gwarancja odkupu Nie Tak
Rynek wtórny Nie Nie
Auto-Invest Nie Tak

Zwroty rok po roku

Mediana zwrotu netto w każdym roku kalendarzowym, z portfeli śledzących daną platformę.

Ventus Energy

15,7%

Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 26,9%

7 inwestorów

Viainvest

11,9%

Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 12,0%

171 inwestorów

29,3%

12,1%

2025

19,6%

11,8%

2026

Ventus Energy Viainvest

Ventus Energy wypadła lepiej w 2 z 2 lat, dla których obie platformy mają dane.

Jak daleko od siebie są inwestorzy

Słupek obejmuje środkowe 50 % inwestorów, znacznik to mediana.

Ventus Energy logo Ventus Energy

Środkowe 50% inwestorów: 24,9% – 30,9%

Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 26,9%

Viainvest logo Viainvest

Środkowe 50% inwestorów: 11,3% – 12,6%

Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 12,0%

Inwestorzy na Viainvest są bliżej siebie: 1,2% między 25. a 75. percentylem, wobec 6,0%.

Co inwestorzy planują dalej

Strategia, którą każdy inwestor podał dla platformy, od dopłat po wyjście.

Ventus Energy logo Ventus Energy

19% · Na podstawie 208 zadeklarowanych strategii

Viainvest logo Viainvest

53% · Na podstawie 173 zadeklarowanych strategii

Zwiększanie Reinwestycja Utrzymanie Redukcja Wyjście

Dokąd płyną pieniądze

Wpłaty minus wypłaty w każdym miesiącu ostatniego roku, wśród inwestorów śledzących daną platformę.

Ventus Energy logo Ventus Energy

+1 716 334 €

Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy

lis 2025 paź 2026

+168 śledzonych inwestorów w ciągu roku

Viainvest logo Viainvest

+154 428 €

Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy

lis 2025 paź 2026

+142 śledzonych inwestorów w ciągu roku

Wpłaty Wypłaty

Inwestorzy śledzący obie

286 inwestorów śledzi obie platformy.

41% inwestorów Ventus Energy śledzi także Viainvest.

52% inwestorów Viainvest śledzi także Ventus Energy.

Co mówią dane

Mierząc prawdziwymi portfelami na P2P Dash, Ventus Energy osiąga obecnie wyższą medianę zwrotu netto: 26,9% wobec 12,0% na Viainvest.

Nastroje inwestorów sprzyjają obecnie Viainvest: 53% zadeklarowanych strategii to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 19% na Ventus Energy.

Ventus Energy to większa platforma na P2P Dash, którą śledzi 698 inwestorów wobec 554 na Viainvest.

Zanonimizowane, agregowane co noc dane społeczności z portfeli P2P Dash. Wyniki z przeszłości nie gwarantują przyszłych rezultatów. To nie jest porada inwestycyjna.

Najczęstsze pytania

Odpowiedzi na podstawie zanonimizowanych danych społeczności inwestorów P2P Dash.

Która platforma daje wyższy zwrot: Ventus Energy czy Viainvest?

Wśród inwestorów P2P Dash Ventus Energy wykazuje obecnie wyższą medianę zwrotu netto (XIRR): 26,9% wobec 12,0% (stan na 13 października 2026). Środkowe 50 % portfeli zarabia 24,9% – 30,9% na Ventus Energy i 11,3% – 12,6% na Viainvest.

Której ostatnio idzie lepiej, Ventus Energy czy Viainvest?

W ostatnich 12 miesiącach Ventus Energy pokazuje wyższą medianę zwrotu netto: 15,7% wobec 11,9%. W całym okresie jest to 26,9% na Ventus Energy i 12,0% na Viainvest (dane z 13 października 2026).

Gdzie inwestorzy wpłacają teraz nowe pieniądze, Ventus Energy czy Viainvest?

Na dzień 13 października 2026 19% zadeklarowanych strategii na Ventus Energy to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 53% na Viainvest.

Czy inwestorzy korzystają z Ventus Energy i Viainvest jednocześnie?

286 inwestorów na P2P Dash śledzi obie platformy. 52% inwestorów Viainvest ma w portfelu także Ventus Energy.

Jak porównać moje własne zwroty na Ventus Energy i Viainvest?

Zaimportuj bezpłatnie eksporty transakcji z obu platform do P2P Dash. Otrzymasz swój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody dla każdej platformy, bezpośrednio porównywalne w jednym panelu.

O tych danych: Liczby na tej stronie są agregowane z anonimowych danych, które użytkownicy P2P Dash sami importują, oraz z informacji o platformach, które utrzymujemy ręcznie. Sprawdzamy jedno i drugie, ale nie możemy zagwarantować, że są kompletne i wolne od błędów. Znalazłeś błąd? Napisz na tim@newnow.de, a go poprawimy.

Twoje własne liczby obok siebie

Zaimportuj bezpłatnie swoje portfele z obu platform, a P2P Dash pokaże Twój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody, dla każdej platformy i łącznie.