Maclear vs Ventus Energy
Kumb platvorm toimib 2026. aastal paremini? Anonümiseeritud andmed tõelistest investorite portfellidest P2P Dashis: tootlus, meelestatus ja faktid kõrvuti.
Võrdlus lühidalt
Kogukonna andmed võrdluses
Seisuga 13. oktoober 2026
| | | |
|---|---|---|
| Kogukonna edetabel 2026 | 24. koht 28-st | 27. koht 28-st |
| Mediaan-puhastootlus (XIRR) | 23,5% | 26,9% |
| Mediaan cash drag | 3,7% | 0,5% |
| Investorid P2P Dashis | 455 | 698 |
| Portfellide koguväärtus | 4,37 mln € | 8,96 mln € |
| Kokku teenitud intressid | 619 tuh € | 1,48 mln € |
Platvormide faktid
| Asutatud | 2023 | 2024 |
| Peakorter | 🇨🇭 Šveits | 🇪🇪 Eesti |
| Reguleeritud | Jah | Ei |
| Tagasiostgarantii | Ei | Ei |
| Järelturg | Jah | Ei |
| Auto-Invest | Jah | Ei |
Tootlus aasta-aastalt
Mediaan-netotootlus kalendriaastate kaupa, portfellidest, mis kumbagi platvormi jälgivad.
Maclear
23,0%
Viimased 12 kuud · Kogu aeg 23,5%
88 investorit
Ventus Energy
15,7%
Viimased 12 kuud · Kogu aeg 26,9%
7 investorit
20,6%
29,3%
2025
22,3%
19,6%
2026
2 ühisest aastast oli kumbki platvorm ees 1 aastal.
Ventus Energy mediaan on kogu perioodi peale kõrgem, viimase 12 kuu jooksul on aga ees Maclear.
Kui kaugel investorid üksteisest on
Riba katab keskmised 50 % investoritest, tähis on mediaan.
Keskmised 50% investoritest: 17,9% – 28,8%
Mediaan-puhastootlus (XIRR): 23,5%
Keskmised 50% investoritest: 24,9% – 30,9%
Mediaan-puhastootlus (XIRR): 26,9%
Ventus Energy investorid on üksteisele lähemal: 6,0% 25. ja 75. protsentiili vahel, 10,9% asemel.
Mida investorid edasi plaanivad
Strateegia, mille iga investor platvormi kohta märkis, raha lisamisest väljumiseni.
30% · Põhineb 116 märgitud strateegial
19% · Põhineb 208 märgitud strateegial
Kuhu raha liigub
Sissemaksed miinus väljamaksed kuus viimase aasta jooksul, kõigi platvormi jälgivate investorite peale.
+1 408 693 €
Netovoog, viimased 12 kuud
+156 jälgitud investorit aasta jooksul
+1 716 334 €
Netovoog, viimased 12 kuud
+168 jälgitud investorit aasta jooksul
Investorid, kes jälgivad mõlemat
211 investorit jälgib mõlemat platvormi.
46% Maclear investoritest jälgib ka platvormi Ventus Energy.
30% Ventus Energy investoritest jälgib ka platvormi Maclear.
Mida andmed ütlevad
Mõõdetuna tõeliste portfellide järgi P2P Dashis pakub Ventus Energy praegu kõrgemat netotootluse mediaani: 26,9% versus 23,5% platvormil Maclear.
Investorite meelestatus soosib praegu platvormi Maclear: 30% märgitud strateegiatest on „raha lisada“ või „reinvesteerida“, versus 19% platvormil Ventus Energy.
Ventus Energy on P2P Dashis suurem platvorm, mida jälgib 698 investorit, võrreldes 455 investoriga platvormil Maclear.
Anonümiseeritud, igal öösel koondatud kogukonnaandmed P2P Dashi portfellidest. Varasem tootlus ei taga tulevasi tulemusi. See ei ole investeerimisnõustamine.
Korduma kippuvad küsimused
Vastused põhinevad P2P Dashi investorite anonümiseeritud kogukonnaandmetel.
Kumb platvorm annab kõrgema tootluse: Maclear või Ventus Energy?
P2P Dashi investorite seas näitab Ventus Energy praegu kõrgemat netotootluse mediaani (XIRR): 26,9% versus 23,5% (seisuga 13. oktoober 2026). Keskmised 50 % portfellidest teenivad 17,9% – 28,8% platvormil Maclear ja 24,9% – 30,9% platvormil Ventus Energy.
Kummal on viimasel ajal paremini läinud, Maclear või Ventus Energy?
Viimase 12 kuu jooksul näitab Maclear kõrgemat mediaan-netotootlust: 23,0% vs 15,7%. Kogu perioodi peale on need 23,5% platvormil Maclear ja 26,9% platvormil Ventus Energy (seisuga 13. oktoober 2026).
Kuhu investorid praegu uut raha paigutavad, Maclear või Ventus Energy?
Seisuga 13. oktoober 2026 on 30% märgitud strateegiatest platvormil Maclear „raha lisada“ või „reinvesteerida“, versus 19% platvormil Ventus Energy.
Kas investorid kasutavad Maclear ja Ventus Energy korraga?
211 investorit P2P Dashis jälgib mõlemat platvormi. 46% Maclear investoritest hoiab portfellis ka platvormi Ventus Energy.
Kuidas võrrelda oma tootlust platvormidel Maclear ja Ventus Energy?
Importige oma tehingueksporid mõlemalt platvormilt tasuta P2P Dashi. Saate oma tegeliku netotootluse (XIRR), cash drag'i ja tulud platvormide kaupa, otse võrreldavad ühes töölauas.
Nende andmete kohta: Selle lehe arvud on koondatud anonümiseeritud andmetest, mille P2P Dashi kasutajad ise impordivad, ning platvormide andmetest, mida hoiame käsitsi ajakohasena. Kontrollime mõlemat, kuid ei saa tagada, et need on täielikud või veatud. Märkasid viga? Kirjuta aadressile tim@newnow.de ja me parandame selle.
Teie enda numbrid kõrvuti
Importige oma portfellid mõlemalt platvormilt tasuta ja P2P Dash näitab teie tegelikku netotootlust (XIRR), cash drag'i ja tulusid, platvormide kaupa ja koos.