Maclear vs Ventus Energy
Która platforma radzi sobie lepiej w 2026? Zanonimizowane dane z prawdziwych portfeli inwestorów na P2P Dash: zwroty, nastroje i fakty obok siebie.
Pojedynek w skrócie
Dane społeczności w porównaniu
Stan na 13 października 2026
| | | |
|---|---|---|
| Ranking społeczności 2026 | 24. miejsce na 28 | 27. miejsce na 28 |
| Mediana stopy zwrotu netto (XIRR) | 23,5% | 26,9% |
| Mediana cash drag | 3,7% | 0,5% |
| Inwestorzy w P2P Dash | 455 | 698 |
| Łączna wartość portfeli | 4,37 mln € | 8,96 mln € |
| Łącznie zarobione odsetki | 619 tys. € | 1,48 mln € |
Fakty o platformach
| Założona | 2023 | 2024 |
| Siedziba | 🇨🇭 Szwajcaria | 🇪🇪 Estonia |
| Regulowany | Tak | Nie |
| Gwarancja odkupu | Nie | Nie |
| Rynek wtórny | Tak | Nie |
| Auto-Invest | Tak | Nie |
Zwroty rok po roku
Mediana zwrotu netto w każdym roku kalendarzowym, z portfeli śledzących daną platformę.
Maclear
23,0%
Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 23,5%
88 inwestorów
Ventus Energy
15,7%
Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 26,9%
7 inwestorów
20,6%
29,3%
2025
22,3%
19,6%
2026
W 2 wspólnych latach każda platforma wypadła lepiej w 1.
Ventus Energy ma wyższą medianę w całym okresie, ale w ostatnich 12 miesiącach lepsza jest Maclear.
Jak daleko od siebie są inwestorzy
Słupek obejmuje środkowe 50 % inwestorów, znacznik to mediana.
Środkowe 50% inwestorów: 17,9% – 28,8%
Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 23,5%
Środkowe 50% inwestorów: 24,9% – 30,9%
Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 26,9%
Inwestorzy na Ventus Energy są bliżej siebie: 6,0% między 25. a 75. percentylem, wobec 10,9%.
Co inwestorzy planują dalej
Strategia, którą każdy inwestor podał dla platformy, od dopłat po wyjście.
30% · Na podstawie 116 zadeklarowanych strategii
19% · Na podstawie 208 zadeklarowanych strategii
Dokąd płyną pieniądze
Wpłaty minus wypłaty w każdym miesiącu ostatniego roku, wśród inwestorów śledzących daną platformę.
+1 408 693 €
Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy
+156 śledzonych inwestorów w ciągu roku
+1 716 334 €
Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy
+168 śledzonych inwestorów w ciągu roku
Inwestorzy śledzący obie
211 inwestorów śledzi obie platformy.
46% inwestorów Maclear śledzi także Ventus Energy.
30% inwestorów Ventus Energy śledzi także Maclear.
Co mówią dane
Mierząc prawdziwymi portfelami na P2P Dash, Ventus Energy osiąga obecnie wyższą medianę zwrotu netto: 26,9% wobec 23,5% na Maclear.
Nastroje inwestorów sprzyjają obecnie Maclear: 30% zadeklarowanych strategii to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 19% na Ventus Energy.
Ventus Energy to większa platforma na P2P Dash, którą śledzi 698 inwestorów wobec 455 na Maclear.
Zanonimizowane, agregowane co noc dane społeczności z portfeli P2P Dash. Wyniki z przeszłości nie gwarantują przyszłych rezultatów. To nie jest porada inwestycyjna.
Najczęstsze pytania
Odpowiedzi na podstawie zanonimizowanych danych społeczności inwestorów P2P Dash.
Która platforma daje wyższy zwrot: Maclear czy Ventus Energy?
Wśród inwestorów P2P Dash Ventus Energy wykazuje obecnie wyższą medianę zwrotu netto (XIRR): 26,9% wobec 23,5% (stan na 13 października 2026). Środkowe 50 % portfeli zarabia 17,9% – 28,8% na Maclear i 24,9% – 30,9% na Ventus Energy.
Której ostatnio idzie lepiej, Maclear czy Ventus Energy?
W ostatnich 12 miesiącach Maclear pokazuje wyższą medianę zwrotu netto: 23,0% wobec 15,7%. W całym okresie jest to 23,5% na Maclear i 26,9% na Ventus Energy (dane z 13 października 2026).
Gdzie inwestorzy wpłacają teraz nowe pieniądze, Maclear czy Ventus Energy?
Na dzień 13 października 2026 30% zadeklarowanych strategii na Maclear to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 19% na Ventus Energy.
Czy inwestorzy korzystają z Maclear i Ventus Energy jednocześnie?
211 inwestorów na P2P Dash śledzi obie platformy. 46% inwestorów Maclear ma w portfelu także Ventus Energy.
Jak porównać moje własne zwroty na Maclear i Ventus Energy?
Zaimportuj bezpłatnie eksporty transakcji z obu platform do P2P Dash. Otrzymasz swój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody dla każdej platformy, bezpośrednio porównywalne w jednym panelu.
O tych danych: Liczby na tej stronie są agregowane z anonimowych danych, które użytkownicy P2P Dash sami importują, oraz z informacji o platformach, które utrzymujemy ręcznie. Sprawdzamy jedno i drugie, ale nie możemy zagwarantować, że są kompletne i wolne od błędów. Znalazłeś błąd? Napisz na tim@newnow.de, a go poprawimy.
Twoje własne liczby obok siebie
Zaimportuj bezpłatnie swoje portfele z obu platform, a P2P Dash pokaże Twój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody, dla każdej platformy i łącznie.