Debitum vs Ventus Energy
Welk platform presteert beter in 2026? Geanonimiseerde data uit echte beleggersportefeuilles op P2P Dash: rendement, sentiment en feiten naast elkaar.
Het duel in één oogopslag
Communitydata vergeleken
Per 13 oktober 2026
| | | |
|---|---|---|
| Communityranglijst 2026 | Plaats 7 van 28 | Plaats 27 van 28 |
| Mediaan nettorendement (XIRR) | 15,3% | 26,9% |
| Mediane cash drag | 2,0% | 0,5% |
| Beleggers op P2P Dash | 918 | 698 |
| Totale portefeuillewaarde | € 6,06 mln. | € 8,96 mln. |
| Totaal verdiende rente | € 756K | € 1,48 mln. |
Platformfeiten
| Opgericht | 2018 | 2024 |
| Hoofdkantoor | 🇱🇻 Letland | 🇪🇪 Estland |
| Gereguleerd | Ja | Nee |
| Terugkoopgarantie | Ja | Nee |
| Secundaire markt | Nee | Nee |
| Auto-Invest | Ja | Nee |
Rendement jaar voor jaar
Mediaan nettorendement per kalenderjaar, uit de portefeuilles die elk platform volgen.
Debitum
14,9%
Laatste 12 maanden · Sinds het begin 15,3%
189 beleggers
Ventus Energy
15,7%
Laatste 12 maanden · Sinds het begin 26,9%
7 beleggers
14,5%
29,3%
2025
14,7%
19,6%
2026
Ventus Energy stond voor in 2 van de 2 jaren waarvoor beide platforms cijfers hebben.
Hoe ver beleggers uit elkaar liggen
De balk beslaat de middelste 50 % van de beleggers, de markering is de mediaan.
Middelste 50% van de beleggers: 13,7% – 17,5%
Mediaan nettorendement (XIRR): 15,3%
Middelste 50% van de beleggers: 24,9% – 30,9%
Mediaan nettorendement (XIRR): 26,9%
Beleggers bij Debitum liggen dichter bij elkaar: 3,8% tussen het 25e en 75e percentiel, tegenover 6,0%.
Wat beleggers van plan zijn
De strategie die elke belegger voor het platform opgaf, van bijstorten tot uitstappen.
57% · Gebaseerd op 263 opgegeven strategieën
19% · Gebaseerd op 208 opgegeven strategieën
Waar het geld heen gaat
Stortingen min opnames per maand over het afgelopen jaar, over de beleggers die elk platform volgen.
€ +2.019.284
Nettostroom, laatste 12 maanden
+328 gevolgde beleggers over het jaar
€ +1.716.334
Nettostroom, laatste 12 maanden
+168 gevolgde beleggers over het jaar
Beleggers die beide volgen
457 beleggers volgen beide platforms.
50% van de beleggers bij Debitum volgt ook Ventus Energy.
65% van de beleggers bij Ventus Energy volgt ook Debitum.
Wat de data zegt
Gemeten aan echte portefeuilles op P2P Dash levert Ventus Energy momenteel het hoogste mediane nettorendement: 26,9% tegenover 15,3% bij Debitum.
Het beleggerssentiment is momenteel in het voordeel van Debitum: 57% van de opgegeven strategieën is “geld toevoegen” of “herinvesteren”, tegenover 19% bij Ventus Energy.
Debitum is het grotere platform op P2P Dash, met 918 beleggers die het volgen tegenover 698 bij Ventus Energy.
Geanonimiseerde, elke nacht geaggregeerde communitydata uit P2P Dash-portefeuilles. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. Dit is geen beleggingsadvies.
Veelgestelde vragen
Antwoorden op basis van geanonimiseerde communitydata van P2P Dash-beleggers.
Welk platform levert het hoogste rendement: Debitum of Ventus Energy?
Onder P2P Dash-beleggers toont Ventus Energy momenteel het hoogste mediane nettorendement (XIRR): 26,9% tegenover 15,3% (per 13 oktober 2026). De middelste 50 % van de portefeuilles verdient 13,7% – 17,5% bij Debitum en 24,9% – 30,9% bij Ventus Energy.
Wie doet het de laatste tijd beter, Debitum of Ventus Energy?
Over de laatste 12 maanden laat Ventus Energy het hogere mediane nettorendement zien: 15,7% tegenover 14,9%. Over de hele periode is dat 15,3% bij Debitum en 26,9% bij Ventus Energy (stand 13 oktober 2026).
Waar steken beleggers op dit moment nieuw geld in, Debitum of Ventus Energy?
Per 13 oktober 2026 is 57% van de opgegeven strategieën bij Debitum “geld toevoegen” of “herinvesteren”, tegenover 19% bij Ventus Energy.
Gebruiken beleggers Debitum en Ventus Energy tegelijk?
457 beleggers op P2P Dash volgen beide platforms. 65% van de beleggers bij Ventus Energy heeft ook Debitum in portefeuille.
Hoe vergelijk ik mijn eigen rendementen op Debitum en Ventus Energy?
Importeer je transactie-exports van beide platformen gratis in P2P Dash. Je krijgt je echte nettorendement (XIRR), cash drag en inkomsten per platform, direct vergelijkbaar in één dashboard.
Over deze data: De cijfers op deze pagina zijn samengesteld uit geanonimiseerde data die gebruikers van P2P Dash zelf importeren, aangevuld met platforminformatie die wij handmatig bijhouden. We controleren beide, maar kunnen niet garanderen dat ze volledig of foutloos zijn. Een fout gezien? Mail naar tim@newnow.de, dan corrigeren we die.
Je eigen cijfers naast elkaar
Importeer je portefeuilles van beide platformen gratis en P2P Dash toont je echte nettorendement (XIRR), cash drag en inkomsten, per platform en gecombineerd.