Inloggen Registreren

Mintos vs Ventus Energy

Welk platform presteert beter in 2026? Geanonimiseerde data uit echte beleggersportefeuilles op P2P Dash: rendement, sentiment en feiten naast elkaar.

Het duel in één oogopslag

Hoger mediaan rendement

16,5% voorsprong

Betere laatste 12 maanden

6,5% voorsprong

Meer gevolgde beleggers

405 meer

Meer beleggers die bijstorten

33,4% voorsprong

Communitydata vergeleken

Per 13 oktober 2026

Mintos logo Mintos Ventus Energy logo Ventus Energy
Communityranglijst 2026 Plaats 15 van 28 Plaats 27 van 28
Mediaan nettorendement (XIRR) 10,4% 26,9%
Mediane cash drag 3,1% 0,5%
Beleggers op P2P Dash 1.103 698
Totale portefeuillewaarde € 10,1 mln. € 8,96 mln.
Totaal verdiende rente € 3,48 mln. € 1,48 mln.

Platformfeiten

Opgericht 2015 2024
Hoofdkantoor 🇱🇻 Letland 🇪🇪 Estland
Gereguleerd Ja Nee
Terugkoopgarantie Ja Nee
Secundaire markt Ja Nee
Auto-Invest Ja Nee

Rendement jaar voor jaar

Mediaan nettorendement per kalenderjaar, uit de portefeuilles die elk platform volgen.

Mintos

9,2%

Laatste 12 maanden · Sinds het begin 10,4%

267 beleggers

Ventus Energy

15,7%

Laatste 12 maanden · Sinds het begin 26,9%

7 beleggers

11,2%

29,3%

2025

8,6%

19,6%

2026

Mintos Ventus Energy

Ventus Energy stond voor in 2 van de 2 jaren waarvoor beide platforms cijfers hebben.

Hoe ver beleggers uit elkaar liggen

De balk beslaat de middelste 50 % van de beleggers, de markering is de mediaan.

Mintos logo Mintos

Middelste 50% van de beleggers: 8,6% – 12,1%

Mediaan nettorendement (XIRR): 10,4%

Ventus Energy logo Ventus Energy

Middelste 50% van de beleggers: 24,9% – 30,9%

Mediaan nettorendement (XIRR): 26,9%

Beleggers bij Mintos liggen dichter bij elkaar: 3,5% tussen het 25e en 75e percentiel, tegenover 6,0%.

Wat beleggers van plan zijn

De strategie die elke belegger voor het platform opgaf, van bijstorten tot uitstappen.

Mintos logo Mintos

53% · Gebaseerd op 289 opgegeven strategieën

Ventus Energy logo Ventus Energy

19% · Gebaseerd op 208 opgegeven strategieën

Uitbreiden Herbeleggen Aanhouden Afbouwen Uitstappen

Waar het geld heen gaat

Stortingen min opnames per maand over het afgelopen jaar, over de beleggers die elk platform volgen.

Mintos logo Mintos

€ +241.646

Nettostroom, laatste 12 maanden

nov 2025 okt 2026

+283 gevolgde beleggers over het jaar

Ventus Energy logo Ventus Energy

€ +1.716.334

Nettostroom, laatste 12 maanden

nov 2025 okt 2026

+168 gevolgde beleggers over het jaar

Instroom Uitstroom

Beleggers die beide volgen

437 beleggers volgen beide platforms.

40% van de beleggers bij Mintos volgt ook Ventus Energy.

63% van de beleggers bij Ventus Energy volgt ook Mintos.

Wat de data zegt

Gemeten aan echte portefeuilles op P2P Dash levert Ventus Energy momenteel het hoogste mediane nettorendement: 26,9% tegenover 10,4% bij Mintos.

Het beleggerssentiment is momenteel in het voordeel van Mintos: 53% van de opgegeven strategieën is “geld toevoegen” of “herinvesteren”, tegenover 19% bij Ventus Energy.

Mintos is het grotere platform op P2P Dash, met 1.103 beleggers die het volgen tegenover 698 bij Ventus Energy.

Geanonimiseerde, elke nacht geaggregeerde communitydata uit P2P Dash-portefeuilles. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. Dit is geen beleggingsadvies.

Veelgestelde vragen

Antwoorden op basis van geanonimiseerde communitydata van P2P Dash-beleggers.

Welk platform levert het hoogste rendement: Mintos of Ventus Energy?

Onder P2P Dash-beleggers toont Ventus Energy momenteel het hoogste mediane nettorendement (XIRR): 26,9% tegenover 10,4% (per 13 oktober 2026). De middelste 50 % van de portefeuilles verdient 8,6% – 12,1% bij Mintos en 24,9% – 30,9% bij Ventus Energy.

Wie doet het de laatste tijd beter, Mintos of Ventus Energy?

Over de laatste 12 maanden laat Ventus Energy het hogere mediane nettorendement zien: 15,7% tegenover 9,2%. Over de hele periode is dat 10,4% bij Mintos en 26,9% bij Ventus Energy (stand 13 oktober 2026).

Waar steken beleggers op dit moment nieuw geld in, Mintos of Ventus Energy?

Per 13 oktober 2026 is 53% van de opgegeven strategieën bij Mintos “geld toevoegen” of “herinvesteren”, tegenover 19% bij Ventus Energy.

Gebruiken beleggers Mintos en Ventus Energy tegelijk?

437 beleggers op P2P Dash volgen beide platforms. 63% van de beleggers bij Ventus Energy heeft ook Mintos in portefeuille.

Hoe vergelijk ik mijn eigen rendementen op Mintos en Ventus Energy?

Importeer je transactie-exports van beide platformen gratis in P2P Dash. Je krijgt je echte nettorendement (XIRR), cash drag en inkomsten per platform, direct vergelijkbaar in één dashboard.

Over deze data: De cijfers op deze pagina zijn samengesteld uit geanonimiseerde data die gebruikers van P2P Dash zelf importeren, aangevuld met platforminformatie die wij handmatig bijhouden. We controleren beide, maar kunnen niet garanderen dat ze volledig of foutloos zijn. Een fout gezien? Mail naar tim@newnow.de, dan corrigeren we die.

Je eigen cijfers naast elkaar

Importeer je portefeuilles van beide platformen gratis en P2P Dash toont je echte nettorendement (XIRR), cash drag en inkomsten, per platform en gecombineerd.