Zaloguj się Zarejestruj się
Importer ostatnio zaktualizowany: 1 czerwca 2026

Viainvest

Viainvest to łotewska platforma pożyczek P2P założona w 2016 roku z siedzibą w Rydze. Działa jako część VIA SMS Group, niebankowego pożyczkodawcy udzielającego pożyczek konsumenckich od 2009 roku. Platforma specjalizuje się w krótkoterminowych pożyczkach konsumenckich dla kredytobiorców z całej Europy, w tym z Łotwy, Szwecji, Czech i Rumunii. Viainvest jest licencjonowana i nadzorowana przez Latvijas Banka (Łotewski Bank Centralny) i oferuje ochronę inwestorów do 20 000 euro. Większość pożyczek posiada gwarancję wykupu, gdzie inicjatorzy pożyczek odkupują niespłacone pożyczki po 60 dniach braku płatności.

🇱🇻Łotwa·Założona 2016·Regulowany
Klasy aktywów: Pożyczki konsumenckie
Licencje: MiFID II
Auto-InvestGwarancja odkupuRynek wtórny

Wesprzyj nas, korzystając z naszego linku afiliacyjnego: zazwyczaj otrzymasz bonus, a my prowizję. Dziękujemy!

Viainvest
Dane społecznościMiejsce 10 z 27 w rankingu społecznościStan na 31 sierpnia 2026

Viainvest w prawdziwych liczbach

Anonimowe statystyki wszystkich portfeli Viainvest śledzonych w P2P Dash: prawdziwe dane inwestorów, a nie marketingowe liczby platformy.

Zobacz statystyki wszystkich platform →

Mediana stopy zwrotu netto (XIRR)

12,0%

Na podstawie 333 portfeli inwestorów

Środkowe 50% inwestorów

11,4%12,6%

Nastroje inwestorów

Na podstawie 157 zadeklarowanych strategii

Zwiększanie26%Reinwestycja28%Utrzymanie23%Redukcja10%Wyjście13%

Łączna wartość portfeli

3 499 935 €

Inwestorzy w P2P Dash

526

Łącznie zarobione odsetki

901 629 €

Mediana cash drag

2,1%

Udział niezainwestowanej gotówki

Zwroty Viainvest w czasie

Mediana rocznego zwrotu inwestorów Viainvest w P2P Dash, według roku kalendarzowego. Lata ze zbyt małą liczbą inwestorów do publikacji są pomijane.

Ostatnie 12 miesięcy

11,9%

95 inwestorów

11,4%

2017

10,8%

2018

10,8%

2019

11,6%

2020

11,6%

2021

11,8%

2022

12,8%

2023

12,8%

2024

12,1%

2025

11,9%

2026

Zwrot bez cashbacku Dodane przez cashback

Zobacz zwroty według platformy i roku →

Czy pieniądze napływają do Viainvest?

Miesięczne wpłaty minus wypłaty inwestorów Viainvest w P2P Dash. Wartość dodatnia oznacza, że społeczność inwestuje, ujemna — że wycofuje środki.

Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy

+355 169 €

526 inwestorów śledzi platformę

Wpłaty Wypłaty

W Q2 2026 Viainvest zajmuje 46. miejsce wśród 47 platform pod względem przepływu kapitału netto. Zobacz wszystkie przepływy kapitału w Q2 2026 →

Zobacz najszybciej rosnące platformy →

Inwestorzy Viainvest śledzą także

Odsetek inwestorów Viainvest w P2P Dash, którzy śledzą także te platformy: anonimowe dane społeczności, wyświetlane tylko przy co najmniej 10 wspólnych inwestorach.

Alternatywy dla Viainvest

Platformy z tej samej klasy aktywów, wybrane z rankingu społeczności na podstawie prawdziwych danych portfelowych. Decydują liczby, nie prowizje.

Nectaro logo Nectaro

16,8% mediany zwrotu (XIRR) · 513 inwestorów

Regulowany Gwarancja odkupu
Viainvest vs Nectaro →
Afranga logo Afranga

14,6% mediany zwrotu (XIRR) · 452 inwestorów

Regulowany Rynek wtórny
Modena logo Modena

11,0% mediany zwrotu (XIRR) · 303 inwestorów

Regulowany Gwarancja odkupu
Viainvest vs Modena →
Ranking

Najlepsze Platformy P2P 2026

Każdy ranking na tej stronie powstaje z prawdziwych, zanonimizowanych danych portfelowych 1894 inwestorów i jest przeliczany co noc. Bez redakcyjnych opinii, bez płatnych miejsc: o kolejności decydują wyłącznie dane.

Najczęstsze pytania o Viainvest

Odpowiedzi na podstawie zanonimizowanych danych społeczności inwestorów P2P Dash.

Czym jest Viainvest?

Viainvest to platforma pożyczek społecznościowych (P2P) założona w 2016 r. (siedziba: Łotwa). W P2P Dash inwestorzy importują swoje wyciągi z Viainvest, aby śledzić rzeczywisty zwrot netto, jaki tam osiągają.

Jaki zwrot inwestorzy faktycznie osiągają na Viainvest?

W 333 portfelach Viainvest śledzonych na P2P Dash mediana zwrotu netto (XIRR) wynosi 12,0%. Środkowe 50 % inwestorów zarabia między 11,4% a 12,6% (stan na 31 sierpnia 2026).

Ilu inwestorów śledzi Viainvest na P2P Dash?

526 inwestorów śledzi swoje portfele Viainvest na P2P Dash, o łącznej wartości 3 499 935 € i 901 629 € odsetek zarobionych łącznie.

Jak Viainvest wypada na tle innych platform P2P?

Viainvest zajmuje miejsce 10 na 27 w rankingu społeczności P2P Dash 2026. Ranking opiera się na tym, co inwestorzy deklarują, że zamierzają dalej zrobić ze swoimi pieniędzmi na danej platformie.

Czy inwestorzy obecnie wpłacają czy wypłacają pieniądze z Viainvest?

Spośród 157 zadeklarowanych strategii dla Viainvest, 54% planuje dopłacać środki lub reinwestować, 23% zamierza utrzymać pozycję, a 23% planuje redukować lub wychodzić (stan na 31 sierpnia 2026).

Czy Viainvest jest regulowana?

Tak, Viainvest jest platformą regulowaną, nadzorowaną przez Latvijas Banka.

Czy Viainvest oferuje gwarancję odkupu?

Tak, Viainvest oferuje gwarancję odkupu: jeśli pożyczka jest przeterminowana ponad ustalony okres, zostaje odkupiona. Pamiętaj, że gwarancja jest warta tyle, ile podmiot, który za nią stoi.

Jak przeanalizować mój portfel Viainvest?

Wyeksportuj historię transakcji z Viainvest (csv) i zaimportuj ją bezpłatnie do P2P Dash. Otrzymasz swój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag, prognozy przychodów i więcej, ze wszystkich Twoich platform P2P w jednym panelu.

Jakie są alternatywy dla Viainvest?

Według rankingu społeczności najbliższymi alternatywami dla Viainvest w tej samej klasie aktywów są Nectaro, Afranga, Modena. Każda strona platformy pokazuje prawdziwe mediany zwrotów i liczbę inwestorów ze społeczności P2P Dash.