Zaloguj się Zarejestruj się

Monefit vs Ventus Energy

Która platforma radzi sobie lepiej w 2026? Zanonimizowane dane z prawdziwych portfeli inwestorów na P2P Dash: zwroty, nastroje i fakty obok siebie.

Pojedynek w skrócie

Wyższa mediana zwrotu

18,4% przewagi

Lepsze ostatnie 12 miesięcy

7,1% przewagi

Więcej śledzonych inwestorów

o 296 więcej

Więcej inwestorów dopłacających

48,1% przewagi

Dane społeczności w porównaniu

Stan na 13 października 2026

Monefit logo Monefit Ventus Energy logo Ventus Energy
Ranking społeczności 2026 3. miejsce na 28 27. miejsce na 28
Mediana stopy zwrotu netto (XIRR) 8,5% 26,9%
Mediana cash drag 0,0% 0,5%
Inwestorzy w P2P Dash 994 698
Łączna wartość portfeli 10,8 mln € 8,96 mln €
Łącznie zarobione odsetki 644 tys. € 1,48 mln €

Fakty o platformach

Założona 2022 2024
Siedziba 🇪🇪 Estonia 🇪🇪 Estonia
Regulowany Tak Nie
Gwarancja odkupu Nie Nie
Rynek wtórny Nie Nie
Auto-Invest Tak Nie

Zwroty rok po roku

Mediana zwrotu netto w każdym roku kalendarzowym, z portfeli śledzących daną platformę.

Monefit

8,6%

Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 8,5%

144 inwestorów

Ventus Energy

15,7%

Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 26,9%

7 inwestorów

8,4%

29,3%

2025

9,0%

19,6%

2026

Monefit Ventus Energy

Ventus Energy wypadła lepiej w 2 z 2 lat, dla których obie platformy mają dane.

Jak daleko od siebie są inwestorzy

Słupek obejmuje środkowe 50 % inwestorów, znacznik to mediana.

Monefit logo Monefit

Środkowe 50% inwestorów: 7,7% – 9,6%

Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 8,5%

Ventus Energy logo Ventus Energy

Środkowe 50% inwestorów: 24,9% – 30,9%

Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 26,9%

Inwestorzy na Monefit są bliżej siebie: 1,8% między 25. a 75. percentylem, wobec 6,0%.

Co inwestorzy planują dalej

Strategia, którą każdy inwestor podał dla platformy, od dopłat po wyjście.

Monefit logo Monefit

67% · Na podstawie 251 zadeklarowanych strategii

Ventus Energy logo Ventus Energy

19% · Na podstawie 208 zadeklarowanych strategii

Zwiększanie Reinwestycja Utrzymanie Redukcja Wyjście

Dokąd płyną pieniądze

Wpłaty minus wypłaty w każdym miesiącu ostatniego roku, wśród inwestorów śledzących daną platformę.

Monefit logo Monefit

+5 449 758 €

Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy

lis 2025 paź 2026

+494 śledzonych inwestorów w ciągu roku

Ventus Energy logo Ventus Energy

+1 716 334 €

Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy

lis 2025 paź 2026

+168 śledzonych inwestorów w ciągu roku

Wpłaty Wypłaty

Inwestorzy śledzący obie

425 inwestorów śledzi obie platformy.

43% inwestorów Monefit śledzi także Ventus Energy.

61% inwestorów Ventus Energy śledzi także Monefit.

Co mówią dane

Mierząc prawdziwymi portfelami na P2P Dash, Ventus Energy osiąga obecnie wyższą medianę zwrotu netto: 26,9% wobec 8,5% na Monefit.

Nastroje inwestorów sprzyjają obecnie Monefit: 67% zadeklarowanych strategii to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 19% na Ventus Energy.

Monefit to większa platforma na P2P Dash, którą śledzi 994 inwestorów wobec 698 na Ventus Energy.

Zanonimizowane, agregowane co noc dane społeczności z portfeli P2P Dash. Wyniki z przeszłości nie gwarantują przyszłych rezultatów. To nie jest porada inwestycyjna.

Najczęstsze pytania

Odpowiedzi na podstawie zanonimizowanych danych społeczności inwestorów P2P Dash.

Która platforma daje wyższy zwrot: Monefit czy Ventus Energy?

Wśród inwestorów P2P Dash Ventus Energy wykazuje obecnie wyższą medianę zwrotu netto (XIRR): 26,9% wobec 8,5% (stan na 13 października 2026). Środkowe 50 % portfeli zarabia 7,7% – 9,6% na Monefit i 24,9% – 30,9% na Ventus Energy.

Której ostatnio idzie lepiej, Monefit czy Ventus Energy?

W ostatnich 12 miesiącach Ventus Energy pokazuje wyższą medianę zwrotu netto: 15,7% wobec 8,6%. W całym okresie jest to 8,5% na Monefit i 26,9% na Ventus Energy (dane z 13 października 2026).

Gdzie inwestorzy wpłacają teraz nowe pieniądze, Monefit czy Ventus Energy?

Na dzień 13 października 2026 67% zadeklarowanych strategii na Monefit to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 19% na Ventus Energy.

Czy inwestorzy korzystają z Monefit i Ventus Energy jednocześnie?

425 inwestorów na P2P Dash śledzi obie platformy. 61% inwestorów Ventus Energy ma w portfelu także Monefit.

Jak porównać moje własne zwroty na Monefit i Ventus Energy?

Zaimportuj bezpłatnie eksporty transakcji z obu platform do P2P Dash. Otrzymasz swój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody dla każdej platformy, bezpośrednio porównywalne w jednym panelu.

O tych danych: Liczby na tej stronie są agregowane z anonimowych danych, które użytkownicy P2P Dash sami importują, oraz z informacji o platformach, które utrzymujemy ręcznie. Sprawdzamy jedno i drugie, ale nie możemy zagwarantować, że są kompletne i wolne od błędów. Znalazłeś błąd? Napisz na tim@newnow.de, a go poprawimy.

Twoje własne liczby obok siebie

Zaimportuj bezpłatnie swoje portfele z obu platform, a P2P Dash pokaże Twój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody, dla każdej platformy i łącznie.