Zaloguj się Zarejestruj się

Mintos vs Ventus Energy

Która platforma radzi sobie lepiej w 2026? Zanonimizowane dane z prawdziwych portfeli inwestorów na P2P Dash: zwroty, nastroje i fakty obok siebie.

Pojedynek w skrócie

Wyższa mediana zwrotu

16,5% przewagi

Lepsze ostatnie 12 miesięcy

6,5% przewagi

Więcej śledzonych inwestorów

o 405 więcej

Więcej inwestorów dopłacających

33,4% przewagi

Dane społeczności w porównaniu

Stan na 13 października 2026

Mintos logo Mintos Ventus Energy logo Ventus Energy
Ranking społeczności 2026 15. miejsce na 28 27. miejsce na 28
Mediana stopy zwrotu netto (XIRR) 10,4% 26,9%
Mediana cash drag 3,1% 0,5%
Inwestorzy w P2P Dash 1103 698
Łączna wartość portfeli 10,1 mln € 8,96 mln €
Łącznie zarobione odsetki 3,48 mln € 1,48 mln €

Fakty o platformach

Założona 2015 2024
Siedziba 🇱🇻 Łotwa 🇪🇪 Estonia
Regulowany Tak Nie
Gwarancja odkupu Tak Nie
Rynek wtórny Tak Nie
Auto-Invest Tak Nie

Zwroty rok po roku

Mediana zwrotu netto w każdym roku kalendarzowym, z portfeli śledzących daną platformę.

Mintos

9,2%

Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 10,4%

267 inwestorów

Ventus Energy

15,7%

Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 26,9%

7 inwestorów

11,2%

29,3%

2025

8,6%

19,6%

2026

Mintos Ventus Energy

Ventus Energy wypadła lepiej w 2 z 2 lat, dla których obie platformy mają dane.

Jak daleko od siebie są inwestorzy

Słupek obejmuje środkowe 50 % inwestorów, znacznik to mediana.

Mintos logo Mintos

Środkowe 50% inwestorów: 8,6% – 12,1%

Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 10,4%

Ventus Energy logo Ventus Energy

Środkowe 50% inwestorów: 24,9% – 30,9%

Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 26,9%

Inwestorzy na Mintos są bliżej siebie: 3,5% między 25. a 75. percentylem, wobec 6,0%.

Co inwestorzy planują dalej

Strategia, którą każdy inwestor podał dla platformy, od dopłat po wyjście.

Mintos logo Mintos

53% · Na podstawie 289 zadeklarowanych strategii

Ventus Energy logo Ventus Energy

19% · Na podstawie 208 zadeklarowanych strategii

Zwiększanie Reinwestycja Utrzymanie Redukcja Wyjście

Dokąd płyną pieniądze

Wpłaty minus wypłaty w każdym miesiącu ostatniego roku, wśród inwestorów śledzących daną platformę.

Mintos logo Mintos

+241 646 €

Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy

lis 2025 paź 2026

+283 śledzonych inwestorów w ciągu roku

Ventus Energy logo Ventus Energy

+1 716 334 €

Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy

lis 2025 paź 2026

+168 śledzonych inwestorów w ciągu roku

Wpłaty Wypłaty

Inwestorzy śledzący obie

437 inwestorów śledzi obie platformy.

40% inwestorów Mintos śledzi także Ventus Energy.

63% inwestorów Ventus Energy śledzi także Mintos.

Co mówią dane

Mierząc prawdziwymi portfelami na P2P Dash, Ventus Energy osiąga obecnie wyższą medianę zwrotu netto: 26,9% wobec 10,4% na Mintos.

Nastroje inwestorów sprzyjają obecnie Mintos: 53% zadeklarowanych strategii to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 19% na Ventus Energy.

Mintos to większa platforma na P2P Dash, którą śledzi 1103 inwestorów wobec 698 na Ventus Energy.

Zanonimizowane, agregowane co noc dane społeczności z portfeli P2P Dash. Wyniki z przeszłości nie gwarantują przyszłych rezultatów. To nie jest porada inwestycyjna.

Najczęstsze pytania

Odpowiedzi na podstawie zanonimizowanych danych społeczności inwestorów P2P Dash.

Która platforma daje wyższy zwrot: Mintos czy Ventus Energy?

Wśród inwestorów P2P Dash Ventus Energy wykazuje obecnie wyższą medianę zwrotu netto (XIRR): 26,9% wobec 10,4% (stan na 13 października 2026). Środkowe 50 % portfeli zarabia 8,6% – 12,1% na Mintos i 24,9% – 30,9% na Ventus Energy.

Której ostatnio idzie lepiej, Mintos czy Ventus Energy?

W ostatnich 12 miesiącach Ventus Energy pokazuje wyższą medianę zwrotu netto: 15,7% wobec 9,2%. W całym okresie jest to 10,4% na Mintos i 26,9% na Ventus Energy (dane z 13 października 2026).

Gdzie inwestorzy wpłacają teraz nowe pieniądze, Mintos czy Ventus Energy?

Na dzień 13 października 2026 53% zadeklarowanych strategii na Mintos to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 19% na Ventus Energy.

Czy inwestorzy korzystają z Mintos i Ventus Energy jednocześnie?

437 inwestorów na P2P Dash śledzi obie platformy. 63% inwestorów Ventus Energy ma w portfelu także Mintos.

Jak porównać moje własne zwroty na Mintos i Ventus Energy?

Zaimportuj bezpłatnie eksporty transakcji z obu platform do P2P Dash. Otrzymasz swój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody dla każdej platformy, bezpośrednio porównywalne w jednym panelu.

O tych danych: Liczby na tej stronie są agregowane z anonimowych danych, które użytkownicy P2P Dash sami importują, oraz z informacji o platformach, które utrzymujemy ręcznie. Sprawdzamy jedno i drugie, ale nie możemy zagwarantować, że są kompletne i wolne od błędów. Znalazłeś błąd? Napisz na tim@newnow.de, a go poprawimy.

Twoje własne liczby obok siebie

Zaimportuj bezpłatnie swoje portfele z obu platform, a P2P Dash pokaże Twój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody, dla każdej platformy i łącznie.