Zaloguj sięZarejestruj się

Hive5 vs Nectaro

Która platforma radzi sobie lepiej w 2026? Zanonimizowane dane z prawdziwych portfeli inwestorów na P2P Dash: zwroty, nastroje i fakty obok siebie.

Pojedynek w skrócie

Wyższa mediana zwrotu

2,2% przewagi

Lepsze ostatnie 12 miesięcy

1,5% przewagi

Więcej śledzonych inwestorów

o 289 więcej

Więcej inwestorów dopłacających

6,8% przewagi

Dane społeczności w porównaniu

Stan na 4 listopada 2026

Hive5 logoHive5Nectaro logoNectaro
Ranking społeczności 202613. miejsce na 294. miejsce na 29
Mediana stopy zwrotu netto (XIRR)13,9%16,1%
Mediana cash drag1,7%1,3%
Inwestorzy w P2P Dash290579
Łączna wartość portfeli1,37 mln €4,53 mln €
Łącznie zarobione odsetki447 tys. €490 tys. €

Fakty o platformach

Założona20222023
Siedziba🇭🇷 Chorwacja🇱🇻 Łotwa
RegulowanyNieTak
Gwarancja odkupuTakTak
Rynek wtórnyTakNie
Auto-InvestTakTak

Zwroty rok po roku

Mediana zwrotu netto w każdym roku kalendarzowym, z portfeli śledzących daną platformę.

Hive5

13,8%

Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 13,9%

47 inwestorów

Nectaro

15,3%

Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 16,1%

102 inwestorów

13,6%

22,2%

2024

14,6%

17,0%

2025

13,5%

14,7%

2026

Hive5Nectaro

Nectaro wypadła lepiej w 3 z 3 lat, dla których obie platformy mają dane.

Jak daleko od siebie są inwestorzy

Słupek obejmuje środkowe 50 % inwestorów, znacznik to mediana.

Hive5 logoHive5

Środkowe 50% inwestorów: 13,1% – 14,5%

Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 13,9%

Nectaro logoNectaro

Środkowe 50% inwestorów: 14,4% – 18,6%

Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 16,1%

Inwestorzy na Hive5 są bliżej siebie: 1,4% między 25. a 75. percentylem, wobec 4,2%.

Co inwestorzy planują dalej

Strategia, którą każdy inwestor podał dla platformy, od dopłat po wyjście.

Hive5 logoHive5

55% · Na podstawie 77 zadeklarowanych strategii

Nectaro logoNectaro

61% · Na podstawie 181 zadeklarowanych strategii

ZwiększanieReinwestycjaUtrzymanieRedukcjaWyjście

Dokąd płyną pieniądze

Wpłaty minus wypłaty w każdym miesiącu ostatniego roku, wśród inwestorów śledzących daną platformę.

Hive5 logoHive5

+489 102 €

Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy

gru 2025lis 2026

+112 śledzonych inwestorów w ciągu roku

Nectaro logoNectaro

+1 737 764 €

Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy

gru 2025lis 2026

+264 śledzonych inwestorów w ciągu roku

WpłatyWypłaty

Inwestorzy śledzący obie

116 inwestorów śledzi obie platformy.

40% inwestorów Hive5 śledzi także Nectaro.

20% inwestorów Nectaro śledzi także Hive5.

Co mówią dane

Mierząc prawdziwymi portfelami na P2P Dash, Nectaro osiąga obecnie wyższą medianę zwrotu netto: 16,1% wobec 13,9% na Hive5.

Nastroje inwestorów sprzyjają obecnie Nectaro: 61% zadeklarowanych strategii to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 55% na Hive5.

Nectaro to większa platforma na P2P Dash, którą śledzi 579 inwestorów wobec 290 na Hive5.

Zanonimizowane, agregowane co noc dane społeczności z portfeli P2P Dash. Wyniki z przeszłości nie gwarantują przyszłych rezultatów. To nie jest porada inwestycyjna.

Najczęstsze pytania

Odpowiedzi na podstawie zanonimizowanych danych społeczności inwestorów P2P Dash.

Która platforma daje wyższy zwrot: Hive5 czy Nectaro?

Wśród inwestorów P2P Dash Nectaro wykazuje obecnie wyższą medianę zwrotu netto (XIRR): 16,1% wobec 13,9% (stan na 4 listopada 2026). Środkowe 50 % portfeli zarabia 13,1% – 14,5% na Hive5 i 14,4% – 18,6% na Nectaro.

Której ostatnio idzie lepiej, Hive5 czy Nectaro?

W ostatnich 12 miesiącach Nectaro pokazuje wyższą medianę zwrotu netto: 15,3% wobec 13,8%. W całym okresie jest to 13,9% na Hive5 i 16,1% na Nectaro (dane z 4 listopada 2026).

Gdzie inwestorzy wpłacają teraz nowe pieniądze, Hive5 czy Nectaro?

Na dzień 4 listopada 2026 55% zadeklarowanych strategii na Hive5 to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 61% na Nectaro.

Czy inwestorzy korzystają z Hive5 i Nectaro jednocześnie?

116 inwestorów na P2P Dash śledzi obie platformy. 40% inwestorów Hive5 ma w portfelu także Nectaro.

Jak porównać moje własne zwroty na Hive5 i Nectaro?

Zaimportuj bezpłatnie eksporty transakcji z obu platform do P2P Dash. Otrzymasz swój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody dla każdej platformy, bezpośrednio porównywalne w jednym panelu.

O tych danych: Liczby na tej stronie są agregowane z anonimowych danych, które użytkownicy P2P Dash sami importują, oraz z informacji o platformach, które utrzymujemy ręcznie. Sprawdzamy jedno i drugie, ale nie możemy zagwarantować, że są kompletne i wolne od błędów. Znalazłeś błąd? Napisz na tim@newnow.de, a go poprawimy.

Twoje własne liczby obok siebie

Zaimportuj bezpłatnie swoje portfele z obu platform, a P2P Dash pokaże Twój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody, dla każdej platformy i łącznie.