Zaloguj się Zarejestruj się

Hive5 vs Monefit

Która platforma radzi sobie lepiej w 2026? Zanonimizowane dane z prawdziwych portfeli inwestorów na P2P Dash: zwroty, nastroje i fakty obok siebie.

Pojedynek w skrócie

Wyższa mediana zwrotu

5,5% przewagi

Lepsze ostatnie 12 miesięcy

5,6% przewagi

Więcej śledzonych inwestorów

o 718 więcej

Więcej inwestorów dopłacających

15,9% przewagi

Dane społeczności w porównaniu

Stan na 13 października 2026

Hive5 logo Hive5 Monefit logo Monefit
Ranking społeczności 2026 13. miejsce na 28 3. miejsce na 28
Mediana stopy zwrotu netto (XIRR) 14,0% 8,5%
Mediana cash drag 1,7% 0,0%
Inwestorzy w P2P Dash 276 994
Łączna wartość portfeli 1,28 mln € 10,8 mln €
Łącznie zarobione odsetki 440 tys. € 644 tys. €

Fakty o platformach

Założona 2022 2022
Siedziba 🇭🇷 Chorwacja 🇪🇪 Estonia
Regulowany Nie Tak
Gwarancja odkupu Tak Nie
Rynek wtórny Tak Nie
Auto-Invest Tak Tak

Zwroty rok po roku

Mediana zwrotu netto w każdym roku kalendarzowym, z portfeli śledzących daną platformę.

Hive5

14,2%

Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 14,0%

49 inwestorów

Monefit

8,6%

Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 8,5%

144 inwestorów

13,7%

9,7%

2023

13,7%

7,9%

2024

14,6%

8,4%

2025

13,6%

9,0%

2026

Hive5 Monefit

Hive5 wypadła lepiej w 4 z 4 lat, dla których obie platformy mają dane.

Jak daleko od siebie są inwestorzy

Słupek obejmuje środkowe 50 % inwestorów, znacznik to mediana.

Hive5 logo Hive5

Środkowe 50% inwestorów: 12,9% – 14,5%

Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 14,0%

Monefit logo Monefit

Środkowe 50% inwestorów: 7,7% – 9,6%

Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 8,5%

Co inwestorzy planują dalej

Strategia, którą każdy inwestor podał dla platformy, od dopłat po wyjście.

Hive5 logo Hive5

51% · Na podstawie 70 zadeklarowanych strategii

Monefit logo Monefit

67% · Na podstawie 251 zadeklarowanych strategii

Zwiększanie Reinwestycja Utrzymanie Redukcja Wyjście

Dokąd płyną pieniądze

Wpłaty minus wypłaty w każdym miesiącu ostatniego roku, wśród inwestorów śledzących daną platformę.

Hive5 logo Hive5

+501 772 €

Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy

lis 2025 paź 2026

+115 śledzonych inwestorów w ciągu roku

Monefit logo Monefit

+5 449 758 €

Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy

lis 2025 paź 2026

+494 śledzonych inwestorów w ciągu roku

Wpłaty Wypłaty

Inwestorzy śledzący obie

171 inwestorów śledzi obie platformy.

62% inwestorów Hive5 śledzi także Monefit.

17% inwestorów Monefit śledzi także Hive5.

Co mówią dane

Mierząc prawdziwymi portfelami na P2P Dash, Hive5 osiąga obecnie wyższą medianę zwrotu netto: 14,0% wobec 8,5% na Monefit.

Nastroje inwestorów sprzyjają obecnie Monefit: 67% zadeklarowanych strategii to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 51% na Hive5.

Monefit to większa platforma na P2P Dash, którą śledzi 994 inwestorów wobec 276 na Hive5.

Zanonimizowane, agregowane co noc dane społeczności z portfeli P2P Dash. Wyniki z przeszłości nie gwarantują przyszłych rezultatów. To nie jest porada inwestycyjna.

Najczęstsze pytania

Odpowiedzi na podstawie zanonimizowanych danych społeczności inwestorów P2P Dash.

Która platforma daje wyższy zwrot: Hive5 czy Monefit?

Wśród inwestorów P2P Dash Hive5 wykazuje obecnie wyższą medianę zwrotu netto (XIRR): 14,0% wobec 8,5% (stan na 13 października 2026). Środkowe 50 % portfeli zarabia 12,9% – 14,5% na Hive5 i 7,7% – 9,6% na Monefit.

Której ostatnio idzie lepiej, Hive5 czy Monefit?

W ostatnich 12 miesiącach Hive5 pokazuje wyższą medianę zwrotu netto: 14,2% wobec 8,6%. W całym okresie jest to 14,0% na Hive5 i 8,5% na Monefit (dane z 13 października 2026).

Gdzie inwestorzy wpłacają teraz nowe pieniądze, Hive5 czy Monefit?

Na dzień 13 października 2026 51% zadeklarowanych strategii na Hive5 to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 67% na Monefit.

Czy inwestorzy korzystają z Hive5 i Monefit jednocześnie?

171 inwestorów na P2P Dash śledzi obie platformy. 62% inwestorów Hive5 ma w portfelu także Monefit.

Jak porównać moje własne zwroty na Hive5 i Monefit?

Zaimportuj bezpłatnie eksporty transakcji z obu platform do P2P Dash. Otrzymasz swój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody dla każdej platformy, bezpośrednio porównywalne w jednym panelu.

O tych danych: Liczby na tej stronie są agregowane z anonimowych danych, które użytkownicy P2P Dash sami importują, oraz z informacji o platformach, które utrzymujemy ręcznie. Sprawdzamy jedno i drugie, ale nie możemy zagwarantować, że są kompletne i wolne od błędów. Znalazłeś błąd? Napisz na tim@newnow.de, a go poprawimy.

Twoje własne liczby obok siebie

Zaimportuj bezpłatnie swoje portfele z obu platform, a P2P Dash pokaże Twój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody, dla każdej platformy i łącznie.