Devon vs Hive5
Która platforma radzi sobie lepiej w 2026? Zanonimizowane dane z prawdziwych portfeli inwestorów na P2P Dash: zwroty, nastroje i fakty obok siebie.
Dane społeczności w porównaniu
Stan na 13 października 2026
| | | |
|---|---|---|
| Ranking społeczności 2026 | 20. miejsce na 28 | 13. miejsce na 28 |
| Mediana stopy zwrotu netto (XIRR) | 21,9% | 14,0% |
| Mediana cash drag | 0,4% | 1,7% |
| Inwestorzy w P2P Dash | 341 | 276 |
| Łączna wartość portfeli | 2,34 mln € | 1,28 mln € |
| Łącznie zarobione odsetki | 273 tys. € | 440 tys. € |
Fakty o platformach
| Założona | 2025 | 2022 |
| Siedziba | 🇪🇪 Estonia | 🇭🇷 Chorwacja |
| Regulowany | Nie | Nie |
| Gwarancja odkupu | Nie | Tak |
| Rynek wtórny | Nie | Tak |
| Auto-Invest | Nie | Tak |
Zwroty rok po roku
Mediana zwrotu netto w każdym roku kalendarzowym, z portfeli śledzących daną platformę.
Devon
17,9%
Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 21,9%
75 inwestorów
Hive5
14,2%
Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 14,0%
49 inwestorów
24,9%
14,6%
2025
17,5%
13,6%
2026
Devon wypadła lepiej w 2 z 2 lat, dla których obie platformy mają dane.
Jak daleko od siebie są inwestorzy
Słupek obejmuje środkowe 50 % inwestorów, znacznik to mediana.
Środkowe 50% inwestorów: 20,5% – 24,2%
Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 21,9%
Środkowe 50% inwestorów: 12,9% – 14,5%
Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 14,0%
Inwestorzy na Hive5 są bliżej siebie: 1,6% między 25. a 75. percentylem, wobec 3,8%.
Dokąd płyną pieniądze
Wpłaty minus wypłaty w każdym miesiącu ostatniego roku, wśród inwestorów śledzących daną platformę.
+881 743 €
Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy
+125 śledzonych inwestorów w ciągu roku
+501 772 €
Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy
+115 śledzonych inwestorów w ciągu roku
Inwestorzy śledzący obie
93 inwestorów śledzi obie platformy.
27% inwestorów Devon śledzi także Hive5.
34% inwestorów Hive5 śledzi także Devon.
Co mówią dane
Mierząc prawdziwymi portfelami na P2P Dash, Devon osiąga obecnie wyższą medianę zwrotu netto: 21,9% wobec 14,0% na Hive5.
Nastroje inwestorów sprzyjają obecnie Hive5: 51% zadeklarowanych strategii to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 32% na Devon.
Devon to większa platforma na P2P Dash, którą śledzi 341 inwestorów wobec 276 na Hive5.
Zanonimizowane, agregowane co noc dane społeczności z portfeli P2P Dash. Wyniki z przeszłości nie gwarantują przyszłych rezultatów. To nie jest porada inwestycyjna.
Najczęstsze pytania
Odpowiedzi na podstawie zanonimizowanych danych społeczności inwestorów P2P Dash.
Która platforma daje wyższy zwrot: Devon czy Hive5?
Wśród inwestorów P2P Dash Devon wykazuje obecnie wyższą medianę zwrotu netto (XIRR): 21,9% wobec 14,0% (stan na 13 października 2026). Środkowe 50 % portfeli zarabia 20,5% – 24,2% na Devon i 12,9% – 14,5% na Hive5.
Której ostatnio idzie lepiej, Devon czy Hive5?
W ostatnich 12 miesiącach Devon pokazuje wyższą medianę zwrotu netto: 17,9% wobec 14,2%. W całym okresie jest to 21,9% na Devon i 14,0% na Hive5 (dane z 13 października 2026).
Gdzie inwestorzy wpłacają teraz nowe pieniądze, Devon czy Hive5?
Na dzień 13 października 2026 32% zadeklarowanych strategii na Devon to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 51% na Hive5.
Czy inwestorzy korzystają z Devon i Hive5 jednocześnie?
93 inwestorów na P2P Dash śledzi obie platformy. 34% inwestorów Hive5 ma w portfelu także Devon.
Jak porównać moje własne zwroty na Devon i Hive5?
Zaimportuj bezpłatnie eksporty transakcji z obu platform do P2P Dash. Otrzymasz swój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody dla każdej platformy, bezpośrednio porównywalne w jednym panelu.
O tych danych: Liczby na tej stronie są agregowane z anonimowych danych, które użytkownicy P2P Dash sami importują, oraz z informacji o platformach, które utrzymujemy ręcznie. Sprawdzamy jedno i drugie, ale nie możemy zagwarantować, że są kompletne i wolne od błędów. Znalazłeś błąd? Napisz na tim@newnow.de, a go poprawimy.
Twoje własne liczby obok siebie
Zaimportuj bezpłatnie swoje portfele z obu platform, a P2P Dash pokaże Twój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody, dla każdej platformy i łącznie.