PrisijungtiRegistruotis
Importuotojas atnaujintas: 2026 m. gegužės 14 d.

Ventus Energy

Ventus Energy yra atsinaujinančios energetikos skolinimo platforma, kurią valdo Ventus Energy Group OÜ, 2024 m. įregistruota Estijoje ir tų pačių metų rugsėjį atverta investuotojams. Komanda ir, išskyrus vieną Lietuvos vėjo parką, visos elektrinės yra Latvijoje. Tai ne prekyvietė: investuotojai finansuoja ne trečiųjų šalių skolininkus, o skolina pačios grupės projektų bendrovėms, kurios stato ir eksploatuoja kogeneracines jėgaines, saulės ir vėjo parkus bei baterijų kaupiklius Latvijoje ir Lietuvoje. Paskolos yra tarpinio pobūdžio skola, nusileidžianti pirmaeiliams kreditoriams ir bankams, be atpirkimo įsipareigojimo ir be antrinės rinkos. 2026 m. birželio 11 d. platforma nutraukė įprastą veiklą: palūkanų mokėjimai sustabdyti, ankstyvas pasitraukimas įšaldytas, išmokos blokuotos. BaFin dar 2026 m. gegužės 5 d. įpareigojo bendrovę nutraukti ir likviduoti neleistiną indėlių priėmimo veiklą Vokietijoje, o Austrijos FMA 2026 m. birželio 24 d. paskelbė įspėjimą investuotojams. 2026 m. rugpjūčio 18 d. Harju apygardos teismas Estijoje pradėjo bendrovės restruktūrizavimo bylą Nr. 2-26-16225. Jos 65 procentų akcininkas ir valdybos narys Jānis Timma taip pat yra vienintelis Crowdestor OÜ savininkas ir vienintelis vadovas; ši bendrovė valdo platformą Crowdestor.

🇪🇪Estija·Įkurta 2024·Nereguliuojama
Turto klasės:Atsinaujinanti energija
Auto-InvestAtpirkimo garantijaAntrinė rinka
Ventus Energy
Bendruomenės duomenys28 vieta iš 29 bendruomenės reitingeDuomenys 2026 m. lapkričio 4 d.

Ventus Energy tikrais skaičiais

Anonimizuota statistika iš visų P2P Dash sekamų Ventus Energy portfelių: tikri investuotojų duomenys, o ne platformos rinkodaros skaičiai.

Žiūrėti visų platformų statistiką →

Grynosios grąžos mediana (XIRR)

27,2 %

Remiantis 448 investuotojų portfeliais

Vidurinieji 50 % investuotojų

24,9 %31,4 %

Investuotojų nuotaikos

Remiantis 216 nurodytomis strategijomis

Didinti9 %Reinvestuoti8 %Laikyti21 %Mažinti4 %Pasitraukti58 %

Bendra portfelių vertė

9 070 990 €

Investuotojai P2P Dash

704

Iš viso uždirbtos palūkanos

1 499 742 €

Cash drag mediana

0,5 %

Neinvestuotų lėšų dalis

Svarbios pastabos

  • Naudok piniginės operacijas, o ne portfelio suvestinę
  • Grąžinimai eksportuojami kaip palūkanos, bet euristika identifikuoja grąžinimus kaip premiją

Ventus Energy grąža laikui bėgant

Ventus Energy investuotojų metinės grąžos mediana P2P Dash pagal kalendorinius metus. Metai, kuriuose investuotojų per mažai skelbimui, praleidžiami.

Paskutiniai 12 mėnesių

−7,6 %

9 investuotojų

29,1 %

2025

19,6 %

2026

Grąža be cashbackCashback pridėta dalis

Žiūrėti grąžą pagal platformą ir metus →

Ar pinigai plaukia į Ventus Energy?

Ventus Energy investuotojų mėnesiniai įnašai atėmus išėmimus P2P Dash. Teigiama reikšmė reiškia, kad bendruomenė investuoja, neigiama — kad atsiima lėšas.

Grynasis srautas, paskutiniai 12 mėnesių

+983 638 €

704 investuotojų seka platformą

ĮplaukosIšplaukos

Q3 2026 Ventus Energy užima 9 vietą iš 51 platformų pagal grynąjį kapitalo srautą. Žiūrėti visus Q3 2026 kapitalo srautus →

Žiūrėk sparčiausiai augančias platformas →

Kaip keičiasi nuotaikos dėl Ventus Energy?

Strategijos, kurias Ventus Energy investuotojai nurodo P2P Dash, savaitė po savaitės. Kiekvienas kiekvienai platformai pasirenka vieną: didinti, reinvestuoti, laikyti, mažinti arba pasitraukti.

Bendruomenės balas

Kas savaitę, skalėje nuo 0 iki 100. Virš 50 planai pinigų pridėti nusveria planus juos atsiimti, žemiau 50 yra atvirkščiai. Stulpeliai žemiau rodo, kiek investuotojų tą savaitę pakeitė strategiją ir kuria kryptimi.

Bendruomenės balas

27

2026-11-04 duomenimis

Paskutinės 7 dienos

−1

Atsargesni
4
Labiau pasitiki
0

nuo 10-29 iki 2026-11-04

Labiau pasitikiAtsargesni50 = neutralu
Savaitės iki 2026-11-01

Strategijos laikui bėgant

Kiekvienos strategijos dalis tarp visų nurodytų, savaitė po savaitės.

DidintiReinvestuotiLaikytiMažintiPasitraukti
Rodyti visas savaites lentelėje
SavaitėBendruomenės balasBalsaiLabiau pasitikiAtsargesniNauji balsaiAtšauktiDidintiReinvestuotiLaikytiMažintiPasitraukti
nuo 10-26 iki 2026-11-012721602409 %8 %22 %4 %57 %
nuo 10-19 iki 2026-10-252821202109 %9 %22 %4 %56 %
nuo 10-12 iki 2026-10-182921101309 %9 %23 %4 %55 %
nuo 10-05 iki 2026-10-1129208113010 %10 %23 %4 %54 %
nuo 09-28 iki 2026-10-0430205003010 %10 %23 %4 %54 %
nuo 09-21 iki 2026-09-2730202011010 %10 %23 %4 %53 %
nuo 09-14 iki 2026-09-2030201023210 %10 %23 %4 %52 %
nuo 09-07 iki 2026-09-1331200012010 %11 %24 %4 %51 %
nuo 08-31 iki 2026-09-0632198147110 %12 %24 %4 %50 %
nuo 08-24 iki 2026-08-3033192031110 %13 %26 %4 %47 %
nuo 08-17 iki 2026-08-2334192003210 %13 %27 %5 %45 %
nuo 08-10 iki 2026-08-1635191011010 %13 %27 %5 %44 %
nuo 08-03 iki 2026-08-0935190004011 %13 %27 %5 %44 %
nuo 07-27 iki 2026-08-0236186136111 %13 %28 %5 %42 %

Ventus Energy investuotojai taip pat seka

Ventus Energy investuotojų dalis P2P Dash, kurie taip pat seka šias platformas: anonimizuoti bendruomenės duomenys, rodomi tik esant bent 10 bendrų investuotojų.

Apie šiuos duomenis: Šio puslapio skaičiai sudaryti iš anonimizuotų duomenų, kuriuos P2P Dash naudotojai importuoja patys, ir platformų informacijos, kurią tvarkome rankiniu būdu. Tikriname abu šaltinius, tačiau negalime garantuoti, kad jie išsamūs ir be klaidų. Pastebėjai klaidą? Rašyk adresu tim@newnow.de ir mes ją ištaisysime.

Reitingas

Geriausios P2P platformos 2026

Kiekvienas šio puslapio reitingas sudaromas iš tikrų, anonimizuotų 2 103 investuotojų portfelio duomenų ir kas naktį perskaičiuojamas. Jokios redakcinės nuomonės, jokių mokamų pozicijų: eiliškumą lemia vien duomenys.

Dažniausiai užduodami klausimai apie Ventus Energy

Atsakymai pagrįsti anonimizuotais P2P Dash investuotojų bendruomenės duomenimis.

Kas yra Ventus Energy?

Ventus Energy yra tarpusavio skolinimo (P2P) platforma, įkurta 2024 m. (būstinė: Estija). P2P Dash investuotojai importuoja savo Ventus Energy sąskaitų išrašus, kad stebėtų ten uždirbamą tikrąją grynąją grąžą.

Kokią grąžą investuotojai iš tikrųjų gauna su Ventus Energy?

Iš 448 P2P Dash stebimų Ventus Energy portfelių grynosios grąžos mediana (XIRR) yra 27,2 %. Vidurinieji 50 % investuotojų uždirba nuo 24,9 % iki 31,4 % (2026 m. lapkričio 4 d. duomenimis).

Kiek investuotojų stebi Ventus Energy platformoje P2P Dash?

704 investuotojai stebi savo Ventus Energy portfelius P2P Dash, bendra vertė 9 070 990 €, o iš viso uždirbta palūkanų 1 499 742 €.

Kaip Ventus Energy atrodo tarp kitų P2P platformų?

Ventus Energy užima 28 vietą iš 29 P2P Dash bendruomenės reitinge 2026. Reitingas grindžiamas tuo, ką investuotojai nurodo ketinantys toliau daryti su savo pinigais kiekvienoje platformoje.

Ar investuotojai šiuo metu deda pinigus į Ventus Energy, ar juos atsiima?

Iš 216 nurodytų strategijų dėl Ventus Energy 17 % planuoja papildyti lėšas arba reinvestuoti, 21 % ketina išlaikyti poziciją, o 62 % planuoja mažinti arba pasitraukti (2026 m. lapkričio 4 d. duomenimis).

Ar Ventus Energy yra reguliuojama?

Ne, Ventus Energy neturi finansinės licencijos. Nereguliuojamos platformos gali siūlyti didesnes palūkanas, tačiau investuotojai turi mažesnę apsaugą, jei platforma patiria sunkumų.

Ar Ventus Energy siūlo atpirkimo garantiją?

Ne, Ventus Energy nesiūlo atpirkimo garantijos, todėl kiekvienos investicijos kredito rizika tenka investuotojui.

Kaip analizuoti savo Ventus Energy portfelį?

Eksportuok savo sandorių istoriją iš Ventus Energy (csv, excel) ir nemokamai importuok ją į P2P Dash. Gausi savo tikrąją grynąją grąžą (XIRR), cash drag, pajamų prognozes ir dar daugiau, apie visas savo P2P platformas vienoje skydelyje.