Nectaro vs Viainvest
Która platforma radzi sobie lepiej w 2026? Zanonimizowane dane z prawdziwych portfeli inwestorów na P2P Dash: zwroty, nastroje i fakty obok siebie.
Dane społeczności w porównaniu
Stan na 13 października 2026
| | | |
|---|---|---|
| Ranking społeczności 2026 | 4. miejsce na 28 | 14. miejsce na 28 |
| Mediana stopy zwrotu netto (XIRR) | 16,4% | 12,0% |
| Mediana cash drag | 1,3% | 2,1% |
| Inwestorzy w P2P Dash | 560 | 554 |
| Łączna wartość portfeli | 4,41 mln € | 3,58 mln € |
| Łącznie zarobione odsetki | 458 tys. € | 963 tys. € |
Fakty o platformach
| Założona | 2023 | 2016 |
| Siedziba | 🇱🇻 Łotwa | 🇱🇻 Łotwa |
| Regulowany | Tak | Tak |
| Gwarancja odkupu | Tak | Tak |
| Rynek wtórny | Nie | Nie |
| Auto-Invest | Tak | Tak |
Zwroty rok po roku
Mediana zwrotu netto w każdym roku kalendarzowym, z portfeli śledzących daną platformę.
Nectaro
15,4%
Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 16,4%
100 inwestorów
Viainvest
11,9%
Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 12,0%
171 inwestorów
23,0%
12,8%
2024
17,0%
12,1%
2025
14,9%
11,8%
2026
Nectaro wypadła lepiej w 3 z 3 lat, dla których obie platformy mają dane.
Jak daleko od siebie są inwestorzy
Słupek obejmuje środkowe 50 % inwestorów, znacznik to mediana.
Środkowe 50% inwestorów: 14,7% – 19,0%
Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 16,4%
Środkowe 50% inwestorów: 11,3% – 12,6%
Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 12,0%
Inwestorzy na Viainvest są bliżej siebie: 1,2% między 25. a 75. percentylem, wobec 4,3%.
Dokąd płyną pieniądze
Wpłaty minus wypłaty w każdym miesiącu ostatniego roku, wśród inwestorów śledzących daną platformę.
+2 133 857 €
Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy
+279 śledzonych inwestorów w ciągu roku
+154 428 €
Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy
+142 śledzonych inwestorów w ciągu roku
Inwestorzy śledzący obie
299 inwestorów śledzi obie platformy.
53% inwestorów Nectaro śledzi także Viainvest.
54% inwestorów Viainvest śledzi także Nectaro.
Co mówią dane
Mierząc prawdziwymi portfelami na P2P Dash, Nectaro osiąga obecnie wyższą medianę zwrotu netto: 16,4% wobec 12,0% na Viainvest.
Nastroje inwestorów sprzyjają obecnie Nectaro: 64% zadeklarowanych strategii to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 53% na Viainvest.
Nectaro to większa platforma na P2P Dash, którą śledzi 560 inwestorów wobec 554 na Viainvest.
Zanonimizowane, agregowane co noc dane społeczności z portfeli P2P Dash. Wyniki z przeszłości nie gwarantują przyszłych rezultatów. To nie jest porada inwestycyjna.
Najczęstsze pytania
Odpowiedzi na podstawie zanonimizowanych danych społeczności inwestorów P2P Dash.
Która platforma daje wyższy zwrot: Nectaro czy Viainvest?
Wśród inwestorów P2P Dash Nectaro wykazuje obecnie wyższą medianę zwrotu netto (XIRR): 16,4% wobec 12,0% (stan na 13 października 2026). Środkowe 50 % portfeli zarabia 14,7% – 19,0% na Nectaro i 11,3% – 12,6% na Viainvest.
Której ostatnio idzie lepiej, Nectaro czy Viainvest?
W ostatnich 12 miesiącach Nectaro pokazuje wyższą medianę zwrotu netto: 15,4% wobec 11,9%. W całym okresie jest to 16,4% na Nectaro i 12,0% na Viainvest (dane z 13 października 2026).
Gdzie inwestorzy wpłacają teraz nowe pieniądze, Nectaro czy Viainvest?
Na dzień 13 października 2026 64% zadeklarowanych strategii na Nectaro to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 53% na Viainvest.
Czy inwestorzy korzystają z Nectaro i Viainvest jednocześnie?
299 inwestorów na P2P Dash śledzi obie platformy. 54% inwestorów Viainvest ma w portfelu także Nectaro.
Jak porównać moje własne zwroty na Nectaro i Viainvest?
Zaimportuj bezpłatnie eksporty transakcji z obu platform do P2P Dash. Otrzymasz swój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody dla każdej platformy, bezpośrednio porównywalne w jednym panelu.
O tych danych: Liczby na tej stronie są agregowane z anonimowych danych, które użytkownicy P2P Dash sami importują, oraz z informacji o platformach, które utrzymujemy ręcznie. Sprawdzamy jedno i drugie, ale nie możemy zagwarantować, że są kompletne i wolne od błędów. Znalazłeś błąd? Napisz na tim@newnow.de, a go poprawimy.
Twoje własne liczby obok siebie
Zaimportuj bezpłatnie swoje portfele z obu platform, a P2P Dash pokaże Twój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody, dla każdej platformy i łącznie.