Asterra Estate vs LenderMarket
Welk platform presteert beter in 2026? Geanonimiseerde data uit echte beleggersportefeuilles op P2P Dash: rendement, sentiment en feiten naast elkaar.
Het duel in één oogopslag
Communitydata vergeleken
Per 13 oktober 2026
| | | |
|---|---|---|
| Communityranglijst 2026 | Plaats 23 van 28 | Plaats 17 van 28 |
| Mediaan nettorendement (XIRR) | 23,3% | 17,3% |
| Mediane cash drag | 0,5% | 2,4% |
| Beleggers op P2P Dash | 293 | 430 |
| Totale portefeuillewaarde | € 2,02 mln. | € 2,99 mln. |
| Totaal verdiende rente | € 221K | € 945K |
Platformfeiten
| Opgericht | 2025 | 2019 |
| Hoofdkantoor | 🇪🇪 Estland | 🇮🇪 Ierland |
| Gereguleerd | Nee | Ja |
| Terugkoopgarantie | Nee | Ja |
| Secundaire markt | Nee | Nee |
| Auto-Invest | Nee | Ja |
Rendement jaar voor jaar
Mediaan nettorendement per kalenderjaar, uit de portefeuilles die elk platform volgen.
Asterra Estate
18,0%
Laatste 12 maanden · Sinds het begin 23,3%
60 beleggers
LenderMarket
16,2%
Laatste 12 maanden · Sinds het begin 17,3%
89 beleggers
30,9%
19,5%
2025
19,0%
15,5%
2026
Asterra Estate stond voor in 2 van de 2 jaren waarvoor beide platforms cijfers hebben.
Hoe ver beleggers uit elkaar liggen
De balk beslaat de middelste 50 % van de beleggers, de markering is de mediaan.
Middelste 50% van de beleggers: 22,0% – 28,1%
Mediaan nettorendement (XIRR): 23,3%
Middelste 50% van de beleggers: 14,5% – 19,9%
Mediaan nettorendement (XIRR): 17,3%
Beleggers bij LenderMarket liggen dichter bij elkaar: 5,4% tussen het 25e en 75e percentiel, tegenover 6,1%.
Wat beleggers van plan zijn
De strategie die elke belegger voor het platform opgaf, van bijstorten tot uitstappen.
23% · Gebaseerd op 91 opgegeven strategieën
51% · Gebaseerd op 138 opgegeven strategieën
Waar het geld heen gaat
Stortingen min opnames per maand over het afgelopen jaar, over de beleggers die elk platform volgen.
€ +906.676
Nettostroom, laatste 12 maanden
+114 gevolgde beleggers over het jaar
€ +514.922
Nettostroom, laatste 12 maanden
+153 gevolgde beleggers over het jaar
Beleggers die beide volgen
118 beleggers volgen beide platforms.
40% van de beleggers bij Asterra Estate volgt ook LenderMarket.
27% van de beleggers bij LenderMarket volgt ook Asterra Estate.
Wat de data zegt
Gemeten aan echte portefeuilles op P2P Dash levert Asterra Estate momenteel het hoogste mediane nettorendement: 23,3% tegenover 17,3% bij LenderMarket.
Het beleggerssentiment is momenteel in het voordeel van LenderMarket: 51% van de opgegeven strategieën is “geld toevoegen” of “herinvesteren”, tegenover 23% bij Asterra Estate.
LenderMarket is het grotere platform op P2P Dash, met 430 beleggers die het volgen tegenover 293 bij Asterra Estate.
Geanonimiseerde, elke nacht geaggregeerde communitydata uit P2P Dash-portefeuilles. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. Dit is geen beleggingsadvies.
Veelgestelde vragen
Antwoorden op basis van geanonimiseerde communitydata van P2P Dash-beleggers.
Welk platform levert het hoogste rendement: Asterra Estate of LenderMarket?
Onder P2P Dash-beleggers toont Asterra Estate momenteel het hoogste mediane nettorendement (XIRR): 23,3% tegenover 17,3% (per 13 oktober 2026). De middelste 50 % van de portefeuilles verdient 22,0% – 28,1% bij Asterra Estate en 14,5% – 19,9% bij LenderMarket.
Wie doet het de laatste tijd beter, Asterra Estate of LenderMarket?
Over de laatste 12 maanden laat Asterra Estate het hogere mediane nettorendement zien: 18,0% tegenover 16,2%. Over de hele periode is dat 23,3% bij Asterra Estate en 17,3% bij LenderMarket (stand 13 oktober 2026).
Waar steken beleggers op dit moment nieuw geld in, Asterra Estate of LenderMarket?
Per 13 oktober 2026 is 23% van de opgegeven strategieën bij Asterra Estate “geld toevoegen” of “herinvesteren”, tegenover 51% bij LenderMarket.
Gebruiken beleggers Asterra Estate en LenderMarket tegelijk?
118 beleggers op P2P Dash volgen beide platforms. 40% van de beleggers bij Asterra Estate heeft ook LenderMarket in portefeuille.
Hoe vergelijk ik mijn eigen rendementen op Asterra Estate en LenderMarket?
Importeer je transactie-exports van beide platformen gratis in P2P Dash. Je krijgt je echte nettorendement (XIRR), cash drag en inkomsten per platform, direct vergelijkbaar in één dashboard.
Over deze data: De cijfers op deze pagina zijn samengesteld uit geanonimiseerde data die gebruikers van P2P Dash zelf importeren, aangevuld met platforminformatie die wij handmatig bijhouden. We controleren beide, maar kunnen niet garanderen dat ze volledig of foutloos zijn. Een fout gezien? Mail naar tim@newnow.de, dan corrigeren we die.
Je eigen cijfers naast elkaar
Importeer je portefeuilles van beide platformen gratis en P2P Dash toont je echte nettorendement (XIRR), cash drag en inkomsten, per platform en gecombineerd.