Zaloguj się Zarejestruj się

Asterra Estate vs LenderMarket

Która platforma radzi sobie lepiej w 2026? Zanonimizowane dane z prawdziwych portfeli inwestorów na P2P Dash: zwroty, nastroje i fakty obok siebie.

Pojedynek w skrócie

Wyższa mediana zwrotu

6% przewagi

Lepsze ostatnie 12 miesięcy

1,8% przewagi

Więcej śledzonych inwestorów

o 137 więcej

Więcej inwestorów dopłacających

27,6% przewagi

Dane społeczności w porównaniu

Stan na 13 października 2026

Asterra Estate logo Asterra Estate LenderMarket logo LenderMarket
Ranking społeczności 2026 23. miejsce na 28 17. miejsce na 28
Mediana stopy zwrotu netto (XIRR) 23,3% 17,3%
Mediana cash drag 0,5% 2,4%
Inwestorzy w P2P Dash 293 430
Łączna wartość portfeli 2,02 mln € 2,99 mln €
Łącznie zarobione odsetki 221 tys. € 945 tys. €

Fakty o platformach

Założona 2025 2019
Siedziba 🇪🇪 Estonia 🇮🇪 Irlandia
Regulowany Nie Tak
Gwarancja odkupu Nie Tak
Rynek wtórny Nie Nie
Auto-Invest Nie Tak

Zwroty rok po roku

Mediana zwrotu netto w każdym roku kalendarzowym, z portfeli śledzących daną platformę.

Asterra Estate

18,0%

Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 23,3%

60 inwestorów

LenderMarket

16,2%

Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 17,3%

89 inwestorów

30,9%

19,5%

2025

19,0%

15,5%

2026

Asterra Estate LenderMarket

Asterra Estate wypadła lepiej w 2 z 2 lat, dla których obie platformy mają dane.

Jak daleko od siebie są inwestorzy

Słupek obejmuje środkowe 50 % inwestorów, znacznik to mediana.

Asterra Estate logo Asterra Estate

Środkowe 50% inwestorów: 22,0% – 28,1%

Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 23,3%

LenderMarket logo LenderMarket

Środkowe 50% inwestorów: 14,5% – 19,9%

Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 17,3%

Inwestorzy na LenderMarket są bliżej siebie: 5,4% między 25. a 75. percentylem, wobec 6,1%.

Co inwestorzy planują dalej

Strategia, którą każdy inwestor podał dla platformy, od dopłat po wyjście.

Asterra Estate logo Asterra Estate

23% · Na podstawie 91 zadeklarowanych strategii

LenderMarket logo LenderMarket

51% · Na podstawie 138 zadeklarowanych strategii

Zwiększanie Reinwestycja Utrzymanie Redukcja Wyjście

Dokąd płyną pieniądze

Wpłaty minus wypłaty w każdym miesiącu ostatniego roku, wśród inwestorów śledzących daną platformę.

Asterra Estate logo Asterra Estate

+906 676 €

Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy

lis 2025 paź 2026

+114 śledzonych inwestorów w ciągu roku

LenderMarket logo LenderMarket

+514 922 €

Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy

lis 2025 paź 2026

+153 śledzonych inwestorów w ciągu roku

Wpłaty Wypłaty

Inwestorzy śledzący obie

118 inwestorów śledzi obie platformy.

40% inwestorów Asterra Estate śledzi także LenderMarket.

27% inwestorów LenderMarket śledzi także Asterra Estate.

Co mówią dane

Mierząc prawdziwymi portfelami na P2P Dash, Asterra Estate osiąga obecnie wyższą medianę zwrotu netto: 23,3% wobec 17,3% na LenderMarket.

Nastroje inwestorów sprzyjają obecnie LenderMarket: 51% zadeklarowanych strategii to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 23% na Asterra Estate.

LenderMarket to większa platforma na P2P Dash, którą śledzi 430 inwestorów wobec 293 na Asterra Estate.

Zanonimizowane, agregowane co noc dane społeczności z portfeli P2P Dash. Wyniki z przeszłości nie gwarantują przyszłych rezultatów. To nie jest porada inwestycyjna.

Najczęstsze pytania

Odpowiedzi na podstawie zanonimizowanych danych społeczności inwestorów P2P Dash.

Która platforma daje wyższy zwrot: Asterra Estate czy LenderMarket?

Wśród inwestorów P2P Dash Asterra Estate wykazuje obecnie wyższą medianę zwrotu netto (XIRR): 23,3% wobec 17,3% (stan na 13 października 2026). Środkowe 50 % portfeli zarabia 22,0% – 28,1% na Asterra Estate i 14,5% – 19,9% na LenderMarket.

Której ostatnio idzie lepiej, Asterra Estate czy LenderMarket?

W ostatnich 12 miesiącach Asterra Estate pokazuje wyższą medianę zwrotu netto: 18,0% wobec 16,2%. W całym okresie jest to 23,3% na Asterra Estate i 17,3% na LenderMarket (dane z 13 października 2026).

Gdzie inwestorzy wpłacają teraz nowe pieniądze, Asterra Estate czy LenderMarket?

Na dzień 13 października 2026 23% zadeklarowanych strategii na Asterra Estate to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 51% na LenderMarket.

Czy inwestorzy korzystają z Asterra Estate i LenderMarket jednocześnie?

118 inwestorów na P2P Dash śledzi obie platformy. 40% inwestorów Asterra Estate ma w portfelu także LenderMarket.

Jak porównać moje własne zwroty na Asterra Estate i LenderMarket?

Zaimportuj bezpłatnie eksporty transakcji z obu platform do P2P Dash. Otrzymasz swój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody dla każdej platformy, bezpośrednio porównywalne w jednym panelu.

O tych danych: Liczby na tej stronie są agregowane z anonimowych danych, które użytkownicy P2P Dash sami importują, oraz z informacji o platformach, które utrzymujemy ręcznie. Sprawdzamy jedno i drugie, ale nie możemy zagwarantować, że są kompletne i wolne od błędów. Znalazłeś błąd? Napisz na tim@newnow.de, a go poprawimy.

Twoje własne liczby obok siebie

Zaimportuj bezpłatnie swoje portfele z obu platform, a P2P Dash pokaże Twój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody, dla każdej platformy i łącznie.