Robocash vs Ventus Energy
Która platforma radzi sobie lepiej w 2026? Zanonimizowane dane z prawdziwych portfeli inwestorów na P2P Dash: zwroty, nastroje i fakty obok siebie.
Pojedynek w skrócie
Dane społeczności w porównaniu
Stan na 13 października 2026
| | | |
|---|---|---|
| Ranking społeczności 2026 | 25. miejsce na 28 | 27. miejsce na 28 |
| Mediana stopy zwrotu netto (XIRR) | 10,2% | 26,9% |
| Mediana cash drag | 3,0% | 0,5% |
| Inwestorzy w P2P Dash | 280 | 698 |
| Łączna wartość portfeli | 1,3 mln € | 8,96 mln € |
| Łącznie zarobione odsetki | 769 tys. € | 1,48 mln € |
Fakty o platformach
| Założona | 2017 | 2024 |
| Siedziba | 🇭🇷 Chorwacja | 🇪🇪 Estonia |
| Regulowany | Nie | Nie |
| Gwarancja odkupu | Tak | Nie |
| Rynek wtórny | Tak | Nie |
| Auto-Invest | Tak | Nie |
Zwroty rok po roku
Mediana zwrotu netto w każdym roku kalendarzowym, z portfeli śledzących daną platformę.
Robocash
9,7%
Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 10,2%
68 inwestorów
Ventus Energy
15,7%
Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 26,9%
7 inwestorów
9,9%
29,3%
2025
9,5%
19,6%
2026
Ventus Energy wypadła lepiej w 2 z 2 lat, dla których obie platformy mają dane.
Jak daleko od siebie są inwestorzy
Słupek obejmuje środkowe 50 % inwestorów, znacznik to mediana.
Środkowe 50% inwestorów: 9,2% – 11,3%
Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 10,2%
Środkowe 50% inwestorów: 24,9% – 30,9%
Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 26,9%
Inwestorzy na Robocash są bliżej siebie: 2,1% między 25. a 75. percentylem, wobec 6,0%.
Co inwestorzy planują dalej
Strategia, którą każdy inwestor podał dla platformy, od dopłat po wyjście.
33% · Na podstawie 100 zadeklarowanych strategii
19% · Na podstawie 208 zadeklarowanych strategii
Dokąd płyną pieniądze
Wpłaty minus wypłaty w każdym miesiącu ostatniego roku, wśród inwestorów śledzących daną platformę.
-163 937 €
Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy
+31 śledzonych inwestorów w ciągu roku
+1 716 334 €
Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy
+168 śledzonych inwestorów w ciągu roku
Inwestorzy śledzący obie
123 inwestorów śledzi obie platformy.
44% inwestorów Robocash śledzi także Ventus Energy.
18% inwestorów Ventus Energy śledzi także Robocash.
Co mówią dane
Mierząc prawdziwymi portfelami na P2P Dash, Ventus Energy osiąga obecnie wyższą medianę zwrotu netto: 26,9% wobec 10,2% na Robocash.
Nastroje inwestorów sprzyjają obecnie Robocash: 33% zadeklarowanych strategii to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 19% na Ventus Energy.
Ventus Energy to większa platforma na P2P Dash, którą śledzi 698 inwestorów wobec 280 na Robocash.
Zanonimizowane, agregowane co noc dane społeczności z portfeli P2P Dash. Wyniki z przeszłości nie gwarantują przyszłych rezultatów. To nie jest porada inwestycyjna.
Najczęstsze pytania
Odpowiedzi na podstawie zanonimizowanych danych społeczności inwestorów P2P Dash.
Która platforma daje wyższy zwrot: Robocash czy Ventus Energy?
Wśród inwestorów P2P Dash Ventus Energy wykazuje obecnie wyższą medianę zwrotu netto (XIRR): 26,9% wobec 10,2% (stan na 13 października 2026). Środkowe 50 % portfeli zarabia 9,2% – 11,3% na Robocash i 24,9% – 30,9% na Ventus Energy.
Której ostatnio idzie lepiej, Robocash czy Ventus Energy?
W ostatnich 12 miesiącach Ventus Energy pokazuje wyższą medianę zwrotu netto: 15,7% wobec 9,7%. W całym okresie jest to 10,2% na Robocash i 26,9% na Ventus Energy (dane z 13 października 2026).
Gdzie inwestorzy wpłacają teraz nowe pieniądze, Robocash czy Ventus Energy?
Na dzień 13 października 2026 33% zadeklarowanych strategii na Robocash to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 19% na Ventus Energy.
Czy inwestorzy korzystają z Robocash i Ventus Energy jednocześnie?
123 inwestorów na P2P Dash śledzi obie platformy. 44% inwestorów Robocash ma w portfelu także Ventus Energy.
Jak porównać moje własne zwroty na Robocash i Ventus Energy?
Zaimportuj bezpłatnie eksporty transakcji z obu platform do P2P Dash. Otrzymasz swój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody dla każdej platformy, bezpośrednio porównywalne w jednym panelu.
O tych danych: Liczby na tej stronie są agregowane z anonimowych danych, które użytkownicy P2P Dash sami importują, oraz z informacji o platformach, które utrzymujemy ręcznie. Sprawdzamy jedno i drugie, ale nie możemy zagwarantować, że są kompletne i wolne od błędów. Znalazłeś błąd? Napisz na tim@newnow.de, a go poprawimy.
Twoje własne liczby obok siebie
Zaimportuj bezpłatnie swoje portfele z obu platform, a P2P Dash pokaże Twój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody, dla każdej platformy i łącznie.