Mintos vs Robocash
Która platforma radzi sobie lepiej w 2026? Zanonimizowane dane z prawdziwych portfeli inwestorów na P2P Dash: zwroty, nastroje i fakty obok siebie.
Dane społeczności w porównaniu
Stan na 13 października 2026
| | | |
|---|---|---|
| Ranking społeczności 2026 | 15. miejsce na 28 | 25. miejsce na 28 |
| Mediana stopy zwrotu netto (XIRR) | 10,4% | 10,2% |
| Mediana cash drag | 3,1% | 3,0% |
| Inwestorzy w P2P Dash | 1103 | 280 |
| Łączna wartość portfeli | 10,1 mln € | 1,3 mln € |
| Łącznie zarobione odsetki | 3,48 mln € | 769 tys. € |
Fakty o platformach
| Założona | 2015 | 2017 |
| Siedziba | 🇱🇻 Łotwa | 🇭🇷 Chorwacja |
| Regulowany | Tak | Nie |
| Gwarancja odkupu | Tak | Tak |
| Rynek wtórny | Tak | Tak |
| Auto-Invest | Tak | Tak |
Zwroty rok po roku
Mediana zwrotu netto w każdym roku kalendarzowym, z portfeli śledzących daną platformę.
Mintos
9,2%
Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 10,4%
267 inwestorów
Robocash
9,7%
Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 10,2%
68 inwestorów
11,9%
13,3%
2017
12,1%
11,0%
2018
12,0%
12,2%
2019
10,6%
12,5%
2020
9,6%
12,4%
2021
6,9%
12,4%
2022
10,3%
11,5%
2023
10,2%
10,3%
2024
11,2%
9,9%
2025
8,6%
9,5%
2026
Robocash wypadła lepiej w 6 z 10 lat, dla których obie platformy mają dane.
Jak daleko od siebie są inwestorzy
Słupek obejmuje środkowe 50 % inwestorów, znacznik to mediana.
Środkowe 50% inwestorów: 8,6% – 12,1%
Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 10,4%
Środkowe 50% inwestorów: 9,2% – 11,3%
Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 10,2%
Inwestorzy na Robocash są bliżej siebie: 2,1% między 25. a 75. percentylem, wobec 3,5%.
Dokąd płyną pieniądze
Wpłaty minus wypłaty w każdym miesiącu ostatniego roku, wśród inwestorów śledzących daną platformę.
+241 646 €
Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy
+283 śledzonych inwestorów w ciągu roku
-163 937 €
Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy
+31 śledzonych inwestorów w ciągu roku
Inwestorzy śledzący obie
213 inwestorów śledzi obie platformy.
19% inwestorów Mintos śledzi także Robocash.
76% inwestorów Robocash śledzi także Mintos.
Co mówią dane
Obie platformy osiągają obecnie podobną medianę zwrotu netto: 10,4% na Mintos wobec 10,2% na Robocash.
Nastroje inwestorów sprzyjają obecnie Mintos: 53% zadeklarowanych strategii to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 33% na Robocash.
Mintos to większa platforma na P2P Dash, którą śledzi 1103 inwestorów wobec 280 na Robocash.
Zanonimizowane, agregowane co noc dane społeczności z portfeli P2P Dash. Wyniki z przeszłości nie gwarantują przyszłych rezultatów. To nie jest porada inwestycyjna.
Najczęstsze pytania
Odpowiedzi na podstawie zanonimizowanych danych społeczności inwestorów P2P Dash.
Która platforma daje wyższy zwrot: Mintos czy Robocash?
Wśród inwestorów P2P Dash Mintos wykazuje obecnie wyższą medianę zwrotu netto (XIRR): 10,4% wobec 10,2% (stan na 13 października 2026). Środkowe 50 % portfeli zarabia 8,6% – 12,1% na Mintos i 9,2% – 11,3% na Robocash.
Gdzie inwestorzy wpłacają teraz nowe pieniądze, Mintos czy Robocash?
Na dzień 13 października 2026 53% zadeklarowanych strategii na Mintos to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 33% na Robocash.
Czy inwestorzy korzystają z Mintos i Robocash jednocześnie?
213 inwestorów na P2P Dash śledzi obie platformy. 76% inwestorów Robocash ma w portfelu także Mintos.
Jak porównać moje własne zwroty na Mintos i Robocash?
Zaimportuj bezpłatnie eksporty transakcji z obu platform do P2P Dash. Otrzymasz swój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody dla każdej platformy, bezpośrednio porównywalne w jednym panelu.
O tych danych: Liczby na tej stronie są agregowane z anonimowych danych, które użytkownicy P2P Dash sami importują, oraz z informacji o platformach, które utrzymujemy ręcznie. Sprawdzamy jedno i drugie, ale nie możemy zagwarantować, że są kompletne i wolne od błędów. Znalazłeś błąd? Napisz na tim@newnow.de, a go poprawimy.
Twoje własne liczby obok siebie
Zaimportuj bezpłatnie swoje portfele z obu platform, a P2P Dash pokaże Twój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody, dla każdej platformy i łącznie.