Modena vs Viainvest
Welk platform presteert beter in 2026? Geanonimiseerde data uit echte beleggersportefeuilles op P2P Dash: rendement, sentiment en feiten naast elkaar.
Communitydata vergeleken
Per 13 oktober 2026
Modena | | |
|---|---|---|
| Communityranglijst 2026 | Plaats 8 van 28 | Plaats 14 van 28 |
| Mediaan nettorendement (XIRR) | 11,1% | 12,0% |
| Mediane cash drag | 0,0% | 2,1% |
| Beleggers op P2P Dash | 344 | 554 |
| Totale portefeuillewaarde | € 1,34 mln. | € 3,58 mln. |
| Totaal verdiende rente | € 55,2K | € 963K |
Platformfeiten
| Opgericht | 2019 | 2016 |
| Hoofdkantoor | 🇪🇪 Estland | 🇱🇻 Letland |
| Gereguleerd | Ja | Ja |
| Terugkoopgarantie | Ja | Ja |
| Secundaire markt | Nee | Nee |
| Auto-Invest | Ja | Ja |
Rendement jaar voor jaar
Mediaan nettorendement per kalenderjaar, uit de portefeuilles die elk platform volgen.
Modena
9,2%
Laatste 12 maanden · Sinds het begin 11,1%
26 beleggers
Viainvest
11,9%
Laatste 12 maanden · Sinds het begin 12,0%
171 beleggers
12,3%
12,1%
2025
11,3%
11,8%
2026
Viainvest stond voor in 1 van de 2 jaren waarvoor beide platforms cijfers hebben.
Hoe ver beleggers uit elkaar liggen
De balk beslaat de middelste 50 % van de beleggers, de markering is de mediaan.
Modena Middelste 50% van de beleggers: 9,6% – 13,7%
Mediaan nettorendement (XIRR): 11,1%
Middelste 50% van de beleggers: 11,3% – 12,6%
Mediaan nettorendement (XIRR): 12,0%
Beleggers bij Viainvest liggen dichter bij elkaar: 1,2% tussen het 25e en 75e percentiel, tegenover 4,1%.
Waar het geld heen gaat
Stortingen min opnames per maand over het afgelopen jaar, over de beleggers die elk platform volgen.
Modena € +1.083.688
Nettostroom, laatste 12 maanden
+245 gevolgde beleggers over het jaar
€ +154.428
Nettostroom, laatste 12 maanden
+142 gevolgde beleggers over het jaar
Beleggers die beide volgen
147 beleggers volgen beide platforms.
43% van de beleggers bij Modena volgt ook Viainvest.
27% van de beleggers bij Viainvest volgt ook Modena.
Wat de data zegt
Gemeten aan echte portefeuilles op P2P Dash levert Viainvest momenteel het hoogste mediane nettorendement: 12,0% tegenover 11,1% bij Modena.
Het beleggerssentiment is momenteel in het voordeel van Modena: 62% van de opgegeven strategieën is “geld toevoegen” of “herinvesteren”, tegenover 53% bij Viainvest.
Viainvest is het grotere platform op P2P Dash, met 554 beleggers die het volgen tegenover 344 bij Modena.
Geanonimiseerde, elke nacht geaggregeerde communitydata uit P2P Dash-portefeuilles. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. Dit is geen beleggingsadvies.
Veelgestelde vragen
Antwoorden op basis van geanonimiseerde communitydata van P2P Dash-beleggers.
Welk platform levert het hoogste rendement: Modena of Viainvest?
Onder P2P Dash-beleggers toont Viainvest momenteel het hoogste mediane nettorendement (XIRR): 12,0% tegenover 11,1% (per 13 oktober 2026). De middelste 50 % van de portefeuilles verdient 9,6% – 13,7% bij Modena en 11,3% – 12,6% bij Viainvest.
Wie doet het de laatste tijd beter, Modena of Viainvest?
Over de laatste 12 maanden laat Viainvest het hogere mediane nettorendement zien: 11,9% tegenover 9,2%. Over de hele periode is dat 11,1% bij Modena en 12,0% bij Viainvest (stand 13 oktober 2026).
Waar steken beleggers op dit moment nieuw geld in, Modena of Viainvest?
Per 13 oktober 2026 is 62% van de opgegeven strategieën bij Modena “geld toevoegen” of “herinvesteren”, tegenover 53% bij Viainvest.
Gebruiken beleggers Modena en Viainvest tegelijk?
147 beleggers op P2P Dash volgen beide platforms. 43% van de beleggers bij Modena heeft ook Viainvest in portefeuille.
Hoe vergelijk ik mijn eigen rendementen op Modena en Viainvest?
Importeer je transactie-exports van beide platformen gratis in P2P Dash. Je krijgt je echte nettorendement (XIRR), cash drag en inkomsten per platform, direct vergelijkbaar in één dashboard.
Over deze data: De cijfers op deze pagina zijn samengesteld uit geanonimiseerde data die gebruikers van P2P Dash zelf importeren, aangevuld met platforminformatie die wij handmatig bijhouden. We controleren beide, maar kunnen niet garanderen dat ze volledig of foutloos zijn. Een fout gezien? Mail naar tim@newnow.de, dan corrigeren we die.
Je eigen cijfers naast elkaar
Importeer je portefeuilles van beide platformen gratis en P2P Dash toont je echte nettorendement (XIRR), cash drag en inkomsten, per platform en gecombineerd.