LenderMarket vs Monefit
Welk platform presteert beter in 2026? Geanonimiseerde data uit echte beleggersportefeuilles op P2P Dash: rendement, sentiment en feiten naast elkaar.
Het duel in één oogopslag
Communitydata vergeleken
Per 13 oktober 2026
| | | |
|---|---|---|
| Communityranglijst 2026 | Plaats 17 van 28 | Plaats 3 van 28 |
| Mediaan nettorendement (XIRR) | 17,3% | 8,5% |
| Mediane cash drag | 2,4% | 0,0% |
| Beleggers op P2P Dash | 430 | 994 |
| Totale portefeuillewaarde | € 2,99 mln. | € 10,8 mln. |
| Totaal verdiende rente | € 945K | € 644K |
Platformfeiten
| Opgericht | 2019 | 2022 |
| Hoofdkantoor | 🇮🇪 Ierland | 🇪🇪 Estland |
| Gereguleerd | Ja | Ja |
| Terugkoopgarantie | Ja | Nee |
| Secundaire markt | Nee | Nee |
| Auto-Invest | Ja | Ja |
Rendement jaar voor jaar
Mediaan nettorendement per kalenderjaar, uit de portefeuilles die elk platform volgen.
LenderMarket
16,2%
Laatste 12 maanden · Sinds het begin 17,3%
89 beleggers
Monefit
8,6%
Laatste 12 maanden · Sinds het begin 8,5%
144 beleggers
17,3%
9,7%
2023
15,0%
7,9%
2024
19,5%
8,4%
2025
15,5%
9,0%
2026
LenderMarket stond voor in 4 van de 4 jaren waarvoor beide platforms cijfers hebben.
Hoe ver beleggers uit elkaar liggen
De balk beslaat de middelste 50 % van de beleggers, de markering is de mediaan.
Middelste 50% van de beleggers: 14,5% – 19,9%
Mediaan nettorendement (XIRR): 17,3%
Middelste 50% van de beleggers: 7,7% – 9,6%
Mediaan nettorendement (XIRR): 8,5%
Beleggers bij Monefit liggen dichter bij elkaar: 1,8% tussen het 25e en 75e percentiel, tegenover 5,4%.
Wat beleggers van plan zijn
De strategie die elke belegger voor het platform opgaf, van bijstorten tot uitstappen.
51% · Gebaseerd op 138 opgegeven strategieën
67% · Gebaseerd op 251 opgegeven strategieën
Waar het geld heen gaat
Stortingen min opnames per maand over het afgelopen jaar, over de beleggers die elk platform volgen.
€ +514.922
Nettostroom, laatste 12 maanden
+153 gevolgde beleggers over het jaar
€ +5.449.758
Nettostroom, laatste 12 maanden
+494 gevolgde beleggers over het jaar
Beleggers die beide volgen
246 beleggers volgen beide platforms.
57% van de beleggers bij LenderMarket volgt ook Monefit.
25% van de beleggers bij Monefit volgt ook LenderMarket.
Wat de data zegt
Gemeten aan echte portefeuilles op P2P Dash levert LenderMarket momenteel het hoogste mediane nettorendement: 17,3% tegenover 8,5% bij Monefit.
Het beleggerssentiment is momenteel in het voordeel van Monefit: 67% van de opgegeven strategieën is “geld toevoegen” of “herinvesteren”, tegenover 51% bij LenderMarket.
Monefit is het grotere platform op P2P Dash, met 994 beleggers die het volgen tegenover 430 bij LenderMarket.
Geanonimiseerde, elke nacht geaggregeerde communitydata uit P2P Dash-portefeuilles. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. Dit is geen beleggingsadvies.
Veelgestelde vragen
Antwoorden op basis van geanonimiseerde communitydata van P2P Dash-beleggers.
Welk platform levert het hoogste rendement: LenderMarket of Monefit?
Onder P2P Dash-beleggers toont LenderMarket momenteel het hoogste mediane nettorendement (XIRR): 17,3% tegenover 8,5% (per 13 oktober 2026). De middelste 50 % van de portefeuilles verdient 14,5% – 19,9% bij LenderMarket en 7,7% – 9,6% bij Monefit.
Wie doet het de laatste tijd beter, LenderMarket of Monefit?
Over de laatste 12 maanden laat LenderMarket het hogere mediane nettorendement zien: 16,2% tegenover 8,6%. Over de hele periode is dat 17,3% bij LenderMarket en 8,5% bij Monefit (stand 13 oktober 2026).
Waar steken beleggers op dit moment nieuw geld in, LenderMarket of Monefit?
Per 13 oktober 2026 is 51% van de opgegeven strategieën bij LenderMarket “geld toevoegen” of “herinvesteren”, tegenover 67% bij Monefit.
Gebruiken beleggers LenderMarket en Monefit tegelijk?
246 beleggers op P2P Dash volgen beide platforms. 57% van de beleggers bij LenderMarket heeft ook Monefit in portefeuille.
Hoe vergelijk ik mijn eigen rendementen op LenderMarket en Monefit?
Importeer je transactie-exports van beide platformen gratis in P2P Dash. Je krijgt je echte nettorendement (XIRR), cash drag en inkomsten per platform, direct vergelijkbaar in één dashboard.
Over deze data: De cijfers op deze pagina zijn samengesteld uit geanonimiseerde data die gebruikers van P2P Dash zelf importeren, aangevuld met platforminformatie die wij handmatig bijhouden. We controleren beide, maar kunnen niet garanderen dat ze volledig of foutloos zijn. Een fout gezien? Mail naar tim@newnow.de, dan corrigeren we die.
Je eigen cijfers naast elkaar
Importeer je portefeuilles van beide platformen gratis en P2P Dash toont je echte nettorendement (XIRR), cash drag en inkomsten, per platform en gecombineerd.