Monefit vs Nectaro
Która platforma radzi sobie lepiej w 2026? Zanonimizowane dane z prawdziwych portfeli inwestorów na P2P Dash: zwroty, nastroje i fakty obok siebie.
Dane społeczności w porównaniu
Stan na 13 października 2026
| | | |
|---|---|---|
| Ranking społeczności 2026 | 3. miejsce na 28 | 4. miejsce na 28 |
| Mediana stopy zwrotu netto (XIRR) | 8,5% | 16,4% |
| Mediana cash drag | 0,0% | 1,3% |
| Inwestorzy w P2P Dash | 994 | 560 |
| Łączna wartość portfeli | 10,8 mln € | 4,41 mln € |
| Łącznie zarobione odsetki | 644 tys. € | 458 tys. € |
Fakty o platformach
| Założona | 2022 | 2023 |
| Siedziba | 🇪🇪 Estonia | 🇱🇻 Łotwa |
| Regulowany | Tak | Tak |
| Gwarancja odkupu | Nie | Tak |
| Rynek wtórny | Nie | Nie |
| Auto-Invest | Tak | Tak |
Zwroty rok po roku
Mediana zwrotu netto w każdym roku kalendarzowym, z portfeli śledzących daną platformę.
Monefit
8,6%
Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 8,5%
144 inwestorów
Nectaro
15,4%
Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 16,4%
100 inwestorów
7,9%
23,0%
2024
8,4%
17,0%
2025
9,0%
14,9%
2026
Nectaro wypadła lepiej w 3 z 3 lat, dla których obie platformy mają dane.
Jak daleko od siebie są inwestorzy
Słupek obejmuje środkowe 50 % inwestorów, znacznik to mediana.
Środkowe 50% inwestorów: 7,7% – 9,6%
Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 8,5%
Środkowe 50% inwestorów: 14,7% – 19,0%
Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 16,4%
Inwestorzy na Monefit są bliżej siebie: 1,8% między 25. a 75. percentylem, wobec 4,3%.
Dokąd płyną pieniądze
Wpłaty minus wypłaty w każdym miesiącu ostatniego roku, wśród inwestorów śledzących daną platformę.
+5 449 758 €
Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy
+494 śledzonych inwestorów w ciągu roku
+2 133 857 €
Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy
+279 śledzonych inwestorów w ciągu roku
Inwestorzy śledzący obie
351 inwestorów śledzi obie platformy.
35% inwestorów Monefit śledzi także Nectaro.
63% inwestorów Nectaro śledzi także Monefit.
Co mówią dane
Mierząc prawdziwymi portfelami na P2P Dash, Nectaro osiąga obecnie wyższą medianę zwrotu netto: 16,4% wobec 8,5% na Monefit.
Nastroje inwestorów sprzyjają obecnie Monefit: 67% zadeklarowanych strategii to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 64% na Nectaro.
Monefit to większa platforma na P2P Dash, którą śledzi 994 inwestorów wobec 560 na Nectaro.
Zanonimizowane, agregowane co noc dane społeczności z portfeli P2P Dash. Wyniki z przeszłości nie gwarantują przyszłych rezultatów. To nie jest porada inwestycyjna.
Najczęstsze pytania
Odpowiedzi na podstawie zanonimizowanych danych społeczności inwestorów P2P Dash.
Która platforma daje wyższy zwrot: Monefit czy Nectaro?
Wśród inwestorów P2P Dash Nectaro wykazuje obecnie wyższą medianę zwrotu netto (XIRR): 16,4% wobec 8,5% (stan na 13 października 2026). Środkowe 50 % portfeli zarabia 7,7% – 9,6% na Monefit i 14,7% – 19,0% na Nectaro.
Której ostatnio idzie lepiej, Monefit czy Nectaro?
W ostatnich 12 miesiącach Nectaro pokazuje wyższą medianę zwrotu netto: 15,4% wobec 8,6%. W całym okresie jest to 8,5% na Monefit i 16,4% na Nectaro (dane z 13 października 2026).
Gdzie inwestorzy wpłacają teraz nowe pieniądze, Monefit czy Nectaro?
Na dzień 13 października 2026 67% zadeklarowanych strategii na Monefit to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 64% na Nectaro.
Czy inwestorzy korzystają z Monefit i Nectaro jednocześnie?
351 inwestorów na P2P Dash śledzi obie platformy. 63% inwestorów Nectaro ma w portfelu także Monefit.
Jak porównać moje własne zwroty na Monefit i Nectaro?
Zaimportuj bezpłatnie eksporty transakcji z obu platform do P2P Dash. Otrzymasz swój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody dla każdej platformy, bezpośrednio porównywalne w jednym panelu.
O tych danych: Liczby na tej stronie są agregowane z anonimowych danych, które użytkownicy P2P Dash sami importują, oraz z informacji o platformach, które utrzymujemy ręcznie. Sprawdzamy jedno i drugie, ale nie możemy zagwarantować, że są kompletne i wolne od błędów. Znalazłeś błąd? Napisz na tim@newnow.de, a go poprawimy.
Twoje własne liczby obok siebie
Zaimportuj bezpłatnie swoje portfele z obu platform, a P2P Dash pokaże Twój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody, dla każdej platformy i łącznie.