Zaloguj się Zarejestruj się

Maclear vs Monefit

Która platforma radzi sobie lepiej w 2026? Zanonimizowane dane z prawdziwych portfeli inwestorów na P2P Dash: zwroty, nastroje i fakty obok siebie.

Pojedynek w skrócie

Wyższa mediana zwrotu

14,9% przewagi

Lepsze ostatnie 12 miesięcy

14,4% przewagi

Więcej śledzonych inwestorów

o 539 więcej

Więcej inwestorów dopłacających

37,2% przewagi

Dane społeczności w porównaniu

Stan na 13 października 2026

Maclear logo Maclear Monefit logo Monefit
Ranking społeczności 2026 24. miejsce na 28 3. miejsce na 28
Mediana stopy zwrotu netto (XIRR) 23,5% 8,5%
Mediana cash drag 3,7% 0,0%
Inwestorzy w P2P Dash 455 994
Łączna wartość portfeli 4,37 mln € 10,8 mln €
Łącznie zarobione odsetki 619 tys. € 644 tys. €

Fakty o platformach

Założona 2023 2022
Siedziba 🇨🇭 Szwajcaria 🇪🇪 Estonia
Regulowany Tak Tak
Gwarancja odkupu Nie Nie
Rynek wtórny Tak Nie
Auto-Invest Tak Tak

Zwroty rok po roku

Mediana zwrotu netto w każdym roku kalendarzowym, z portfeli śledzących daną platformę.

Maclear

23,0%

Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 23,5%

88 inwestorów

Monefit

8,6%

Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 8,5%

144 inwestorów

20,7%

7,9%

2024

20,6%

8,4%

2025

22,3%

9,0%

2026

Maclear Monefit

Maclear wypadła lepiej w 3 z 3 lat, dla których obie platformy mają dane.

Jak daleko od siebie są inwestorzy

Słupek obejmuje środkowe 50 % inwestorów, znacznik to mediana.

Maclear logo Maclear

Środkowe 50% inwestorów: 17,9% – 28,8%

Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 23,5%

Monefit logo Monefit

Środkowe 50% inwestorów: 7,7% – 9,6%

Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 8,5%

Inwestorzy na Monefit są bliżej siebie: 1,8% między 25. a 75. percentylem, wobec 10,9%.

Co inwestorzy planują dalej

Strategia, którą każdy inwestor podał dla platformy, od dopłat po wyjście.

Maclear logo Maclear

30% · Na podstawie 116 zadeklarowanych strategii

Monefit logo Monefit

67% · Na podstawie 251 zadeklarowanych strategii

Zwiększanie Reinwestycja Utrzymanie Redukcja Wyjście

Dokąd płyną pieniądze

Wpłaty minus wypłaty w każdym miesiącu ostatniego roku, wśród inwestorów śledzących daną platformę.

Maclear logo Maclear

+1 408 693 €

Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy

lis 2025 paź 2026

+156 śledzonych inwestorów w ciągu roku

Monefit logo Monefit

+5 449 758 €

Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy

lis 2025 paź 2026

+494 śledzonych inwestorów w ciągu roku

Wpłaty Wypłaty

Inwestorzy śledzący obie

260 inwestorów śledzi obie platformy.

57% inwestorów Maclear śledzi także Monefit.

26% inwestorów Monefit śledzi także Maclear.

Co mówią dane

Mierząc prawdziwymi portfelami na P2P Dash, Maclear osiąga obecnie wyższą medianę zwrotu netto: 23,5% wobec 8,5% na Monefit.

Nastroje inwestorów sprzyjają obecnie Monefit: 67% zadeklarowanych strategii to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 30% na Maclear.

Monefit to większa platforma na P2P Dash, którą śledzi 994 inwestorów wobec 455 na Maclear.

Zanonimizowane, agregowane co noc dane społeczności z portfeli P2P Dash. Wyniki z przeszłości nie gwarantują przyszłych rezultatów. To nie jest porada inwestycyjna.

Najczęstsze pytania

Odpowiedzi na podstawie zanonimizowanych danych społeczności inwestorów P2P Dash.

Która platforma daje wyższy zwrot: Maclear czy Monefit?

Wśród inwestorów P2P Dash Maclear wykazuje obecnie wyższą medianę zwrotu netto (XIRR): 23,5% wobec 8,5% (stan na 13 października 2026). Środkowe 50 % portfeli zarabia 17,9% – 28,8% na Maclear i 7,7% – 9,6% na Monefit.

Której ostatnio idzie lepiej, Maclear czy Monefit?

W ostatnich 12 miesiącach Maclear pokazuje wyższą medianę zwrotu netto: 23,0% wobec 8,6%. W całym okresie jest to 23,5% na Maclear i 8,5% na Monefit (dane z 13 października 2026).

Gdzie inwestorzy wpłacają teraz nowe pieniądze, Maclear czy Monefit?

Na dzień 13 października 2026 30% zadeklarowanych strategii na Maclear to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 67% na Monefit.

Czy inwestorzy korzystają z Maclear i Monefit jednocześnie?

260 inwestorów na P2P Dash śledzi obie platformy. 57% inwestorów Maclear ma w portfelu także Monefit.

Jak porównać moje własne zwroty na Maclear i Monefit?

Zaimportuj bezpłatnie eksporty transakcji z obu platform do P2P Dash. Otrzymasz swój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody dla każdej platformy, bezpośrednio porównywalne w jednym panelu.

O tych danych: Liczby na tej stronie są agregowane z anonimowych danych, które użytkownicy P2P Dash sami importują, oraz z informacji o platformach, które utrzymujemy ręcznie. Sprawdzamy jedno i drugie, ale nie możemy zagwarantować, że są kompletne i wolne od błędów. Znalazłeś błąd? Napisz na tim@newnow.de, a go poprawimy.

Twoje własne liczby obok siebie

Zaimportuj bezpłatnie swoje portfele z obu platform, a P2P Dash pokaże Twój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody, dla każdej platformy i łącznie.