Zaloguj się Zarejestruj się

Income vs Viainvest

Która platforma radzi sobie lepiej w 2026? Zanonimizowane dane z prawdziwych portfeli inwestorów na P2P Dash: zwroty, nastroje i fakty obok siebie.

Pojedynek w skrócie

Wyższa mediana zwrotu

Zbyt blisko, by rozstrzygnąć

12,0% · 12,0%

Lepsze ostatnie 12 miesięcy

Zbyt blisko, by rozstrzygnąć

11,8% · 11,9%

Więcej śledzonych inwestorów

o 175 więcej

Więcej inwestorów dopłacających

6,3% przewagi

Dane społeczności w porównaniu

Stan na 13 października 2026

Income logo Income Viainvest logo Viainvest
Ranking społeczności 2026 11. miejsce na 28 14. miejsce na 28
Mediana stopy zwrotu netto (XIRR) 12,0% 12,0%
Mediana cash drag 2,8% 2,1%
Inwestorzy w P2P Dash 379 554
Łączna wartość portfeli 1,96 mln € 3,58 mln €
Łącznie zarobione odsetki 416 tys. € 963 tys. €

Fakty o platformach

Założona 2020 2016
Siedziba 🇪🇪 Estonia 🇱🇻 Łotwa
Regulowany Nie Tak
Gwarancja odkupu Tak Tak
Rynek wtórny Nie Nie
Auto-Invest Tak Tak

Zwroty rok po roku

Mediana zwrotu netto w każdym roku kalendarzowym, z portfeli śledzących daną platformę.

Income

11,8%

Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 12,0%

125 inwestorów

Viainvest

11,9%

Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 12,0%

171 inwestorów

12,2%

11,8%

2022

13,6%

12,7%

2023

13,1%

12,8%

2024

11,9%

12,1%

2025

11,5%

11,8%

2026

Income Viainvest

Income wypadła lepiej w 1 z 5 lat, dla których obie platformy mają dane.

Jak daleko od siebie są inwestorzy

Słupek obejmuje środkowe 50 % inwestorów, znacznik to mediana.

Income logo Income

Środkowe 50% inwestorów: 10,5% – 13,2%

Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 12,0%

Viainvest logo Viainvest

Środkowe 50% inwestorów: 11,3% – 12,6%

Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 12,0%

Inwestorzy na Viainvest są bliżej siebie: 1,2% między 25. a 75. percentylem, wobec 2,7%.

Co inwestorzy planują dalej

Strategia, którą każdy inwestor podał dla platformy, od dopłat po wyjście.

Income logo Income

60% · Na podstawie 126 zadeklarowanych strategii

Viainvest logo Viainvest

53% · Na podstawie 173 zadeklarowanych strategii

Zwiększanie Reinwestycja Utrzymanie Redukcja Wyjście

Dokąd płyną pieniądze

Wpłaty minus wypłaty w każdym miesiącu ostatniego roku, wśród inwestorów śledzących daną platformę.

Income logo Income

+464 052 €

Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy

lis 2025 paź 2026

+89 śledzonych inwestorów w ciągu roku

Viainvest logo Viainvest

+154 428 €

Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy

lis 2025 paź 2026

+142 śledzonych inwestorów w ciągu roku

Wpłaty Wypłaty

Inwestorzy śledzący obie

228 inwestorów śledzi obie platformy.

60% inwestorów Income śledzi także Viainvest.

41% inwestorów Viainvest śledzi także Income.

Co mówią dane

Obie platformy osiągają obecnie podobną medianę zwrotu netto: 12,0% na Income wobec 12,0% na Viainvest.

Nastroje inwestorów sprzyjają obecnie Income: 60% zadeklarowanych strategii to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 53% na Viainvest.

Viainvest to większa platforma na P2P Dash, którą śledzi 554 inwestorów wobec 379 na Income.

Zanonimizowane, agregowane co noc dane społeczności z portfeli P2P Dash. Wyniki z przeszłości nie gwarantują przyszłych rezultatów. To nie jest porada inwestycyjna.

Najczęstsze pytania

Odpowiedzi na podstawie zanonimizowanych danych społeczności inwestorów P2P Dash.

Która platforma daje wyższy zwrot: Income czy Viainvest?

Wśród inwestorów P2P Dash Viainvest wykazuje obecnie wyższą medianę zwrotu netto (XIRR): 12,0% wobec 12,0% (stan na 13 października 2026). Środkowe 50 % portfeli zarabia 10,5% – 13,2% na Income i 11,3% – 12,6% na Viainvest.

Gdzie inwestorzy wpłacają teraz nowe pieniądze, Income czy Viainvest?

Na dzień 13 października 2026 60% zadeklarowanych strategii na Income to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 53% na Viainvest.

Czy inwestorzy korzystają z Income i Viainvest jednocześnie?

228 inwestorów na P2P Dash śledzi obie platformy. 60% inwestorów Income ma w portfelu także Viainvest.

Jak porównać moje własne zwroty na Income i Viainvest?

Zaimportuj bezpłatnie eksporty transakcji z obu platform do P2P Dash. Otrzymasz swój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody dla każdej platformy, bezpośrednio porównywalne w jednym panelu.

O tych danych: Liczby na tej stronie są agregowane z anonimowych danych, które użytkownicy P2P Dash sami importują, oraz z informacji o platformach, które utrzymujemy ręcznie. Sprawdzamy jedno i drugie, ale nie możemy zagwarantować, że są kompletne i wolne od błędów. Znalazłeś błąd? Napisz na tim@newnow.de, a go poprawimy.

Twoje własne liczby obok siebie

Zaimportuj bezpłatnie swoje portfele z obu platform, a P2P Dash pokaże Twój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody, dla każdej platformy i łącznie.