Devon vs Monefit
Która platforma radzi sobie lepiej w 2026? Zanonimizowane dane z prawdziwych portfeli inwestorów na P2P Dash: zwroty, nastroje i fakty obok siebie.
Dane społeczności w porównaniu
Stan na 13 października 2026
| | | |
|---|---|---|
| Ranking społeczności 2026 | 20. miejsce na 28 | 3. miejsce na 28 |
| Mediana stopy zwrotu netto (XIRR) | 21,9% | 8,5% |
| Mediana cash drag | 0,4% | 0,0% |
| Inwestorzy w P2P Dash | 341 | 994 |
| Łączna wartość portfeli | 2,34 mln € | 10,8 mln € |
| Łącznie zarobione odsetki | 273 tys. € | 644 tys. € |
Fakty o platformach
| Założona | 2025 | 2022 |
| Siedziba | 🇪🇪 Estonia | 🇪🇪 Estonia |
| Regulowany | Nie | Tak |
| Gwarancja odkupu | Nie | Nie |
| Rynek wtórny | Nie | Nie |
| Auto-Invest | Nie | Tak |
Zwroty rok po roku
Mediana zwrotu netto w każdym roku kalendarzowym, z portfeli śledzących daną platformę.
Devon
17,9%
Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 21,9%
75 inwestorów
Monefit
8,6%
Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 8,5%
144 inwestorów
24,9%
8,4%
2025
17,5%
9,0%
2026
Devon wypadła lepiej w 2 z 2 lat, dla których obie platformy mają dane.
Jak daleko od siebie są inwestorzy
Słupek obejmuje środkowe 50 % inwestorów, znacznik to mediana.
Środkowe 50% inwestorów: 20,5% – 24,2%
Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 21,9%
Środkowe 50% inwestorów: 7,7% – 9,6%
Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 8,5%
Inwestorzy na Monefit są bliżej siebie: 1,8% między 25. a 75. percentylem, wobec 3,8%.
Dokąd płyną pieniądze
Wpłaty minus wypłaty w każdym miesiącu ostatniego roku, wśród inwestorów śledzących daną platformę.
+881 743 €
Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy
+125 śledzonych inwestorów w ciągu roku
+5 449 758 €
Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy
+494 śledzonych inwestorów w ciągu roku
Inwestorzy śledzący obie
235 inwestorów śledzi obie platformy.
69% inwestorów Devon śledzi także Monefit.
24% inwestorów Monefit śledzi także Devon.
Co mówią dane
Mierząc prawdziwymi portfelami na P2P Dash, Devon osiąga obecnie wyższą medianę zwrotu netto: 21,9% wobec 8,5% na Monefit.
Nastroje inwestorów sprzyjają obecnie Monefit: 67% zadeklarowanych strategii to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 32% na Devon.
Monefit to większa platforma na P2P Dash, którą śledzi 994 inwestorów wobec 341 na Devon.
Zanonimizowane, agregowane co noc dane społeczności z portfeli P2P Dash. Wyniki z przeszłości nie gwarantują przyszłych rezultatów. To nie jest porada inwestycyjna.
Najczęstsze pytania
Odpowiedzi na podstawie zanonimizowanych danych społeczności inwestorów P2P Dash.
Która platforma daje wyższy zwrot: Devon czy Monefit?
Wśród inwestorów P2P Dash Devon wykazuje obecnie wyższą medianę zwrotu netto (XIRR): 21,9% wobec 8,5% (stan na 13 października 2026). Środkowe 50 % portfeli zarabia 20,5% – 24,2% na Devon i 7,7% – 9,6% na Monefit.
Której ostatnio idzie lepiej, Devon czy Monefit?
W ostatnich 12 miesiącach Devon pokazuje wyższą medianę zwrotu netto: 17,9% wobec 8,6%. W całym okresie jest to 21,9% na Devon i 8,5% na Monefit (dane z 13 października 2026).
Gdzie inwestorzy wpłacają teraz nowe pieniądze, Devon czy Monefit?
Na dzień 13 października 2026 32% zadeklarowanych strategii na Devon to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 67% na Monefit.
Czy inwestorzy korzystają z Devon i Monefit jednocześnie?
235 inwestorów na P2P Dash śledzi obie platformy. 69% inwestorów Devon ma w portfelu także Monefit.
Jak porównać moje własne zwroty na Devon i Monefit?
Zaimportuj bezpłatnie eksporty transakcji z obu platform do P2P Dash. Otrzymasz swój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody dla każdej platformy, bezpośrednio porównywalne w jednym panelu.
O tych danych: Liczby na tej stronie są agregowane z anonimowych danych, które użytkownicy P2P Dash sami importują, oraz z informacji o platformach, które utrzymujemy ręcznie. Sprawdzamy jedno i drugie, ale nie możemy zagwarantować, że są kompletne i wolne od błędów. Znalazłeś błąd? Napisz na tim@newnow.de, a go poprawimy.
Twoje własne liczby obok siebie
Zaimportuj bezpłatnie swoje portfele z obu platform, a P2P Dash pokaże Twój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody, dla każdej platformy i łącznie.