Inloggen Registreren

Indemo vs Viainvest

Welk platform presteert beter in 2026? Geanonimiseerde data uit echte beleggersportefeuilles op P2P Dash: rendement, sentiment en feiten naast elkaar.

Het duel in één oogopslag

Hoger mediaan rendement

6,4% voorsprong

Betere laatste 12 maanden

7,9% voorsprong

Meer gevolgde beleggers

20 meer

Meer beleggers die bijstorten

9,6% voorsprong

Communitydata vergeleken

Per 13 oktober 2026

Indemo logo Indemo Viainvest logo Viainvest
Communityranglijst 2026 Plaats 16 van 28 Plaats 14 van 28
Mediaan nettorendement (XIRR) 5,6% 12,0%
Mediane cash drag 1,0% 2,1%
Beleggers op P2P Dash 534 554
Totale portefeuillewaarde € 2,8 mln. € 3,58 mln.
Totaal verdiende rente € 37,2K € 963K

Platformfeiten

Opgericht 2022 2016
Hoofdkantoor 🇱🇻 Letland 🇱🇻 Letland
Gereguleerd Ja Ja
Terugkoopgarantie Nee Ja
Secundaire markt Nee Nee
Auto-Invest Ja Ja

Rendement jaar voor jaar

Mediaan nettorendement per kalenderjaar, uit de portefeuilles die elk platform volgen.

Indemo

4,0%

Laatste 12 maanden · Sinds het begin 5,6%

20 beleggers

Viainvest

11,9%

Laatste 12 maanden · Sinds het begin 12,0%

171 beleggers

5,9%

12,8%

2024

6,3%

12,1%

2025

3,1%

11,8%

2026

Indemo Viainvest

Viainvest stond voor in 3 van de 3 jaren waarvoor beide platforms cijfers hebben.

Hoe ver beleggers uit elkaar liggen

De balk beslaat de middelste 50 % van de beleggers, de markering is de mediaan.

Indemo logo Indemo

Middelste 50% van de beleggers: 3,6% – 10,3%

Mediaan nettorendement (XIRR): 5,6%

Viainvest logo Viainvest

Middelste 50% van de beleggers: 11,3% – 12,6%

Mediaan nettorendement (XIRR): 12,0%

Beleggers bij Viainvest liggen dichter bij elkaar: 1,2% tussen het 25e en 75e percentiel, tegenover 6,7%.

Wat beleggers van plan zijn

De strategie die elke belegger voor het platform opgaf, van bijstorten tot uitstappen.

Indemo logo Indemo

44% · Gebaseerd op 170 opgegeven strategieën

Viainvest logo Viainvest

53% · Gebaseerd op 173 opgegeven strategieën

Uitbreiden Herbeleggen Aanhouden Afbouwen Uitstappen

Waar het geld heen gaat

Stortingen min opnames per maand over het afgelopen jaar, over de beleggers die elk platform volgen.

Indemo logo Indemo

€ +1.344.905

Nettostroom, laatste 12 maanden

nov 2025 okt 2026

+204 gevolgde beleggers over het jaar

Viainvest logo Viainvest

€ +154.428

Nettostroom, laatste 12 maanden

nov 2025 okt 2026

+142 gevolgde beleggers over het jaar

Instroom Uitstroom

Beleggers die beide volgen

255 beleggers volgen beide platforms.

48% van de beleggers bij Indemo volgt ook Viainvest.

46% van de beleggers bij Viainvest volgt ook Indemo.

Wat de data zegt

Gemeten aan echte portefeuilles op P2P Dash levert Viainvest momenteel het hoogste mediane nettorendement: 12,0% tegenover 5,6% bij Indemo.

Het beleggerssentiment is momenteel in het voordeel van Viainvest: 53% van de opgegeven strategieën is “geld toevoegen” of “herinvesteren”, tegenover 44% bij Indemo.

Viainvest is het grotere platform op P2P Dash, met 554 beleggers die het volgen tegenover 534 bij Indemo.

Geanonimiseerde, elke nacht geaggregeerde communitydata uit P2P Dash-portefeuilles. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. Dit is geen beleggingsadvies.

Veelgestelde vragen

Antwoorden op basis van geanonimiseerde communitydata van P2P Dash-beleggers.

Welk platform levert het hoogste rendement: Indemo of Viainvest?

Onder P2P Dash-beleggers toont Viainvest momenteel het hoogste mediane nettorendement (XIRR): 12,0% tegenover 5,6% (per 13 oktober 2026). De middelste 50 % van de portefeuilles verdient 3,6% – 10,3% bij Indemo en 11,3% – 12,6% bij Viainvest.

Wie doet het de laatste tijd beter, Indemo of Viainvest?

Over de laatste 12 maanden laat Viainvest het hogere mediane nettorendement zien: 11,9% tegenover 4,0%. Over de hele periode is dat 5,6% bij Indemo en 12,0% bij Viainvest (stand 13 oktober 2026).

Waar steken beleggers op dit moment nieuw geld in, Indemo of Viainvest?

Per 13 oktober 2026 is 44% van de opgegeven strategieën bij Indemo “geld toevoegen” of “herinvesteren”, tegenover 53% bij Viainvest.

Gebruiken beleggers Indemo en Viainvest tegelijk?

255 beleggers op P2P Dash volgen beide platforms. 48% van de beleggers bij Indemo heeft ook Viainvest in portefeuille.

Hoe vergelijk ik mijn eigen rendementen op Indemo en Viainvest?

Importeer je transactie-exports van beide platformen gratis in P2P Dash. Je krijgt je echte nettorendement (XIRR), cash drag en inkomsten per platform, direct vergelijkbaar in één dashboard.

Over deze data: De cijfers op deze pagina zijn samengesteld uit geanonimiseerde data die gebruikers van P2P Dash zelf importeren, aangevuld met platforminformatie die wij handmatig bijhouden. We controleren beide, maar kunnen niet garanderen dat ze volledig of foutloos zijn. Een fout gezien? Mail naar tim@newnow.de, dan corrigeren we die.

Je eigen cijfers naast elkaar

Importeer je portefeuilles van beide platformen gratis en P2P Dash toont je echte nettorendement (XIRR), cash drag en inkomsten, per platform en gecombineerd.