Crowdpear vs Viainvest
Która platforma radzi sobie lepiej w 2026? Zanonimizowane dane z prawdziwych portfeli inwestorów na P2P Dash: zwroty, nastroje i fakty obok siebie.
Dane społeczności w porównaniu
Stan na 13 października 2026
| | | |
|---|---|---|
| Ranking społeczności 2026 | – | 14. miejsce na 28 |
| Mediana stopy zwrotu netto (XIRR) | 11,5% | 12,0% |
| Mediana cash drag | 3,5% | 2,1% |
| Inwestorzy w P2P Dash | 97 | 554 |
| Łączna wartość portfeli | 380 tys. € | 3,58 mln € |
| Łącznie zarobione odsetki | 54 tys. € | 963 tys. € |
Fakty o platformach
| Założona | 2021 | 2016 |
| Siedziba | 🇱🇹 Litwa | 🇱🇻 Łotwa |
| Regulowany | Tak | Tak |
| Gwarancja odkupu | Nie | Tak |
| Rynek wtórny | Tak | Nie |
| Auto-Invest | Nie | Tak |
Zwroty rok po roku
Mediana zwrotu netto w każdym roku kalendarzowym, z portfeli śledzących daną platformę.
Crowdpear
10,6%
Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 11,5%
26 inwestorów
Viainvest
11,9%
Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 12,0%
171 inwestorów
9,3%
12,7%
2023
12,7%
12,8%
2024
12,6%
12,1%
2025
9,7%
11,8%
2026
Viainvest wypadła lepiej w 2 z 4 lat, dla których obie platformy mają dane.
Jak daleko od siebie są inwestorzy
Słupek obejmuje środkowe 50 % inwestorów, znacznik to mediana.
Środkowe 50% inwestorów: 10,0% – 13,9%
Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 11,5%
Środkowe 50% inwestorów: 11,3% – 12,6%
Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 12,0%
Inwestorzy na Viainvest są bliżej siebie: 1,2% między 25. a 75. percentylem, wobec 3,9%.
Dokąd płyną pieniądze
Wpłaty minus wypłaty w każdym miesiącu ostatniego roku, wśród inwestorów śledzących daną platformę.
+101 049 €
Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy
+19 śledzonych inwestorów w ciągu roku
+154 428 €
Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy
+142 śledzonych inwestorów w ciągu roku
Inwestorzy śledzący obie
62 inwestorów śledzi obie platformy.
64% inwestorów Crowdpear śledzi także Viainvest.
11% inwestorów Viainvest śledzi także Crowdpear.
Co mówią dane
Obie platformy osiągają obecnie podobną medianę zwrotu netto: 11,5% na Crowdpear wobec 12,0% na Viainvest.
Nastroje inwestorów sprzyjają obecnie Crowdpear: 59% zadeklarowanych strategii to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 53% na Viainvest.
Viainvest to większa platforma na P2P Dash, którą śledzi 554 inwestorów wobec 97 na Crowdpear.
Zanonimizowane, agregowane co noc dane społeczności z portfeli P2P Dash. Wyniki z przeszłości nie gwarantują przyszłych rezultatów. To nie jest porada inwestycyjna.
Najczęstsze pytania
Odpowiedzi na podstawie zanonimizowanych danych społeczności inwestorów P2P Dash.
Która platforma daje wyższy zwrot: Crowdpear czy Viainvest?
Wśród inwestorów P2P Dash Viainvest wykazuje obecnie wyższą medianę zwrotu netto (XIRR): 12,0% wobec 11,5% (stan na 13 października 2026). Środkowe 50 % portfeli zarabia 10,0% – 13,9% na Crowdpear i 11,3% – 12,6% na Viainvest.
Której ostatnio idzie lepiej, Crowdpear czy Viainvest?
W ostatnich 12 miesiącach Viainvest pokazuje wyższą medianę zwrotu netto: 11,9% wobec 10,6%. W całym okresie jest to 11,5% na Crowdpear i 12,0% na Viainvest (dane z 13 października 2026).
Gdzie inwestorzy wpłacają teraz nowe pieniądze, Crowdpear czy Viainvest?
Na dzień 13 października 2026 59% zadeklarowanych strategii na Crowdpear to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 53% na Viainvest.
Czy inwestorzy korzystają z Crowdpear i Viainvest jednocześnie?
62 inwestorów na P2P Dash śledzi obie platformy. 64% inwestorów Crowdpear ma w portfelu także Viainvest.
Jak porównać moje własne zwroty na Crowdpear i Viainvest?
Zaimportuj bezpłatnie eksporty transakcji z obu platform do P2P Dash. Otrzymasz swój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody dla każdej platformy, bezpośrednio porównywalne w jednym panelu.
O tych danych: Liczby na tej stronie są agregowane z anonimowych danych, które użytkownicy P2P Dash sami importują, oraz z informacji o platformach, które utrzymujemy ręcznie. Sprawdzamy jedno i drugie, ale nie możemy zagwarantować, że są kompletne i wolne od błędów. Znalazłeś błąd? Napisz na tim@newnow.de, a go poprawimy.
Twoje własne liczby obok siebie
Zaimportuj bezpłatnie swoje portfele z obu platform, a P2P Dash pokaże Twój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody, dla każdej platformy i łącznie.