Inloggen Registreren

Esketit vs Ventus Energy

Welk platform presteert beter in 2026? Geanonimiseerde data uit echte beleggersportefeuilles op P2P Dash: rendement, sentiment en feiten naast elkaar.

Het duel in één oogopslag

Hoger mediaan rendement

15,4% voorsprong

Betere laatste 12 maanden

3,3% voorsprong

Meer gevolgde beleggers

330 meer

Meer beleggers die bijstorten

9,8% voorsprong

Communitydata vergeleken

Per 13 oktober 2026

Esketit logo Esketit Ventus Energy logo Ventus Energy
Communityranglijst 2026 Plaats 26 van 28 Plaats 27 van 28
Mediaan nettorendement (XIRR) 11,5% 26,9%
Mediane cash drag 3,7% 0,5%
Beleggers op P2P Dash 368 698
Totale portefeuillewaarde € 1,84 mln. € 8,96 mln.
Totaal verdiende rente € 588K € 1,48 mln.

Platformfeiten

Opgericht 2020 2024
Hoofdkantoor 🇭🇷 Kroatië 🇪🇪 Estland
Gereguleerd Nee Nee
Terugkoopgarantie Ja Nee
Secundaire markt Ja Nee
Auto-Invest Ja Nee

Rendement jaar voor jaar

Mediaan nettorendement per kalenderjaar, uit de portefeuilles die elk platform volgen.

Esketit

12,4%

Laatste 12 maanden · Sinds het begin 11,5%

97 beleggers

Ventus Energy

15,7%

Laatste 12 maanden · Sinds het begin 26,9%

7 beleggers

11,3%

29,3%

2025

12,9%

19,6%

2026

Esketit Ventus Energy

Ventus Energy stond voor in 2 van de 2 jaren waarvoor beide platforms cijfers hebben.

Hoe ver beleggers uit elkaar liggen

De balk beslaat de middelste 50 % van de beleggers, de markering is de mediaan.

Esketit logo Esketit

Middelste 50% van de beleggers: 10,8% – 12,4%

Mediaan nettorendement (XIRR): 11,5%

Ventus Energy logo Ventus Energy

Middelste 50% van de beleggers: 24,9% – 30,9%

Mediaan nettorendement (XIRR): 26,9%

Beleggers bij Esketit liggen dichter bij elkaar: 1,6% tussen het 25e en 75e percentiel, tegenover 6,0%.

Wat beleggers van plan zijn

De strategie die elke belegger voor het platform opgaf, van bijstorten tot uitstappen.

Esketit logo Esketit

29% · Gebaseerd op 117 opgegeven strategieën

Ventus Energy logo Ventus Energy

19% · Gebaseerd op 208 opgegeven strategieën

Uitbreiden Herbeleggen Aanhouden Afbouwen Uitstappen

Waar het geld heen gaat

Stortingen min opnames per maand over het afgelopen jaar, over de beleggers die elk platform volgen.

Esketit logo Esketit

€ +132.430

Nettostroom, laatste 12 maanden

nov 2025 okt 2026

+83 gevolgde beleggers over het jaar

Ventus Energy logo Ventus Energy

€ +1.716.334

Nettostroom, laatste 12 maanden

nov 2025 okt 2026

+168 gevolgde beleggers over het jaar

Instroom Uitstroom

Beleggers die beide volgen

160 beleggers volgen beide platforms.

43% van de beleggers bij Esketit volgt ook Ventus Energy.

23% van de beleggers bij Ventus Energy volgt ook Esketit.

Wat de data zegt

Gemeten aan echte portefeuilles op P2P Dash levert Ventus Energy momenteel het hoogste mediane nettorendement: 26,9% tegenover 11,5% bij Esketit.

Het beleggerssentiment is momenteel in het voordeel van Esketit: 29% van de opgegeven strategieën is “geld toevoegen” of “herinvesteren”, tegenover 19% bij Ventus Energy.

Ventus Energy is het grotere platform op P2P Dash, met 698 beleggers die het volgen tegenover 368 bij Esketit.

Geanonimiseerde, elke nacht geaggregeerde communitydata uit P2P Dash-portefeuilles. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. Dit is geen beleggingsadvies.

Veelgestelde vragen

Antwoorden op basis van geanonimiseerde communitydata van P2P Dash-beleggers.

Welk platform levert het hoogste rendement: Esketit of Ventus Energy?

Onder P2P Dash-beleggers toont Ventus Energy momenteel het hoogste mediane nettorendement (XIRR): 26,9% tegenover 11,5% (per 13 oktober 2026). De middelste 50 % van de portefeuilles verdient 10,8% – 12,4% bij Esketit en 24,9% – 30,9% bij Ventus Energy.

Wie doet het de laatste tijd beter, Esketit of Ventus Energy?

Over de laatste 12 maanden laat Ventus Energy het hogere mediane nettorendement zien: 15,7% tegenover 12,4%. Over de hele periode is dat 11,5% bij Esketit en 26,9% bij Ventus Energy (stand 13 oktober 2026).

Waar steken beleggers op dit moment nieuw geld in, Esketit of Ventus Energy?

Per 13 oktober 2026 is 29% van de opgegeven strategieën bij Esketit “geld toevoegen” of “herinvesteren”, tegenover 19% bij Ventus Energy.

Gebruiken beleggers Esketit en Ventus Energy tegelijk?

160 beleggers op P2P Dash volgen beide platforms. 43% van de beleggers bij Esketit heeft ook Ventus Energy in portefeuille.

Hoe vergelijk ik mijn eigen rendementen op Esketit en Ventus Energy?

Importeer je transactie-exports van beide platformen gratis in P2P Dash. Je krijgt je echte nettorendement (XIRR), cash drag en inkomsten per platform, direct vergelijkbaar in één dashboard.

Over deze data: De cijfers op deze pagina zijn samengesteld uit geanonimiseerde data die gebruikers van P2P Dash zelf importeren, aangevuld met platforminformatie die wij handmatig bijhouden. We controleren beide, maar kunnen niet garanderen dat ze volledig of foutloos zijn. Een fout gezien? Mail naar tim@newnow.de, dan corrigeren we die.

Je eigen cijfers naast elkaar

Importeer je portefeuilles van beide platformen gratis en P2P Dash toont je echte nettorendement (XIRR), cash drag en inkomsten, per platform en gecombineerd.