Zaloguj się Zarejestruj się

Swaper vs Ventus Energy

Która platforma radzi sobie lepiej w 2026? Zanonimizowane dane z prawdziwych portfeli inwestorów na P2P Dash: zwroty, nastroje i fakty obok siebie.

Pojedynek w skrócie

Wyższa mediana zwrotu

13,6% przewagi

Lepsze ostatnie 12 miesięcy

1,5% przewagi

Więcej śledzonych inwestorów

o 357 więcej

Więcej inwestorów dopłacających

25,3% przewagi

Dane społeczności w porównaniu

Stan na 13 października 2026

Swaper logo Swaper Ventus Energy logo Ventus Energy
Ranking społeczności 2026 22. miejsce na 28 27. miejsce na 28
Mediana stopy zwrotu netto (XIRR) 13,3% 26,9%
Mediana cash drag 6,7% 0,5%
Inwestorzy w P2P Dash 341 698
Łączna wartość portfeli 2,95 mln € 8,96 mln €
Łącznie zarobione odsetki 563 tys. € 1,48 mln €

Fakty o platformach

Założona 2016 2024
Siedziba 🇪🇪 Estonia 🇪🇪 Estonia
Regulowany Nie Nie
Gwarancja odkupu Tak Nie
Rynek wtórny Tak Nie
Auto-Invest Tak Nie

Zwroty rok po roku

Mediana zwrotu netto w każdym roku kalendarzowym, z portfeli śledzących daną platformę.

Swaper

14,2%

Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 13,3%

84 inwestorów

Ventus Energy

15,7%

Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 26,9%

7 inwestorów

12,9%

29,3%

2025

14,7%

19,6%

2026

Swaper Ventus Energy

Ventus Energy wypadła lepiej w 2 z 2 lat, dla których obie platformy mają dane.

Jak daleko od siebie są inwestorzy

Słupek obejmuje środkowe 50 % inwestorów, znacznik to mediana.

Swaper logo Swaper

Środkowe 50% inwestorów: 12,2% – 14,1%

Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 13,3%

Ventus Energy logo Ventus Energy

Środkowe 50% inwestorów: 24,9% – 30,9%

Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 26,9%

Inwestorzy na Swaper są bliżej siebie: 1,9% między 25. a 75. percentylem, wobec 6,0%.

Co inwestorzy planują dalej

Strategia, którą każdy inwestor podał dla platformy, od dopłat po wyjście.

Swaper logo Swaper

45% · Na podstawie 110 zadeklarowanych strategii

Ventus Energy logo Ventus Energy

19% · Na podstawie 208 zadeklarowanych strategii

Zwiększanie Reinwestycja Utrzymanie Redukcja Wyjście

Dokąd płyną pieniądze

Wpłaty minus wypłaty w każdym miesiącu ostatniego roku, wśród inwestorów śledzących daną platformę.

Swaper logo Swaper

+829 568 €

Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy

lis 2025 paź 2026

+60 śledzonych inwestorów w ciągu roku

Ventus Energy logo Ventus Energy

+1 716 334 €

Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy

lis 2025 paź 2026

+168 śledzonych inwestorów w ciągu roku

Wpłaty Wypłaty

Inwestorzy śledzący obie

172 inwestorów śledzi obie platformy.

50% inwestorów Swaper śledzi także Ventus Energy.

25% inwestorów Ventus Energy śledzi także Swaper.

Co mówią dane

Mierząc prawdziwymi portfelami na P2P Dash, Ventus Energy osiąga obecnie wyższą medianę zwrotu netto: 26,9% wobec 13,3% na Swaper.

Nastroje inwestorów sprzyjają obecnie Swaper: 45% zadeklarowanych strategii to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 19% na Ventus Energy.

Ventus Energy to większa platforma na P2P Dash, którą śledzi 698 inwestorów wobec 341 na Swaper.

Zanonimizowane, agregowane co noc dane społeczności z portfeli P2P Dash. Wyniki z przeszłości nie gwarantują przyszłych rezultatów. To nie jest porada inwestycyjna.

Najczęstsze pytania

Odpowiedzi na podstawie zanonimizowanych danych społeczności inwestorów P2P Dash.

Która platforma daje wyższy zwrot: Swaper czy Ventus Energy?

Wśród inwestorów P2P Dash Ventus Energy wykazuje obecnie wyższą medianę zwrotu netto (XIRR): 26,9% wobec 13,3% (stan na 13 października 2026). Środkowe 50 % portfeli zarabia 12,2% – 14,1% na Swaper i 24,9% – 30,9% na Ventus Energy.

Której ostatnio idzie lepiej, Swaper czy Ventus Energy?

W ostatnich 12 miesiącach Ventus Energy pokazuje wyższą medianę zwrotu netto: 15,7% wobec 14,2%. W całym okresie jest to 13,3% na Swaper i 26,9% na Ventus Energy (dane z 13 października 2026).

Gdzie inwestorzy wpłacają teraz nowe pieniądze, Swaper czy Ventus Energy?

Na dzień 13 października 2026 45% zadeklarowanych strategii na Swaper to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 19% na Ventus Energy.

Czy inwestorzy korzystają z Swaper i Ventus Energy jednocześnie?

172 inwestorów na P2P Dash śledzi obie platformy. 50% inwestorów Swaper ma w portfelu także Ventus Energy.

Jak porównać moje własne zwroty na Swaper i Ventus Energy?

Zaimportuj bezpłatnie eksporty transakcji z obu platform do P2P Dash. Otrzymasz swój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody dla każdej platformy, bezpośrednio porównywalne w jednym panelu.

O tych danych: Liczby na tej stronie są agregowane z anonimowych danych, które użytkownicy P2P Dash sami importują, oraz z informacji o platformach, które utrzymujemy ręcznie. Sprawdzamy jedno i drugie, ale nie możemy zagwarantować, że są kompletne i wolne od błędów. Znalazłeś błąd? Napisz na tim@newnow.de, a go poprawimy.

Twoje własne liczby obok siebie

Zaimportuj bezpłatnie swoje portfele z obu platform, a P2P Dash pokaże Twój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody, dla każdej platformy i łącznie.