Nectaro vs Twino
Która platforma radzi sobie lepiej w 2026? Zanonimizowane dane z prawdziwych portfeli inwestorów na P2P Dash: zwroty, nastroje i fakty obok siebie.
Dane społeczności w porównaniu
Stan na 4 listopada 2026
| Ranking społeczności 2026 | 4. miejsce na 29 | 14. miejsce na 29 |
| Mediana stopy zwrotu netto (XIRR) | 16,1% | 11,7% |
| Mediana cash drag | 1,3% | 2,2% |
| Inwestorzy w P2P Dash | 579 | 328 |
| Łączna wartość portfeli | 4,53 mln € | 1,71 mln € |
| Łącznie zarobione odsetki | 490 tys. € | 466 tys. € |
Fakty o platformach
| Założona | 2023 | 2015 |
| Siedziba | 🇱🇻 Łotwa | 🇱🇻 Łotwa |
| Regulowany | Tak | Tak |
| Gwarancja odkupu | Tak | Nie |
| Rynek wtórny | Nie | Tak |
| Auto-Invest | Tak | Tak |
Zwroty rok po roku
Mediana zwrotu netto w każdym roku kalendarzowym, z portfeli śledzących daną platformę.
Nectaro
15,3%
Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 16,1%
102 inwestorów
Twino
12,1%
Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 11,7%
54 inwestorów
22,2%
11,9%
2024
17,0%
12,1%
2025
14,7%
12,6%
2026
Nectaro wypadła lepiej w 3 z 3 lat, dla których obie platformy mają dane.
Jak daleko od siebie są inwestorzy
Słupek obejmuje środkowe 50 % inwestorów, znacznik to mediana.
Środkowe 50% inwestorów: 14,4% – 18,6%
Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 16,1%
Środkowe 50% inwestorów: 10,7% – 12,8%
Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 11,7%
Inwestorzy na Twino są bliżej siebie: 2,2% między 25. a 75. percentylem, wobec 4,2%.
Dokąd płyną pieniądze
Wpłaty minus wypłaty w każdym miesiącu ostatniego roku, wśród inwestorów śledzących daną platformę.
+1 737 764 €
Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy
+264 śledzonych inwestorów w ciągu roku
+716 498 €
Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy
+140 śledzonych inwestorów w ciągu roku
Inwestorzy śledzący obie
193 inwestorów śledzi obie platformy.
33% inwestorów Nectaro śledzi także Twino.
59% inwestorów Twino śledzi także Nectaro.
Co mówią dane
Mierząc prawdziwymi portfelami na P2P Dash, Nectaro osiąga obecnie wyższą medianę zwrotu netto: 16,1% wobec 11,7% na Twino.
Nastroje inwestorów sprzyjają obecnie Nectaro: 61% zadeklarowanych strategii to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 55% na Twino.
Nectaro to większa platforma na P2P Dash, którą śledzi 579 inwestorów wobec 328 na Twino.
Zanonimizowane, agregowane co noc dane społeczności z portfeli P2P Dash. Wyniki z przeszłości nie gwarantują przyszłych rezultatów. To nie jest porada inwestycyjna.
Najczęstsze pytania
Odpowiedzi na podstawie zanonimizowanych danych społeczności inwestorów P2P Dash.
Która platforma daje wyższy zwrot: Nectaro czy Twino?
Wśród inwestorów P2P Dash Nectaro wykazuje obecnie wyższą medianę zwrotu netto (XIRR): 16,1% wobec 11,7% (stan na 4 listopada 2026). Środkowe 50 % portfeli zarabia 14,4% – 18,6% na Nectaro i 10,7% – 12,8% na Twino.
Której ostatnio idzie lepiej, Nectaro czy Twino?
W ostatnich 12 miesiącach Nectaro pokazuje wyższą medianę zwrotu netto: 15,3% wobec 12,1%. W całym okresie jest to 16,1% na Nectaro i 11,7% na Twino (dane z 4 listopada 2026).
Gdzie inwestorzy wpłacają teraz nowe pieniądze, Nectaro czy Twino?
Na dzień 4 listopada 2026 61% zadeklarowanych strategii na Nectaro to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 55% na Twino.
Czy inwestorzy korzystają z Nectaro i Twino jednocześnie?
193 inwestorów na P2P Dash śledzi obie platformy. 59% inwestorów Twino ma w portfelu także Nectaro.
Jak porównać moje własne zwroty na Nectaro i Twino?
Zaimportuj bezpłatnie eksporty transakcji z obu platform do P2P Dash. Otrzymasz swój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody dla każdej platformy, bezpośrednio porównywalne w jednym panelu.
O tych danych: Liczby na tej stronie są agregowane z anonimowych danych, które użytkownicy P2P Dash sami importują, oraz z informacji o platformach, które utrzymujemy ręcznie. Sprawdzamy jedno i drugie, ale nie możemy zagwarantować, że są kompletne i wolne od błędów. Znalazłeś błąd? Napisz na tim@newnow.de, a go poprawimy.
Twoje własne liczby obok siebie
Zaimportuj bezpłatnie swoje portfele z obu platform, a P2P Dash pokaże Twój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody, dla każdej platformy i łącznie.