Loanch vs Modena
Która platforma radzi sobie lepiej w 2026? Zanonimizowane dane z prawdziwych portfeli inwestorów na P2P Dash: zwroty, nastroje i fakty obok siebie.
Dane społeczności w porównaniu
Stan na 13 października 2026
| | Modena | |
|---|---|---|
| Ranking społeczności 2026 | 10. miejsce na 28 | 8. miejsce na 28 |
| Mediana stopy zwrotu netto (XIRR) | 15,6% | 11,1% |
| Mediana cash drag | 1,1% | 0,0% |
| Inwestorzy w P2P Dash | 383 | 344 |
| Łączna wartość portfeli | 2,12 mln € | 1,34 mln € |
| Łącznie zarobione odsetki | 225 tys. € | 55,2 tys. € |
Fakty o platformach
| Założona | 2022 | 2019 |
| Siedziba | 🇭🇷 Chorwacja | 🇪🇪 Estonia |
| Regulowany | Nie | Tak |
| Gwarancja odkupu | Tak | Tak |
| Rynek wtórny | Nie | Nie |
| Auto-Invest | Tak | Tak |
Zwroty rok po roku
Mediana zwrotu netto w każdym roku kalendarzowym, z portfeli śledzących daną platformę.
Loanch
16,4%
Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 15,6%
78 inwestorów
Modena
9,2%
Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 11,1%
26 inwestorów
15,8%
12,3%
2025
15,9%
11,3%
2026
Loanch wypadła lepiej w 2 z 2 lat, dla których obie platformy mają dane.
Jak daleko od siebie są inwestorzy
Słupek obejmuje środkowe 50 % inwestorów, znacznik to mediana.
Środkowe 50% inwestorów: 14,5% – 18,1%
Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 15,6%
Modena Środkowe 50% inwestorów: 9,6% – 13,7%
Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 11,1%
Inwestorzy na Loanch są bliżej siebie: 3,6% między 25. a 75. percentylem, wobec 4,1%.
Dokąd płyną pieniądze
Wpłaty minus wypłaty w każdym miesiącu ostatniego roku, wśród inwestorów śledzących daną platformę.
+950 724 €
Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy
+174 śledzonych inwestorów w ciągu roku
Modena +1 083 688 €
Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy
+245 śledzonych inwestorów w ciągu roku
Inwestorzy śledzący obie
120 inwestorów śledzi obie platformy.
31% inwestorów Loanch śledzi także Modena.
35% inwestorów Modena śledzi także Loanch.
Co mówią dane
Mierząc prawdziwymi portfelami na P2P Dash, Loanch osiąga obecnie wyższą medianę zwrotu netto: 15,6% wobec 11,1% na Modena.
Nastroje inwestorów sprzyjają obecnie Modena: 62% zadeklarowanych strategii to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 55% na Loanch.
Loanch to większa platforma na P2P Dash, którą śledzi 383 inwestorów wobec 344 na Modena.
Zanonimizowane, agregowane co noc dane społeczności z portfeli P2P Dash. Wyniki z przeszłości nie gwarantują przyszłych rezultatów. To nie jest porada inwestycyjna.
Najczęstsze pytania
Odpowiedzi na podstawie zanonimizowanych danych społeczności inwestorów P2P Dash.
Która platforma daje wyższy zwrot: Loanch czy Modena?
Wśród inwestorów P2P Dash Loanch wykazuje obecnie wyższą medianę zwrotu netto (XIRR): 15,6% wobec 11,1% (stan na 13 października 2026). Środkowe 50 % portfeli zarabia 14,5% – 18,1% na Loanch i 9,6% – 13,7% na Modena.
Której ostatnio idzie lepiej, Loanch czy Modena?
W ostatnich 12 miesiącach Loanch pokazuje wyższą medianę zwrotu netto: 16,4% wobec 9,2%. W całym okresie jest to 15,6% na Loanch i 11,1% na Modena (dane z 13 października 2026).
Gdzie inwestorzy wpłacają teraz nowe pieniądze, Loanch czy Modena?
Na dzień 13 października 2026 55% zadeklarowanych strategii na Loanch to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 62% na Modena.
Czy inwestorzy korzystają z Loanch i Modena jednocześnie?
120 inwestorów na P2P Dash śledzi obie platformy. 35% inwestorów Modena ma w portfelu także Loanch.
Jak porównać moje własne zwroty na Loanch i Modena?
Zaimportuj bezpłatnie eksporty transakcji z obu platform do P2P Dash. Otrzymasz swój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody dla każdej platformy, bezpośrednio porównywalne w jednym panelu.
O tych danych: Liczby na tej stronie są agregowane z anonimowych danych, które użytkownicy P2P Dash sami importują, oraz z informacji o platformach, które utrzymujemy ręcznie. Sprawdzamy jedno i drugie, ale nie możemy zagwarantować, że są kompletne i wolne od błędów. Znalazłeś błąd? Napisz na tim@newnow.de, a go poprawimy.
Twoje własne liczby obok siebie
Zaimportuj bezpłatnie swoje portfele z obu platform, a P2P Dash pokaże Twój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody, dla każdej platformy i łącznie.