Zaloguj się Zarejestruj się

Afranga vs Nectaro

Która platforma radzi sobie lepiej w 2026? Zanonimizowane dane z prawdziwych portfeli inwestorów na P2P Dash: zwroty, nastroje i fakty obok siebie.

Pojedynek w skrócie

Wyższa mediana zwrotu

1,5% przewagi

Lepsze ostatnie 12 miesięcy

Zbyt blisko, by rozstrzygnąć

15,8% · 15,4%

Więcej śledzonych inwestorów

o 70 więcej

Więcej inwestorów dopłacających

8,4% przewagi

Dane społeczności w porównaniu

Stan na 13 października 2026

Afranga logo Afranga Nectaro logo Nectaro
Ranking społeczności 2026 5. miejsce na 28 4. miejsce na 28
Mediana stopy zwrotu netto (XIRR) 14,9% 16,4%
Mediana cash drag 1,4% 1,3%
Inwestorzy w P2P Dash 490 560
Łączna wartość portfeli 3,99 mln € 4,41 mln €
Łącznie zarobione odsetki 374 tys. € 458 tys. €

Fakty o platformach

Założona 2021 2023
Siedziba 🇧🇬 Bułgaria 🇱🇻 Łotwa
Regulowany Tak Tak
Gwarancja odkupu Nie Tak
Rynek wtórny Tak Nie
Auto-Invest Nie Tak

Zwroty rok po roku

Mediana zwrotu netto w każdym roku kalendarzowym, z portfeli śledzących daną platformę.

Afranga

15,8%

Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 14,9%

84 inwestorów

Nectaro

15,4%

Ostatnie 12 miesięcy · Cały okres 16,4%

100 inwestorów

10,7%

23,0%

2024

14,1%

17,0%

2025

15,2%

14,9%

2026

Afranga Nectaro

Nectaro wypadła lepiej w 2 z 3 lat, dla których obie platformy mają dane.

Jak daleko od siebie są inwestorzy

Słupek obejmuje środkowe 50 % inwestorów, znacznik to mediana.

Afranga logo Afranga

Środkowe 50% inwestorów: 13,6% – 15,8%

Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 14,9%

Nectaro logo Nectaro

Środkowe 50% inwestorów: 14,7% – 19,0%

Mediana stopy zwrotu netto (XIRR): 16,4%

Inwestorzy na Afranga są bliżej siebie: 2,2% między 25. a 75. percentylem, wobec 4,3%.

Co inwestorzy planują dalej

Strategia, którą każdy inwestor podał dla platformy, od dopłat po wyjście.

Afranga logo Afranga

55% · Na podstawie 165 zadeklarowanych strategii

Nectaro logo Nectaro

64% · Na podstawie 173 zadeklarowanych strategii

Zwiększanie Reinwestycja Utrzymanie Redukcja Wyjście

Dokąd płyną pieniądze

Wpłaty minus wypłaty w każdym miesiącu ostatniego roku, wśród inwestorów śledzących daną platformę.

Afranga logo Afranga

+1 883 544 €

Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy

lis 2025 paź 2026

+265 śledzonych inwestorów w ciągu roku

Nectaro logo Nectaro

+2 133 857 €

Przepływ netto, ostatnie 12 miesięcy

lis 2025 paź 2026

+279 śledzonych inwestorów w ciągu roku

Wpłaty Wypłaty

Inwestorzy śledzący obie

287 inwestorów śledzi obie platformy.

59% inwestorów Afranga śledzi także Nectaro.

51% inwestorów Nectaro śledzi także Afranga.

Co mówią dane

Mierząc prawdziwymi portfelami na P2P Dash, Nectaro osiąga obecnie wyższą medianę zwrotu netto: 16,4% wobec 14,9% na Afranga.

Nastroje inwestorów sprzyjają obecnie Nectaro: 64% zadeklarowanych strategii to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 55% na Afranga.

Nectaro to większa platforma na P2P Dash, którą śledzi 560 inwestorów wobec 490 na Afranga.

Zanonimizowane, agregowane co noc dane społeczności z portfeli P2P Dash. Wyniki z przeszłości nie gwarantują przyszłych rezultatów. To nie jest porada inwestycyjna.

Najczęstsze pytania

Odpowiedzi na podstawie zanonimizowanych danych społeczności inwestorów P2P Dash.

Która platforma daje wyższy zwrot: Afranga czy Nectaro?

Wśród inwestorów P2P Dash Nectaro wykazuje obecnie wyższą medianę zwrotu netto (XIRR): 16,4% wobec 14,9% (stan na 13 października 2026). Środkowe 50 % portfeli zarabia 13,6% – 15,8% na Afranga i 14,7% – 19,0% na Nectaro.

Gdzie inwestorzy wpłacają teraz nowe pieniądze, Afranga czy Nectaro?

Na dzień 13 października 2026 55% zadeklarowanych strategii na Afranga to „dopłacać” lub „reinwestować”, wobec 64% na Nectaro.

Czy inwestorzy korzystają z Afranga i Nectaro jednocześnie?

287 inwestorów na P2P Dash śledzi obie platformy. 59% inwestorów Afranga ma w portfelu także Nectaro.

Jak porównać moje własne zwroty na Afranga i Nectaro?

Zaimportuj bezpłatnie eksporty transakcji z obu platform do P2P Dash. Otrzymasz swój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody dla każdej platformy, bezpośrednio porównywalne w jednym panelu.

O tych danych: Liczby na tej stronie są agregowane z anonimowych danych, które użytkownicy P2P Dash sami importują, oraz z informacji o platformach, które utrzymujemy ręcznie. Sprawdzamy jedno i drugie, ale nie możemy zagwarantować, że są kompletne i wolne od błędów. Znalazłeś błąd? Napisz na tim@newnow.de, a go poprawimy.

Twoje własne liczby obok siebie

Zaimportuj bezpłatnie swoje portfele z obu platform, a P2P Dash pokaże Twój rzeczywisty zwrot netto (XIRR), cash drag i przychody, dla każdej platformy i łącznie.